Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlásnál Debrecen...

Lakásvásárlásnál Debrecen Nagyerdő környéke mennyire drága?

Figyelt kérdés
Nagyerdő környékén nézegettem lakást, de nagyon elszálltak az árak!Ami 4-5 évvel ezelőtt 50 millió volt, most hasonló paraméterekkel lévők70 millió kb!A nagy erdővel szemben találtam akkor egy megfelelőt,de nem akartam hitelt felvenni,a Csok feltételei meg bizonyos okok miatt nem voltak megfelelőek!Most a Hatvani István utca környékén vannak eladó lakások,de a csúszózsalus panelek még mindig nagyon drágák!Összehasonlítva a tégla, négyszintes,cseréptetős , zárt udvaros lakások áraihoz képest! Azt szeretném tudni,hogy mennyire befolyásolja a Csok kivezetése , ha befolyásolja egyáltalán a lakások árait?Remélhetőleg lesz valamilyen más opció a nagyvárosokban vásárolni szándékozóknak is!Nem sürgős vásárlásról van szó,mivel most a két különnemű ,és korú gyereknek sikerült leválasztani kis külön zugot! A PMA állampapír addig jobb megoldás ,1-2 évre amíg nem tudni, hogy hogyan alakulnak az árak ?

#Debrecen Nagy erdőn lakásárak milyenek?
2023. okt. 6. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha megnézted az árakat, akkor látod te is, hogy mennyire drága, illetve, hogy neked mennyire az. Hogy az ingatlanárak hová fognak mozdulni, azt senki nem tudja megjósolni. Keresett helyeken, városrészeken mindig drágább marad. Ha meg a vételhez eladnod kell, akkor a különbözet a lényeg számodra. Most eladni nehezebb, és sokan kivárnak, így bár a hirdetési árak (még) nem igazán csökkentek, az alku már 10-20%. Az állam meg most persze, hogy az állampapír felé tereli a befektetőket, mert sok a tartozása, de azt sem lehet tudni, pont ezért mi lesz azzal is.
2023. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre még nagyobb támogatást ad a fideszmaffia kormány a városi CSOK-ra, mivel kezd csökkeni a NER építőipari cégeinek bevétele, ezért állami pénzből tovább fogják drágítani az ingatlanpiacot, úgyhogy lassan elérik, hogy halandó ember már ne legyen képes ingatlanhoz jutni. Az állampapírok hozamát folyamatosan csökkentik, ráadásul ettől a maffia kormánytól még az is kitelik, hogy simán ellehetetlenítik az állampapírba fektetők pénzkivételét. Az viszont nem értem, ha ennyi zsetonod van miért Debrecenben akarsz lakást venni és ott is a legdrégább területen, ami azon túl, hogy az egyetem miatt jóval drágább mint bármely más környék, semmi előnyt nem tud felmutatni más jó környékekkel szemben. Ez a város az égvilágon semmi olyat nem nyújt amit a jelenlegi ingatlan árszívonala feltételez, csak a tömgeges belföldi és külföldi gazdasági migránsok miatt emelkedtek irreálisra a helyi ingatlanárak.
2023. okt. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!