Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vásárolnál olyan ingatlant,...

Vásárolnál olyan ingatlant, amelynek a társasházában engedélyezett az Airbnb?

Figyelt kérdés

Ingatlant akarok vásárolni Budapesten és a hirdetésben az szerepel, hogy a társasházban engedélyezett az Airbnb.

Ez nem tudom hogy mennyire lenne problémás a jövőben.


Ti vásárolnátok ilyen lakást?


2023. szept. 6. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Hidd el, egy -két zajos szomszéd sokkal rosszabb, csak nincs elöre feltüntetve.
2023. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Felejtős lenne a részemről.

Állandó a jövés-menés, a zaj, a lépcsőház leamortizálása, a sok idegen és a rendszeres éjszakai piás-drogos házibulik.

2023. szept. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lilluci27 ***** válasza:
93%
igen
2023. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

"Állandó a jövés-menés, a zaj, a lépcsőház leamortizálása, a sok idegen és a rendszeres éjszakai piás-drogos házibulik."


Tiszteletben tartom a véleményedet, nem akarlak meggyőzni semmiről. De ezek közül melyik az, ami nem fordulhat elő egy nem AirBnB engedélyezett házban? Oké, idegenek ott nincsennek. De zajongani ugyanúgy tudnak a szomszédok, a lépcsőházat ugyanúgy le tudják amortizálni, bulit ők is szervezhetnek stb.

2023. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerinted egy tíz emeletes panelban ahol szintenként átlag 7-8 lakás van, ott nincs jövés-menés? Mégse bolondultak meg még az emberek, pedig közel 40-50 éve vannak panellakások.
2023. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Már miért ne vennék, ha egyébként olyan lakást és azon a környéken, abban az árkategóriában kerestem.

Bocs, de ez egy nagy marhaság, vannak szélsőségek persze, de pont ugyanannyi mint annál aki sima bérlő vagy tulajdonosként él a lakásában. Aki AirBnB bérelnek egy kiruccanásuk alkalmával (akkor pl. én is, aki sosem drogoztam, vagy a rokonaim, barátaim) mint mind fékezhetetlen drogos, alkesz, hangoskodó emberek vagyunk. Egyszerűen csak olcsóbb mint a hotel, kényelmesebb ha utazunk valahova egyéni utazás keretében. Más országok polgárai is így vannak vele. Úgy látom sikeresen hatott a hotelek/panziók lobbija az AirBnB üzemeltetők ellen, úgy mint az a sima taxisok az Uber ellen felléptek. Nekem az is gond, hogy mi köze a többi tulajdonosnak ahhoz, hogy a lakóingatlanomat (nem kereskedelmi, nem vendéglátóipari, nem ipari)milyen formában hasznosítom lakóingatlanként. Aki sajátban, vagy béreltben lakik az is elmegy napjában többször otthonról, meg haza ér, ha ez egy 6 tagú család akkor 6-szor több a jövés menés. Persze van olyan , hogy magából kivetkőző legénybúcsúzó, akivel gond van, de vele abban az állapotában otthon is gond lenne.

2023. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xswerdy ***** válasza:

A kerületünkben is csak akkor lehet airbnb-zni, ha van társasházi jóváhagyó határozat. Mi hoztunk ilyen határozatot kb. 3 éve, noha senki nem foglalkozik azóta sem ilyesmivel, de nem akarjuk korlátozni a tulajdonosokat.


Szóval lehet, hogy nincs is ilyen lakás a házban, csak az elvi lehetőség van meg.


Amúgy az szokott inkább problémás lenni, ha nagy (3-4 hálószobás) lakás van így hasznosítva. Oda egyrészt nagyobb családok jönnek, másrészt tényleg bulizós fiatal társaságok.

2023. szept. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. szept. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy életvitelszerűen ott élő helyinél sokkal nagyobb az esély rá, hogy bulikat tartson, mint a pár napra érkező turistáknál, akik jó része kifejezetten a szórakozóhelyek miatt jön ide (magyarul elmegy a lakásból valamelyik discoba). Az ilyen (belvárosi) lakások többsége egyébként is pici, nem is lehetne ott nagy partikat tartani.

Jövés-menés pedig alapvető egy társasháznál, ha állandó lakók vannak, nyilván azok is fognak járkálni napi szinten.

Én emiatt biztos nem lépnék vissza a helyedben, már csak azért sem, mert ez egy potenciális lehetőség neked is. Ki tudja, hogy alakul az ember jövője később.

2023. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyan AirBNB-t, ahol a bulik tartása engedélyezett lenne. Saját tulajdonú lakásban viszont simán tarthat a szomszédod bulit. Ha választani lehetne, én inkább választanék olyan társasházat, ahol csupa AirBNB lakás van, mert ott a lakók egyrészt alig vannak a lakásban, inkább mennek városnézésre, másrészt érdekük, hogy normálisan viselkedjenek, lévén a tulajtól értékelést kapnak.
dec. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!