Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Földszintes lakásnak mik a...

Földszintes lakásnak mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
Tarsasház, BP. Belső udvarra néz.
2023. szept. 17. 11:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

1. Hideg lehet, ha nincs körbe szomszéd. Ha pince van alul akkor teljesen felejtős, mert gatyád is rámegy a fűtésre.


2. A legjobban penészedős lakások a földszintiek. Szellőző rendszert kell építened, de még ez sem biztos.


3. Átjáró ház. Egész nap hallani fogod, ahogy elmenned a lakásod előtt, csörögnek, zajonganak stb, ahogy ablakok alatt is.


Földszinti lakások időseknek jók, akik nem tudnak már lépcsőzni, ha nincs lift a lakásba, másnak nem igazán ajánlatos.

2023. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha belső udvari, akkor brutál sötét. Ha utcára néz, akkor egy fokkal jobb.

Ha belső udvari akkor vannak kultúrlények, akik a belső udvarra kirakják proli mód a ruhaszárítót, meg nyaranta kiülnek a tezsvírekkel kártyázni, meg a babakocsit kibaxxák a társasház közepére a földszintre.


Az összes átmenő zajt hallod, mivel ellentétben a 10. emeleten max az fordul meg aki ott lakik a 10-en, a földszinttel összehasonlítva viszont ott megfordul az is, aki a 10-re tart.


Földszinti lakásokba tán 40%-kal több a betörés, mint a többi emeletre történve. Emiatt rácsozni szokták az ablakokat. Na egy esetleges tűzesetnél az még jó buli tud lenni, mikor belülről le kell rúgd a rácsot miközben ég a vityilló. Szellőztetés esetén sokkal jobban van jelen a zaj, szmog, rovarok.


Nyáron hidegebb (végre egy plusz pont) - Télen sokkal hidegebb!! Ha még pincés és nem jó a szigetelés akkor a hőmérséklet különbség miatt (te fűtöd a lakást - alattad a pincében viszont van 4 fok, ezért a laminált padló alatt penészedhet, vagy vizesedhet, ha nem jó a szigetelés).


Hátrány - ha el akarod adni, vannak emberek akiknél földszinti lakás kizárt, tehát már a te lakásod már ki is esett a sok vevő esetén.


Magasföldszinti lakás még egy fokkal jobb, de vannak ezek a függőfolyosós lakások, ahol egy helyiséged akkor tuti az udvarra fog nézni, elkerülhetetlen mód látni fogod a társasházi életet. Én mikor ilyenbe laktam rühelltem, hogy otthon se éreztem azt a privát szférát csak akkor, ha le volt engedve a redőny és végre nem láttam az udvarban mozgolódó emberkéket.

2023. szept. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Egy valamit senki sem említ! Minden az ártól függ, és ezért az anyagi lehetőségtől, és szükségletektől(pl. egy mozgássérült vagy egy nagyon idős akinek gond a lépcsőzés direkt fsz lakást keres. Hiába mondom én, hogy nem vennék (minden hátrány amit felsoroltak igaz lehet, de nem minden fsz-i lakás egyforma, nem minden társasház lakóközössége proli stb.), ha a rendelkezésemre álló pénzből csak fsz-i lakás futja, mert pont az említetek miatt olcsóbb mint ugyanabban az épületben lévő emeleti lakás. Ha az a kérdés, hogy ugyanannyiért vennél-e fsz-i lakást, mint az első emeletit azonos házban, akkor jó a kérdés.
2023. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Érdekes ezeket a hozzászólásokat olvasni, mert 3 év óta földszinti lakásban élek, és imádom :D Viszont tény, hogy megvannak a hátrányai. Esetemben, nekem kifejezetten tetszik, hogy kevés természetes fényt kap, mert az előző helyen ahol éltem rengeteg volt a napfény és zavart. De ez egyéni preferencia. A legnagyobb hátrány, hogy valóban hideg, és bármennyire is fűtök, nem lesz igazán meleg bent. Tehát télen gyakran 4 póló/3 nadrág van rajtam mikor otthon vagyok és nem mozgok. Ami még zavaró, hogy olyan mintha állatkertben élnél, a szomszédok mindent látnak. Ezért nekem az esetek 99%-ában le van húzva a roló. Ez engem egyáltalán nem zavar, de biztos van akinek gond lenne. Bogarakat nem tapasztalatok, enyhe penészedési hajlama valóban van a lakásnak, de vettem 1 párátlanítót 60 000 Ft-ért ami teljesen megoldotta a helyzetet.


Ami miatt szeretem: tetszik hogy nem kell lépcsőzni, amikor beérek az épületbe, kb 5 másodpercet kell a közös térben lennem és már bent is vagyok a lakásban, ez miatt elkerülhetem a szomszédokat akikkel semmi kedvem sincs közösködni vagy bármilyen szinten kommunikálni. Beköltözés / pakolás szempontjából is könnyebb bármit be és kivinni. Nekem tetszik hogy rács van az ajtón, így nyáron amikor szellőztetek az ajtó nyugodtan nyitva lehet mert ott van a rács ami be van zárva. + Szemét kivitelekor is közel van a kuka (de nem annyira hogy zavaró legyen, semmilyen szagot nem lehet érezni) ezért ez a feladat is nagyon gyorsan elvégezhető, nem okoz fáradtságot.

2023. okt. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Atyaég, hogy már az is proli, akinek ruhaszárítója van... Persze a GYIK-en mindenről megtudjuk, hogy proli.
2023. okt. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!