Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire lényeges szempont...

Daxxg kérdése:

Mennyire lényeges szempont ház vásárlás szempontjából, ha van energetikai tanúsítvány? Kinéztem egy házat, az ingatlanos a foglaló letétele után akarja csak megcsináltatni azt! Ez így jogilag helyes?

Figyelt kérdés
2023. okt. 10. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Alapból kötelező, hogy legyen, anélkül nem adhatja el.
2023. okt. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Sok mindenre nem való, szóval teljesen mindegy mikor csináltatja meg.
2023. okt. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező az eladáshoz.

Amúgy egy tájékoztatónak jó, ha korrektül van megcsinálva, hogy milyen osztályba esik az ingatlan, szerintem előnyös lehet, ha már az alkunál megvan, de alapvetően normál esetben újdonság nincs benne.

2023. okt. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egész jó energetikai adatok vannak benne amúgy. Nyári és téli időszakra is, láthatod mennyire kell fűteni a lakást, mennyire tartja a meleget a fal/szigetelés...stb. Hasznos információkat tud tartalmazni egy-egy vételnél, ha fontos számomdra, hogy olyan ingatlant vegyél, amire később nem megy rá a gatyád a rezsi miatt.
2023. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk pl nem is csináltatta meg az eladó.

Az ügyvèdnèl voltunk kifizetni őket,megírni a papírokat amikor benyögték hogy nekik ilyen nincs. Nem csináltatták meg,mert azt hitték annyira nem fontos,meg pénzbe is kerül. Tekintsünk el tőle.

Vègül le lett vonva az ára a vételárból. Ez nagyon nem tetszett nekik. 10 forintèrt a kutyát meg...ták volna

2023. okt. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2022. novemberben nekem 20000-ért csinálták.
2023. okt. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!