Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Olyat hallottam, hogy az...

Olyat hallottam, hogy az újépítésű társasházakban is előfordulnak hibák, mivel mostanság elég anyagtakarékosan építkeznek. Szerintetek mi igaz ebből?

Figyelt kérdés

2023. aug. 27. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Kb minden. Vannak esetek amiket sosem fogsz eszrevenni, csak ha lebontod az epuletet.
2023. aug. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
81%
Sajnos, ami nem egyértelmű és nem látod, abból annyit spórolnak ki általában amennyit csak lehetséges
2023. aug. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
igaz. de ez nem újkeletű dolog, 15 éve is ez ment.
2023. aug. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Mik vannak?!
2023. aug. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
1-es és 2-es! A nem látható hibák alatt a vízhálózat és az elektromos rendszer hibáit értitek?
2023. aug. 28. 07:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5# plussz a szár tèglakötèsek, nem jó áthidaló beèpítèsek, rossz könnyűszerkezetes váz kialakítás. Tömörítetlen vagy humuszos feltöltès, rossz beton vasalás....
2023. aug. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Az építési vallalkozok megkenik a műszaki ellenoroket, nem egy titkos dolog, kb olyan mint a dopping az olimpian.


Mindenki tudja hogy létezik. Csak nem beszél róla senki


Ismerősöm azt mondta 2010 után épült lakast nem szabad venni

2023. aug. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A korabban epult sem garancia semmire. Akkoriban dolgoztam par evet epitkezesen,
2023. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 2003-ban vettem újépítésű lakóparki lakást, a 15m forintos lakásra egy éven belül még 2 milliót rá kellett költeni, hogy a hibákat megszüntessük (utólag kiderült, hogy így sem sikerült mindet), a kivitelező 1 hónappal az átadás után már felszámolta a céget és eltűnt a világból - vajon miért? + kellet rendkívüli 50/100 ezer forintokat befizetni a közösbe, hogy az alulméretezett szivattyút, meg hasonló finomságokat hirtelen cserélni tudja a társasház. Mindent kiloptak/spóroltak, télen a lépcsőházban 26 fok volt, mert lehagyták a csövekről a szigetelést, egyszer sem fizettem olyan számlát amin az én fogyasztásom (egyedi mérös) több lett volna, mint a közösből szétosztott. 10 évig laktam ott, mindig volt vmi szívás, ázás, áram, amit el tudsz képzelni.

De dolgoztam a 4-5 éve a MOL torony körül épülő lakóparkon beszállítóként és semmi különbséget nem tudtam észrevenni az én 15 évvel azelőtti tapasztalataimhoz képest. Jóban voltam az építésvezetőkkel, minden napra jutott horror story, hogy az éppen átadott épületben mi ütötte fel a fejét, de amikor 2 fok + havasesőben burkolják a teraszt, akkor az olyan is lesz (ezt saját szememmel láttam, meg azt is, hogy 2 nap múlva kézzel felszedték az egészet.)

Én soha többet nem vennék 10-15 évnél fiatalabb lakást, rokon 6 éve építtetett egy modern házat Óbudán, pénz nem számított neves építész, jónevű kivitelező, mégis folyamatosan van vmi, most pl május óta körbe van ásva a ház, mert ázik az alagsor.

2023. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%
8: A régi építésűn az 1940 előtt épülteket értik, sokszor 1900 előttieket. Te akkor dolgoztál építkezéseken?:-o
2023. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!