Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri még ingatlanba fektetni...

Megéri még ingatlanba fektetni a pénzt?

Figyelt kérdés

2023. okt. 12. 21:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%
Hát mivel láthatóan semmilyen konkrét terved nincs, gyakorlatilag még csak megközelítőleg sem tudod mit és hol vennél, ezért semmiképp sem javaslom.
2023. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ. Én fél éve vettem lakást Budapesten, 30 millióért, esztétikai felújítást igényelt, amit megcsináltam (szakmában dolgozom burkoló-festőként, így egyszerűbb volt), összesen 5 millió forintot költöttem rá. Így felújítva pedig el tudnám adni most 45-ért.
2023. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez így nem olyan egyszerű. Költöttél rá gondolom 5 milliónyi anyagot, na de a munkád díját beleszámoltad? Mennyit kerestél volna azzal, ha ez az x munkaóra nem a lakásba megy, hanem egy ügyfél lakásába?


Meg azért azt a 45 milliós eladási árat se vedd közel se fixnek. Nagyon lehalt a piac, nincs állami pénzszórás, drágák a hitelek, nincs érdeklődő.

2023. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
13: felére estek vissza az adásvételi számok tavalyhoz képest, már olvastam olyan cikket is , hogy az elmúlt 20 ev legalacsonyabb számai lesznek eladott ingatlanokat tekintve. En a simán eladni szót ilyen körülmények között nem biztos hogy használnám
2023. okt. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
31%

13


Heti 3 napot dolgozok amúgy is, mert bőven kijövök vele, ez a heti két nap nekem ilyen hobbi volt, meg akartam szépen csinálni. Egyelőre nem is akarom eladni, mert lakhatásra vettem, viszont jóval nagyobb kategóriába került ezáltal az ingatlan. Hasonló lakások pedig most is elmennek 1 hónapon belül, ha beleveszem a 10% alkut még akkor is jól jártam. Az értéke meg csak nőni fog a későbbiekben, köszönhetően a magyar mentalitásnak: mindenki saját ingatlant akar, és egyre megfizethetetlenebbek az albérlet árak.

2023. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
42%
A csökkenő lakásár tendencia pedig egy utópia, a kormány belengette most a 40 milliós CSOK támogatást és hiába csak az 5 ezres lélekszámnál kisebb településeken, húzni fogja vele az összeset, pláne a fővárosi lakásokat, amik nem gettós kerületekben vannak.
2023. okt. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
87%

"A csökkenő lakásár tendencia pedig egy utópia, a kormány belengette most a 40 milliós CSOK támogatást és hiába csak az 5 ezres lélekszámnál kisebb településeken, húzni fogja vele az összeset, pláne a fővárosi lakásokat, amik nem gettós kerületekben vannak."


Dehogy... Ha marad ez a falusi CSOK 2.0 az pont olyan, mint a mesében az ajándék... Van is CSOK meg nem is. Olyan helyen lesz támogatás, ahová sok esetben ingyen sem költöznél. Az országon belül nagyon egyértelmű és feltartózhatatlan migráció van főleg Budapest, Győr irányába, plusz még pár nagyváros is keresett, de ezen kívül a települések jellemzően kiüresednek.

Másképpen fogalmazva: nagyon nehéz lesz azzal indokolni mondjuk egy 9. kerületi panel négyzetméter árát, hogy "de hát Kisbodrogtótújfaluban 40 milliós támogatás jár az 5 milliót érő Kádár kockára".

2023. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
31%
Akkor erre majd térjünk vissza jövőre, ilyenkor. A kormánynak a legnagyobb pénzpumpája az építőipar, amíg Fidesz van, nem is lesznek olcsóbbak az ingatlanok.
2023. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
73%

Ja még mielőtt félreérthető lenne a mondandóm: nominálisan vélhetően nem fognak esni az ingatlanárak, maximum ott, ahol tényleg csak a CSOK támasztotta meg az árakat... mondjuk elméletileg sem kizárt a nominális esés, senki sem emlékszik már a 2014-5 előtti időkre? Akkor még Budapest belvárosában is csökkenő árak voltak.


Ez a kérdés a befektetésről szól. Ha kvázi kockázatmentes, likvid befeketetések (mint az állampapírok) hoznak 15% körül, akkor én nem szívesen állítannám egy x sok tízmilliós lakásba a pénzemet, aminek az ára TALÁN növekedni fog. Kiadást tekintve az ÁRBEVÉTEL (nem a profit!) a lakás értékének 5-7%-a. Ami meg aztán minden, csak nem egy nagy buli a jelenlegi kamatkörnyezetben.

2023. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
12%

A lakás egy olyan dolog, ami a tied marad, míg az állampapír nem más, mint a pénzed hitelbe adása az államnak. Azt pedig mindenki maga dönti el, hogy mennyire bízik meg a vezetésben, hogy kvázi hitelbe adja a pénzét, abban bízva, hogy vissza is kapja azt.

Nyilván ha államcsőd van, mindent érint, de nem mindegy, hogy a saját ingatlanodban vagy legatyásodva, vagy az utcán, mert albit sem tudsz fizetni.

2023. okt. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!