Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen település Mohács?...

Milyen település Mohács? Érdemes oda költözni? Biztonságos?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem voltam ott. Jelenleg Borsodban élek egy szó szerint életveszélyes faluban, és most van lehetőségem elköltözni. Mohácson néztem egy szép, pici házat. Nyilván el kell mennem majd megnézni, s látni a két szememmel milyen, de előtte az érdekelne, hogy biztonságos-e a település? A családi házat ott lehet-e hagyni üresen? Mert úgy néz ki, hogy egyedül fogok költözni, nekem meg ingázòs munkám van/mindig máshol vagyok az országban/, meg még mellette egyetemre is fogok járni levelezőn hétvégente, szóval túl sokat nem leszek otthon. Ahol jelenleg élek itt egyáltalán nem lehet itt hagyni a házat egy éjszakára sem úgy, hogy nincs benne senki.

Panelra sajna nincs pénzem, hitelbe pedig semmiképp sem szeretnék belemenni.

Tehát a településről érdekelne minden információ. Milyen a népesség, mennyire biztonságos, stb. Wikipédia adatokat olvastam már.

Főleg olyanok válasza érdekelne, akik gyakran járnak oda, vagy ott laknak/laktak.

Nyilván el fogok oda utazni, és megnézem a környéket, szomszédokat is, sőt beszélni is szeretnék velük, ha megoldhatò, de azért előtte jó lenne tájékozódni.

A normális válaszokat előre is köszönöm!


2023. aug. 11. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem áldott rá egy hosszú hétvégét, foglalj szállást és nézz körül a városban. Nem véletlenül olyan olcsók az ingatlanok, szerintem nagyon mellé lehet fogni, ha nem tudod hová költözöl. Viszont abban is biztos vagyok, hogy lehet ott élhető részeket is találni. Nagyjából ugyanaz a gond, ami a borsodi térséggel. Nem jártam még ott, csak ugyanígy tájékozódtam. Ha ingázó vagy , akkor olyan településeken nézelődj, ahol vasút (lehetőleg nem regionális vonal)és busz is jár. Zala megyében is érdemes nézelődni, bár ott is sok olyan település van, ami nem ideális. Szánj rá időt, ne hirtelen felindulásból dönts. Javaslom hogy a Wikipédián nézd meg az adott település, nemzetiségi arányok százalékban meg vannak adva. A Google térkép utcanézetben elég sok helyen elérhető. Ha embereket nem is látsz, de az ingatlanok állapota sokat elárul arról, hogy milyen emberek élnek arrafelé. Ez az oldal is tökjó tájékozódni. Illetve Facebookon legtöbb településnek van saját oldala. Falunapi rendezvények fotói, település képek sokszor elegendőek ahhoz, hogy egy egy rossz választást kizárj néhány kattintással.
2023. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mohács sváb város..ahol svábok élnek, ott nem lehet baj. Az éghajlata jó, a táj is kiváló.

Gondolj bele, a szomszédok pont úgy félnek az odaköltöző új szomszédtól, mint te tőlük...

2023. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!