Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a fene van a bérbeadó...

Mi a fene van a bérbeadó lakástulajokkal, miért féltik ennyire a lakásukat?

Figyelt kérdés

Hosszútávra bérelnék ki lakást/családi házat. De nem én laknék benne, hanem tovább adnám, rövidtávra. Én szerződésben garanciát is vállalok az ingatlan állapotának megtartására. De akárhány kiadó lakást hívok, mindenki elutasít, hogy így nem adja ki, csak olyannak, aki ott lakik. Most neki nem mindegy ki lakik a lakásban? Az a lényeg, hogy fizetve legyen és az állapota megmaradjon. Nem? Mi a biztosíték, hogy egy a tulajok által áhított hosszútávú bérlő, nem éli le a lakást? Semmi!

De még az ingatlanügynökök is elutasítanak azzal, hogy "Hát szerintem a tulaj így nem fog belemenni" Egy ingatlanügynök ne feltételezgessen, hanem ha rátermedt és jó ingatlanos, akkor rábeszéli a tulajt, hogy van egy ilyen lehetőség és az neki miért lenne jó. Hajlandó lennék pl. magasabb bérleti díjat fizetni. Plusz minden vendég után takarítunk, így többször le van ellenőrizve a lakása.

Ha valaki ennyire félti a lakását, akkor vitrinben kellene tartania és nem kiadni.

Miért ennyire bizalmatlanok az emberek az Airbnb-vel, miért utasítják el ennyire? Milyen bizalomgerjesztő szöveget kellene mondanom a tulajoknak vagy a dolgozni nem akaró ingatlanügynököknek?



2023. máj. 10. 18:29
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
94%

Vegyél egy lakást és intézd azzal.


Szerintem épeszű tulaj nem menne ebbe bele.

2023. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:

#1


Na de miért nem?

2023. máj. 10. 18:44
 3/49 anonim ***** válasza:
94%
Hazárdírozz a saját tulajdonú házaddal, lakásoddal de ne máséval. Nincs tulaj aki ebbe belemenne. Eleve jó bérlőt is rizikós találni, nem véletlenül vannak személyes találkozók a bérbeadás előtt. Tegyük fel, a tulaj veled találkozik, veled szerződik. De hogy te végül kinek adod tovább a lakást és hogy az az illető miben fog kárt tenni, hogy fogja lelakni, esetleg mi történik abban az esetben ha a bérleti díj kifizetése problémás, arra nem gondoltál azt hiszem. Könnyű azt mondani hogy vállalod az ingatlan állapotának megtartását, de mondani könnyű. Aztán ki tudja, ki fogsz egy olyan bérlőt, aki tesz rád is, meg a tulajra is és az istennek se tudod kitenni a házból. És nem te szívod meg akkor, hanem a tulaj.
2023. máj. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
93%
Vegyél lakást,és azonnal rá jössz miért kell félteni.
2023. máj. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

#2


Ez nem így van. Én szerződésben vállalom, ha kár keletkezik a lakásban, azt megtérítem. Plusz ott lenne még a tulajnál 2 havi kaució is. Az Airbnb-n keresztül is lehet kártérítésre kötelezni a vendéget.

A hosszútávra bérbevevő is tehet kárt a lakásban. S mi a biztosíték arra, hogy az fizet? Mindenben van rizikó, erre mondom, aki ennyire félti a lakását, az tartsa vitrinben és ne kiadja.

2023. máj. 10. 19:01
 6/49 A kérdező kommentje:
Ne kopjon a lakás, de azért a pénz is jól jönne. Legjobb ha nem is tartózkodik senki a lakásban, csak utalja valaki mindig a pénzt. Én nem is értem mi van az emberek fejében.
2023. máj. 10. 19:04
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
Vannak pofátlan bérbeadók akik nem engedik a zárat sem kicserélni és nem tudhatod mikor járkálnak be a cuccaid közé nézegetni, az ilyennek a kezét tudnám eltörni, de jelen esetben nekik van igazuk. Nem kontrollálható, hogy kiket fogsz beengedni a házba, így pedig rizikós az egész. Ráadásul gondolom te sem unalmadban tennéd ezt, hanem tennéd el a nyerészkedést rajta ami szintén bassza az ember csőrét jogosan.
2023. máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szomszédok nem viselik el a külföldi bulizós barmokat, akik szarnak mindenkire.

És a szomszédok a tulajt hivogatnák állandóan, hiszen az ő lakása.

Minimum a normál ár dupláját, vagy tripláját kellene fizetned hogy valaki elgondolkozzon az ajánlatodon.

Nem beszélve arról hogy rengeteg ilyen cég van aki ezt csinálja évek óta.

2023. máj. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

#8


Nem bulitúristákról van szó. A hirdetésben is be lehet jelölni, miszerint házibuli, rendezvény tartása nem megengedett. Meg nyilván aki egy drágább kategóriájú lakásban száll meg, az nem bulizni meg beb*szni jön Magyarországra. Társasháznál lakók 51%-nak bele kell egyeznie, plusz le van adva a rövidtávú bérbeadó telefonszáma a közösképviselőnél.

Ez Pesten a Kari Geri köcsögének a Misetics Bálintnak az agymenése, hogy bulitúristák veszik ki az Airbnb lakásokat.

De azért Bálintka néha Orbánnak is odatartja a seggét, nehogy riválisa legyen a Hungest szállodaláncnak az Airbnb.

Meg nem beszélve arról, hogy pl. a kutyabarát albérletekhez nem kell még a közvetlen szomszédok jóváhagyása sem és egy ugató, vonyító kutya a szomszédban az is zavaró, a társasházi kutyatartás ellen mégse tiltakozik senki.

Hol élsz te hogy tripla árat kéne fizetni? Mikor több mint egy hónap csak az engedélyeztetés, így 1 hónapot üresen fizetem a lakást. Aztán lehet, hogy csak 2 napot veszik ki, lehet hogy 31 napból 31-et egy hónapban.

2023. máj. 10. 20:00
 10/49 Lilluci27 ***** válasza:
94%
Vegyél egy lakást és airbnbz azzal, épeszű ember nem adja ki ilyennek
2023. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!