Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan beszéljek ismét apukámm...

Hogyan beszéljek ismét apukámmal, hogy ismét igazságos legyen?

Figyelt kérdés
A szüleim egyetlen közös gyereke vagyok. Anyukámnak sikerült apukámat rábeszélni, hogy adás-vétellel intézzük ügyvéddel, hogy legyen enyém a ház, mert a családban egyedül még nekem nincs semmim, az összes testvéremnek van lakása. Már az ügyvédnél voltak a papírok is és az ügyvéd javaslata alapján úgy döntöttünk, hogy ajándékozás legyen, viszont ahhoz le kell mondani a többi örökösnek és nem hajlandó a nővérem úgy, hogy van 2 lakása meg egy garázsa is. Sőt azóta azt a két emeletes házat is eladta és egy ennél nagyobb, többet érő kertes házba költözött a családjával. De apám nem hajlandó így az adás-vételre, hogy nem akar lemondani a nővérem, pedig meg se tudta volna, ha annál maradunk. És akkor most jön ezekkel, hogy ez egy apai örökség, meg nem lehet kizárni őt stb. Pedig az én nagyszüleim ugyanúgy őt támogatták és vele ugyanezt megtették, hogy adás vétellel neki adták a házat, hogy ne kelljek kifizetnie a nővérét, aki nem itt lakott. Ráadásul amikor apám elvált az előző feleségétől, akkor az előző felesége 1/4 része ki lett fizetve amiből lakást vett az előző felesége és azt is a nővérem örökölte. Tehát neki 2 emeletes háza is volt örökségből, amit eladott és vett egy mi házunknál nagyobb kertes házat. És még a garázsa is megmaradt. De azóta anyámmal, mióta erről beszélnek folyton csak vita és veszekedés van és fenyegeti apámat, hogy ha még egyszer szóba hozza a témát, akkor eladja a házat és elköltözik, majd elmegy a kocsmába és leissza magát. Ráadásul még azt is mondta, hogy az adás-vételt tartogassuk akkora, ha a nővérem nem mondana le. Emlékszem, ezt is elfelejtette? Becsapta a saját gyerekét? Vagy most mi ez? Ráadásul a nővérem sokkal jobban keres nálam és milliomos barátja van, én meg netto 275 ezret keresek, közigazgatásban dolgozok. Anyukám most azt javasolja, hogy én beszéljek apámmal, mondjam el ezeket az érveket és kérjem, hogy hallgasson meg. Mert azóta tényleg rémálmaim vannak erről, meg feszült vagyok. De félek, hogy velem is kiabálni fog stb. Bezzeg a nővéremmel soha nem kiabál, csak velem meg anyámmal. Ez is mennyire igazságtalan.

2023. okt. 8. 14:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Öröklés csak akkor van, ha meghalt. Jelenleg szüleid tulajdonába van az ingatlan, ahogy olvastam, így nővérednek jelenleg semmi köze nincs, hiszen nem tulajodonos. Simán odaajándékozhatja neked. :) A másik véglet, hogy 1 Forintért eladja neked. :D
2023. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A szüleid életükben azt csinálnak a házukkal, amit akarnak. Élnek, tehát nincs olyan, hogy örökösöknek le kell mondani róla. Olyan van, hogy ha az ajándékozás utáni 10 évben meghalnak, akkor lehet pereskedni a kötelesrészért.
2023. okt. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem értitek akkor. Ajándékozásról volt szó, ahhoz le kell mondani az örökösöknek. De nem hajlandó az egyik. Mindenkinek van mindene csak nekem nincs.a nővéremnek meg pláne. Palotája, gazdagsága, gazdag barátja. Már elindult a dolog, hogy legyen az enyém, de apám meggondolta magát, mert a nővérem nem akar lemondani. Pedig az ő nővérét se kérdezték, hogy lemond-e. Nem volt más választása, ott volt az adásvétel. Nem teheti meg ezt egy szülő a gyerekével. Pláne hogy az ő szülei se tették meg.
2023. okt. 8. 16:00
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
3. Te nem érted. Nincs olyan, hogy örökös, amig élnek a szülők. Minden további nélkül lehet ajándékozni, nincs kinek lemondania semmiről, senkitől nem kell hozzá engedélyt kérni. Lehet, hogy valamit összekeversz és a testvérednek tulajdonrésze van a házban.
2023. okt. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem kell lemondjon, mert nincs öröksèg. Èlnek a szüleid, ha akarjàk a szomszèdnak is ajàndèkozhatjàk. Kaptam így hàzat, senkinek se kellett lemondjon róla. Valaki hazudik neked, vagy apud, vagy az ügyvèd ha ő ezt àllította neked.
2023. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Itt most nem ez a kérdés. A köteles részről akkor is le kell mondani más örökösnek az ügyvéd szerint az ajándékozás előtt. A probléma az, hogy apám nem hajlandó úgy hogy a nővérem igényt tart a részére belemenni. Pedig a szülei vele is ezt csinálták. Meg azt is ígérte nekem, hogy az adásvételt tartogassuk akkorra, ha a nővérem nem mondd le, mégse hajlandó most erre. Csak kiabál és elmegy kocsmába.
2023. okt. 8. 17:39
 7/19 anonim ***** válasza:
Menjetek el egy normàlis ügyvèdhez, mert ő nem az. Persze, van köteles rèsz , halàl utàn. De èlnek, nincs öröksèg, ha akarja elajàndèkozza, vagy elissza a kocsmàban. Nem kell adjon, sem kifizetnie senkit. Ez az ügyvèd hülye. Ennyi erővel nem adhatja el , ha nem ad belőle a gyerekeknek...3-4 en írjuk az igazat. Hidd el , hogy így van. Nagymamàm ràm hagyta a hàzat, èletèben ajàndèkozàsival. Meg se kèrdeztèk hàny gyereke van. Neki adja? Itt tessèk alàírni. Ennyi volt. Kb.
2023. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen csak így most már apám nem akarja, mert eddig nem tudta hogy a nővérem nem akar lemondani
2023. okt. 8. 18:11
 9/19 anonim ***** válasza:
Lemondania nem kell, mert nincs miről. Ha azt vesszük hogy apud nem akarja neked adni, hogy a lànya is kapjon belőle, az pedig szive joga. Anyud rèszèt megöröklöd egyedül majd( ha anyud àgàról nincs több tesód) apud rèszèt meg a tesóiddal közösen. Max kifizetni tudod a többieket, igy a rèszük is a tièd lesz majd.
2023. okt. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor és hányan írjuk le ugyanazt, hogy megértsd? Nincs köteles rész! Öröklésnél van köteles rész, de öröklés akkor van, ha meghal.


A te logikáddal ma Magyarországon akkor senki se tudna eladni ingatlant, mert 99% eséllyel minden eladónak van örököse akinek lekéne mondania eladás előtt.


Valszeg azért nem kaphatod meg mert a testvérednek tulajdonrésze van az ingatlanba és nem apukád az 1/1 tulajdonos.

2023. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!