Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladtam a lakásom energetikai...

Eladtam a lakásom energetikai tanusítvány nélkül, nagy gond lehet?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg utólag hogy az kötelező lett volna, de a közjegyző sem említette és a vevő sem mondta, hogy kell neki ilyesmi..

Most rám ijesztett egy ismerős, hogy ebből baj lehet mert anélkül törvénytelen eladni a lakást..

Túl fiatal vagyok az ilyesmikhez hogy értsek hozzá, nem kellett volna valakinek megemlítenie ezt számomra? Tudom ez nem kifogás, de gyorsan történt az egész eladás..


2023. okt. 3. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Ez az ügyvéd hanyagsága. Ettől függetlenül lehet pótolni. A földhivatal nem biztos, hogy bejegyzi addig az új tulajdonost, amíg ez nincs meg. De hát ott is emberek dolgoznak...

Az adásvételin nincs erről egy sor sem? Összességében szabhatnak ki érte bírságot, de ugyanúgy pótolni kell. Szóval csináltasd meg és írasd alá a vevővel, hogy átadtad.

2023. okt. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem volt ügyvéd az eladásnál, csak közjegyző
2023. okt. 3. 10:54
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazábol volt energetikai tanusítvány csak az már 15 évnél régebbi és ugy tudom az nem érvényes
2023. okt. 3. 10:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor közjegyző kèszítette a szerződèst, aminek mellèklete lenne az energetikai tanusítvány, ezt tudnia kell, mert így ő jár el a földhitalba, nem az úgyvèd.

Eredetileg 10 èvig volt èrvènyes egy energetikai, de most megváltozott.

Inkább menj el az adott közjegyzőhöz, ès èrdeklődj nála, ha már ő intèzte.

2023. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez ügyben is történ valami változtatás.Csak akkor kell,ha vevő kéri.

A közjegyzőt ezért nem érdekelhette.

2023. okt. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Lakást, házat nem közjegyzőnél íratunk, hanem ügyvéddel.
2023. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Senkit nem érdekel, mivel a jog nem ír elő szankciót az energetikai tanúsítvány hiánya esetén. Ez csak az ingatlanos piócák biznisze, leránt a semmire 20-30-50 ezret miután beléd ülteti a félelmet, hogy kötelező ez is.
2023. okt. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
7: CSOK-nál például kötelező.
2023. okt. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%
Ja hát a CSOK az más, ott nyilván mindenki csüng az ingyen 30 millión a szülészorvostól az energetikai tanúsítón át az építőipari mesterekig, ott még azt mondok okés, hogy minél többen részesüljenek az ajándékból.
2023. okt. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak CSOK-nál, hanem minden eladásnál kötelező, csak novembertől nem kell szerződésen feltüntetni már, illetve 5 évre szól csak. Tehát lehet a kérdezőnél volt már energia tanúsítvány a házra/lakásra, mert ugye az 10 évig érvényes - és valószínűleg ezért nem kellett újat csinálni. De enélkül nem adhatod el.
2023. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!