Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Régen az emberek, hogy találta...

Régen az emberek, hogy találtak maguknak albérletet és, hogyan kezdtek el normális felnőtt életet élni?

Figyelt kérdés
A mai világban amikor valakinek közeledik a 18. szülinapja keres magának a neten egy kaució nélküli albérletet meg egy állást, a 18. szülinapján meg szépen összepakol és megszökik, minden egyszerű és tökéletes. De régen a 80-as években amikor még nem volt minden kamasznál bekötve az internet, hova mentek a 18. szülinapjukon, mit csináltak??? Megszöktek és mentek az utcára lakni amíg nem találtak maguknak albérletet? Azért azt nem hiszem, hogy akkoriban minden 18 éves hajléktalan volt, biztos, hogy nem! Ha régen nem az interneten, akkor hol voltak meghirdetve albérletek kaució nélkül? Csak szimplán érdekel kíváncsiságból, hogy akkoriban mit csináltak a 18 évesek mert most éppen ezen gondolkoztam, hogy öl*lki, hogy a sz*rba oldották meg az életüket akkoriban net nélkül az emberek??? Biztos k*rva nehéz volt. Mindenhová ki voltak téve hirdetőplakátok az utcán, hogy "Figyelem 18 évesek, kaució nélkül azonnal beköltözhettek ebbe a csodaszép albérletbe!" vagy mi??? Bocsánat, hogy ennyire nem vagyok képben a régi idők nehézségeivel meg az ilyen retro dolgokkal, 2006-os gyerek vagyok, nem tudom, hogy ment akkoriban az élet. De biztos nagyon sz*r lehetett net nélkül. Persze a 80-as években is volt net csak nem mindenkinél, főleg nem Magyarországon, gondolom akkoriban még nem volt divatban az internet.

2023. szept. 2. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 18 éves voltam, még nem volt net vagy csak pl.suliban, könyvtárban. Ez kb. '93-ban volt. De volt Expressz, Déli Apró, stb... hirdetőújság tele albérlettel és más hirdetésekkel. Tehát hirdetőújságokat lehetett használni.

Nem volt k@va nehéz az élet és nem is értem, miért kellett volna 18 évesen elszökni otthonról és inkább hajléktanannak lenni, mint otthon élni. :)

2023. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A napilapok olvasása nagyon elterjedt volt és azokban voltak "apróhirdetések". De amíg nem büntették, addig a villanyoszlopokra, fatörzsekre kiragasztott, felszögelt írott hirdetések is voltak.
2023. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

A 80-as években még sehol sem volt mai értelemben vett internet. Volt normális nyomtatott sajtó, apróhirdetések, nem tudom mégis honnan veszed hogy az embereknek hiányzott volna valami aminek még a hírét sem hallották? Ugyanez a telefonnal, nem voltak mobilok, viszont voltak telefonfülkék minden sarkon meg aluljáróban.

Meg hát a 18 évesek is normál esetben nem menekültek sehová, továbbtanultak vagy elkezdtek dolgozni az érettségi/szakmunkásképző után, az meg másodlagos kérdés hogy maradtak-e a szülőknél vagy koleszba mentek, esetleg albérletbe.

2023. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"A mai világban amikor valakinek közeledik a 18. szülinapja keres magának a neten egy kaució nélküli albérletet meg egy állást, a 18. szülinapján meg szépen összepakol és megszökik, minden egyszerű és tökéletes."

Te hány éves vagy, 8? Elég fura elképzeléseid vannak a világról és az emberekről...

2023. szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ez most komoly?


Régen pl. a 80-as években az emberek a szüleikkel éltek 25-30 éves korukig a legtöbbször, sokszor már akkor is ha össze voltak házasodva. Jó esetben aztán 25-30 körül kaptak egy állami albérletet vagy ha jómódúak voltak (a szüleik), akkor tudtak venni valamit esetleg.

2023. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyolcvanas években nem volt jellemző az albérlet. Akinek nem volt lakása az olyan munkahelyet keresett ahol volt munkásszállás. Ha megnősült az ember és jöttek a gyermekek akkor kiutaltak nekik tanácsi lakást. Utcára senki nem került, ismeretlen fogalom volt akkor a hajléktalanság. Hirdetéseket az újságban lehetett olvasni, volt kifejezetten csak hirdetéseket tartalmazó sajtótermék. Akkoriban az internet még a kanyarban sem volt, még vezetékes telefonja sem volt a legtöbb embernek.
2023. szept. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az újságban hirdették. Meg minden gyárnsk volt lakása mert az államhoz tartozott minden. Elmentél dolgozni és a vállalat adott neked lakást és a hitelt vonta a fizetésből. Csak abba a lakásba mehettek amit a munkahelyed adott.
2023. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen régen sem és most sem mentek külön lakásba az emberek. Sőt Gyakran több generáció élt együtt bezsúfolva.

Ami az albérleti hírdetést illeti, újságban hírdettek, ott le volt írva hogy melyik nap hány órakor lehet megnézni. Odamentek 10-en,aztán valami történt.

Nem volt telefonszám meg emailcim hogy egyeztess, stb.

2023. szept. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!