Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásbiztosítást érdemes...

Lakásbiztosítást érdemes kötni? Mikre jó általában?

Figyelt kérdés

Első lakást fogok venni. A bútorok nem lesznek drágák, csak egyszerű IKEA-s cuccokat akarok venni, egyedül élek és minimalista vagyok.


Viszont ha tűz, betörés vagy mondjuk gázrobbanás lenne, akkor gondolom a biztosító fizet. Nyilván cégtől is függ. Lakásbiztosításnál mikre kell figyelni és megéri egyáltalán kötni?



2023. okt. 1. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem teljesen alap, hogy kötni kell. Viszont panelban már jó eséllyel kötve van. Kérd ki a közös képviselőtől a biztosítási kötvény számát és kérdezd meg hogy mi van a biztosításban. Pl ha 30 millára van kötve biztosítás, de 40et ér a lakásod, akkor szerintem a legegyszerűbb ugyanahhoz a biztosítóhoz fordulni mint akinél az épület biztosítása is van, és kiegészítő biztosítást kötni a fennmaradó összegre és az ingóságokra. Mindenképp köss felelősségbiztosítást is, arra az esetre ha te okoznál kárt, pl eláztatnád az alattad lakókat. Ne a biztosításon spórolj. Nem kerül olyan sokba.
2023. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
saját károkozásodra köss biztosítást. Gázrobbanás, vízkár, tűzkár esetén(ha idegenhibás)akkor másik biztosító fizet(vagy nem)
2023. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az idegenhibás azt jelenti a szomszéd okozta?

Olyankor nem fizet a biztosító?

2023. okt. 1. 12:37
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Akkor gondolom hitel nélkül veszed mert ott kötelező a lakás biztosítás. Én azt mondom mindenképpen köss lakás biztosítást.
2023. okt. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hitellel, de nem tudtam, hogy kötelező.

Nyilván kötök akkor.

2023. okt. 1. 13:23
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Hitellel ahogy négyes írta eleve nem kérdés, kötelező.


De amúgy is. Nincs is szanalmasabb, mint amikor ezen spórolnak, aztán porig ég a lakás és megy a közösségi médiám a sírás meg kunyerálás.


Arra figyelj hogy van a lakáson biztosítás, és van társasházi biztosítás is. A kettő funkciója különböző, tehát hiába van a társasházon biztosítás, neked a saját területeidre külön is kell. A társasházi biztosítás a közös terek káreseményeit fedezik csak.

2023. okt. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Nem úgy van, ahogy az 5ös írta.

De fölösleges vitatkozni, kérdezz rá, hogy nálatok mi a helyzet.

2023. okt. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ügynökpiócák megérkeztek menetrend szerint. Xd

Csőtörés, beázás, akármi történt eddig, egyik megvezetett ismerősömnek sem fizetett egyik tetüláda biztosító sem. A kárbejelentés után gyakorlatilag felszívódtak. A lottóhoz hasonlóan ez is a hülyék adója. Elültetik a félelmet és aratnak.

2023. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
A társasházi biztosítás nálunk pl nemcsak a közös terekre vonatkozik, hanem magára a lakásra - pl csőtörés, tűz esetén a lakásra. Nemrég volt csőtörésünk, eláztattuk az alattunk lakót. Mindkettőnknek a társasházi biztosító fizet, mert a cső sérült. Én csak a berendezésre kellett kössek, tehát ha pl a drága szekrényem vagy a festmény elázik, akkor a saját biztosításomra tudnám rendezni.
2023. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!