Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » El tudja e adni a másik...

El tudja e adni a másik tulajdonos a tulajdonrészét?

Figyelt kérdés
Van egy garázs tulajdonom 1/2-1/2 résszel, a volt anyósommal közösen. El tudja e úgy adni a saját részét, hogy én erről semmiféle értesítést nem kapok?
2023. szept. 30. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy van, hogy először neked kell felajánlania megvételre az ő részét (elővásárlási jog)? Aztán ha neked nem kell, vagy talál valakit, aki nálad többet fizet, akkor eladhatja.
2023. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom! Ma hallottam hogy eladta, teljesen le vagyok döbbenve, nem térek észhez. De valaki meg azt mondja, nem igaz, nem adhatta el a tudomásom nélkül.:(
2023. szept. 30. 14:10
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy az első írta, Elővásárlási jogod van.

Ha enélkül adta el, bírósági útra is viheted

2023. szept. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Földhivatalba bemész, megkérdezed.

Ha eladta, felkeresed az ügyvédet.


És nyilatkozol!

- Hogy most értesültél az eladásról.

- Elővásárlásról nem mondtál le!

- És azonos feltételekkel élni kívánsz az elővásárlási jogoddal.

Elindul 1 jogi procedúra...

2023. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez akkor biztos? Nem tudnám megvenni egyébként, nincs 7 millió Ft-om. Férjem nevén lévő garázs, amit ketten örököltünk anyósommal.:( Nekem nincs ennyi pénzem sajnos, hogy megvegyem. De attól kellene értesíteni engem, mint másik tulajdonost, én úgy tudtam.
2023. szept. 30. 14:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elővásárlási joggal együtt jár ugye az értesítés is, hisz először neked kell felajánlania megvételre a tulajdonrészt.

Ezt ezek szerint nem tette meg.

A jogi procedúrának viszont a te eseteben sok értelme nincs, ha nem tudod kifizetni anyóst a garázsból. Innentől sajnos az van, hogy de, értesítenie kellett volna téged, de nem tette meg - ez őt minősíti.

2023. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3-vagyok

HÍvd fel anyósodat, mond meg neki, hogy hallod elakarja adni a garázst. Majd közöld vele, hogy elővásárlási jogod van, így te megveszed tőle. Ha azt mondja, hogy eladta már, akkor mond azt, hogy jobban jár ha visszaadja a pénzt a vevőnek, mert befogod perelni.

Ha amúgy sem akarod megvenni az anyósod részét, akkor mondjuk joga van eladni, de akkor is előtte neked kell, hogy felajánlja.

Azért tudom ezt, mert egy ismerősünk épp most megy a bíróságra, mert ő egy ingatlant vett, és volt valaki akinek elővásárlási joga lett volna az ingatlanra, de nem szóltak neki. Ő vitte bíróságra az ügyet. Ha a bíró helyt adni neki, az ismerősömnek vissza kell adnia a pénzét. De ő ugye a házat akarja.

2023. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsen gyermekünk, ezért anyósom szülői örökséggel törvényesen örökölte meg a férjem nevén lévő garázst.:( Már házasság kötésünk előtt a férjemé volt, amit külföldi munkavállalásból vásárolt, nagyon sokat dolgozott érte, ezért úgy gondoltuk, hogy legyen az ő nevén. Senki nem gondolta, hogy fiatalon meghal, ha tudjuk előre, akkor máshogyan tettünk volna.
2023. szept. 30. 14:25
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod megvenni, akkor nem sokat tudsz tenni. Akkor felesleges jogi útra vinned, mert a bíró első kérdése az, hogy megveszi? Ha nem tudott, akkor anyósnak joga lesz eladni annak aki megveszi.
2023. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nem tudnám most megvenni, nincs még 7 millió Forintom sajnos, és már azok sincsenek, akik egy kicsit tudtak volna segíteni talán.
2023. szept. 30. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!