Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok, 2024-ben...

Bőrarc kérdése:

Mit gondoltok, 2024-ben hogyan fog alakulni a lakáspiac nagyobb városokban, megyeszékhelyeken, miután megváltoznak/szigorodnak a csok, ill. a babaváró feltételei?

Figyelt kérdés
Várható némi korrekció, ármérséklődés, kevesebb lesz a vásárló? Esetleg stagnálás? Vagy újra elindulhat az áremelkedés? Mi a véleményetek a témáról?

2023. okt. 2. 23:49
A kérdező szavazást indított:
Ármérséklődés. Készpénzes vásárlók komolyabb alkupozícióban.
Stagnálás az árakban.
Mérsékelt áremelkedés.
Erőteljes áremelkedés.
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az új csok feltételeit nem lehet egyelőre tudni, szerintem nehéz megtippelni. Ha az megint széleskörű lesz és beépül az árakba, az hirtelen tud egyet dobni. De ezen infó hiányában én a mérsékelt növekedésre voksolok.
2023. okt. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

30ró 40 millióra emelkedik a csok 2024-től, de még nincsenek részlet szabályok. Ha ez marad a 5000 fő alatti településeken, akkor ez az összeg ott biztosan beépül az árakba. Legalábbis az eddigi összes + támogatás, vagy támogatási összeg növekedése beépült az árakba. Azaz ez miért is szakadna meg???

Az 5000 fő alatti települések nagyon nagy részben családi házas övezetek, tehát az 5000 fő feletti településen épülő házak árai is megemelkednek 10 millióval. Mert miért építene egy kivitelező eltérő árakon?

A lakások árai a városokban már így is beteg áron voltak, ott is lesz emelkedés, de minimális átlagos.


Ebből nekem az jön le, hogy aki nem akar 3 gyereket és nincs túl sok pénze az kiszorul már a városok 20-25 km-es körzetéből is.

Jól megfigyelhető a falvak x km sugaru telítődése. Előszőr az 5 km környék telt fel, utána az 5-10 km, aztán 10-15. Most jelenleg Győr környékén a 15-20 km-es falvak növekednek, azaz most ez még az elérhető.

A csóróbbak már így is csak a 20-30 km-es környék tudtak vásárolni. A munkahelyek/iskolák miatt a minél közelebb a jobb, de messzebb is kell valakiknek laknia.

2023. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pont Győrben vennék lakás, jelenleg is itt lakom. De rengeteg a kamufelújított lakás. Szép burkolat, meg tapéta, a villany, víz, radiátorok meg a régi 40 éves. Marcalváros 1-2-ben nézek elsősorban 35 millió nagyságrendig bezárólag. De olyan nem kell még 30 milláért sem, ahol a villanyon át a fűtésig, vízvezeték, stb. cserélni kell. Az alsó hangon 10-12 milliós beruházás; tudom, mert tavaly újítottam fel szintén panellakásomat, amit idén adtam el.
2023. okt. 3. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem vagyok ingatlanos és gazdasági szakértő, mindenki ilyen irányú ember tanácsát kérje ki ha maga bizonytalan. En csak azt ìrom le amit epìtőiparban latok: szinte döglött az egész egész, kis túlzással persze. Ezt azért alátámasztja az, hogy a netes cikkekben 50 % adásvétel esést ìrnak tavalyhoz képest. Sőt pár napja olvastam olyat is, hogy az elmúlt 25 leggyengebb éve lesz adásvételi számok tekintetében. Én ha bárhol is akarnék venni mostanság 10 % alkuval inditanék. Persze bele is ugorhatnék, de máshol parkol a pénzem.
2023. okt. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jövőre az idei infláció plusz kamatpremiumot kapok az infláció követő allampapirral ami akár 17-20 % is lehet, hlye lennék kivenni a pénzem egy olyan lakásert aminek jó eséllyel még az ára is csökkenhet
2023. okt. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fidesznek idáig is csak egy célja volt a CSOK-kal és a többi ingyenpénzzel, hogy felhajtsa vele az ingatlanpiaci és ahhoz kapcsolódó kereskedelmi árakat, mivel ezekben az üzletekben a NER nagyrészt egyeduralkodóvá vált. Mivel az orbáni infláció miatt a jelenlegi CSOK összege már semennyire sem hajtja fel az ingaltanárakat, ezért gyanítom, hogy jövőre akár kínai hitelfelvétellel és brutális államadósság árán is, de többszörösére emelik a CSOK összegét, így ismét kaszálhat a NER az állami pénzekből felhajtott ingatlanárakból amit majd minden magyar adófizető nyöghet évtizedekig, járulékos veszteségként pedig halandó egyedülálló, vagy nem CSOK képes ember/család ingatlanhoz már sosem fog jutni.
2023. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!