Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lenne a megoldás?

Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 5 éve vásároltam egy panelt, egyedülálló voltam király volt, lett egy párom született egy kislanyunk ezért kicsi már a panel! Venni szeretnénk egy házat, úgy jogy a panelt eladom.. viszont a panel tulajdonjoga 1/1.. nyilván akarok közöset vele, de ki tudja ki lesz 10-15 év múlva és nem akarok fedél nélkül maradni, se adósságba verni magam. Mi lenne a megoldás ? Nem akarok vitázni ilyen dolgon de az életem se akarom elrontani.

#Ház, élet, család #2023, tulajdonjog
2023. szept. 17. 08:43
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Közösen venni azt jelenti nálad, hogy a partnered is anyagilag beszall? Ha igen, akkor nyilván az összegek függvényében kell q tulajdonjogot rendezni. Ha nem szall be, akkor maradjon minden a te neveden,
2023. szept. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Nem dolgozik jelenleg, 14 hónapos a kislányunk.
2023. szept. 17. 08:57
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de van megtakarítása, amit befektetne a vasarolando ingatlanba? Gyesen van vagy gyeden? A gyed munkabér, az -nyilván megfelelő osszeggel- hitelkepes jövedelem.
2023. szept. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
7%

Mennyit ad bele a párod?

Ha 30-at ér a panelod és 40 ért veszel házat, 10 millió hitellel, akkor 40/35 a te részed 40/5 pedig a párodé. Ezt így simán le szokták papirozni.


Ha meg neked van még 10 milla spórolt pénzed ugyan úgy mehet az egész a te nevedre.

Én keresek 950 nettót, az asszony 220-at, külön kasszán vagyunk. Így teljes mértékben igazolható kinek a pénzéből keletkezett a megtakarítás a közös évek alatt.

Nekem 1/1 tulajdonú a házam, én fizetem a lakáshitelt, rezsit, valamint az autó lízingjét a szervizekkel együtt. Ha kell valami nagyobb beruházás a házba, azt is én fizetem, és szorgosan gyűjtöm róla a számlákat is. A 220 feléből kaja keletkezik a maradékból azt csinál amit akar.

Csak egy példa: sávroló mánia van nálunk jelenleg, sok beleszólásom nem volt a változtatásba, de azt a közel 500000-et én perkéltam ki rá, így ment is a számla a nevemre. Egyedileg méretre készültek, alu vasalattal. Ilyen esetekben mindig a bankkártyámmal fizetek.


Ez nálam valamilyen szinten nagyon anyagiasság, de én nem akarok x év után y %-ot fizetni a házból, csak azért mert pár évig nagy volt a boldogság.


Nincs gyerek, de ha lenne, én is tudnám nevelni, nem feltétel, hogy az anyánál maradjon...

2023. szept. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

"Én keresek 950 nettót, az asszony 220-at, külön kasszán vagyunk. Így teljes mértékben igazolható kinek a pénzéből keletkezett a megtakarítás a közös évek alatt."


Nem árt tudni, hogy hacsak nincs a közös kasszarol írásos megállapodás, vagyis házassági vagyonjogi szerződés, minden közös, amit q házasság ideje alatt szerettelek. Nem te keresel 950et, ő 220at, hanem TI kerestek 1m170e-t, tehát 585/fő. A megtakarítás is ilyen mértékben fog osztodni valas eseten

2023. szept. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Én mentem gyed extrára mert így jobban megérte nekünk! Nyilván ő is igénybe vehette volna de így többet kapunk.
2023. szept. 17. 09:14
 7/47 anonim ***** válasza:
32%
Akkor hitek nem jöhet szóba az ő részéről. Megegyszer megkerdezem: van megtakarítása?
2023. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Nincs megtakarítása, hitellel lesz kipótolva a ház, én vagyok hitelképes.
2023. szept. 17. 09:22
 9/47 anonim ***** válasza:
32%
Ez esetben 100% saját tulajdonod legyen és ne adj neki még véletlenül se haszonélvezeti jogot.
2023. szept. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
0%
4+ csak közös a lakcím, nem vagyunk házasok, és élettársi kapcsolatot sem igényeltünk.
2023. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!