Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A FIDESZ miert csinalja ezt...

A FIDESZ miert csinalja ezt az ingatlanpiaccal ? CSOK+ 50M Ft vissza NEM teritendo tamogatas

Figyelt kérdés

Egyeduli feltele az ingyen 50 M Ftnak, hogy vallalj 3 db gyereket....


Mi tortenik itt egy valyoghaz lesz 70 M Ft ? 😭😭


2023. okt. 27. 22:21
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
69%

37-39. Szerintem ez így nem igaz. Ténylegesen szükséges támogatni a többgyerekes családokat, hogy legyen nyugdíjunk, orvos- ápoló, aki ellát idősebb korunkban, buszvezető, patikus, pénztáros, emberek akik megtermelik amit fogyasztunk és kiszállítják a boltokba.


Ami probléma, hogy NEM ÍGY kéne támogatni az embereket.


Először is, ezzel a nagyon szegényeket ösztönzik a több gyerekre, akik a “semmire” (kb. 2 ember nettó 400.000

forintos bevételére felvehető az 50 milliós hitel, a 10 millió babaváróból meg 7,5 beleszámít önerőnek, szóval két 3 hónapig tartó 400.000-re lehet 60 milliós házat venni, ha nem törődsz vele, hogy ez milyen kockázat)

szülnek, miközben az ideális eset az lenne, ha a középosztályt és fölfelé ösztönöznék, akiknek van lehetőségük a társadalom számára “hasznos” személyeket felnevelni (értsd nem gyártósori munkásokat, akik elég sokat munkanélküliek).


Másodszor normálisan fel lehet nevelni gyerekeket úgyis, hogy nincs mindnek külön szobája, de mondjuk az fontos lenne, hogy normális fűtés, oktatás, étel legyen az asztalon. Szerintem sokkal kevesebb ellenszenvet váltana ki, ha mondjuk évi egy ingyen belépőjegy járna minden gyereknek egy tetszőleges állatkertbe vagy játszóházba. Ha mondjuk 18 éves kor alatt ingyenesek lennének a múzeumok és állami támogatással mehetne minden harmadik, negyedik, ötödik stb. gyerek egy csomó programra.


Harmadik, igaziból szerintem ezek a támogatások nagyon szemetek. Pl. A kisbabás időszak előtt jó lenne a pároknak nyugodtan kiegyensúlyozottan belevágni a babázásba, nem úgy, hogy épp építkeznek vagy még azt sem. A babavárót, ha kivezetik 30 fölött, legalább sávosan tennék, társadalmi szinten nekünk az is szuper, ha valaki 31 évesen szül vagy 34 évesen, mégha kevésbé is, mint aki 25 évesen (elméletben, aztán gyakorlatban nem szeretném mondani, hogy akik pl. 18 évesen vállalnak gyereket, azokkal a gyerekekkel mennyire jár jól a társadalom). Vagy tippeld meg előre, hogy hány gyereket szeretnél.


És negyedikként persze itt van ezek hatása az ingatlanárakra.

2023. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%
Hogy miért?Szerintem elsősorban azért hogy menjen a bankoknak a hitelezés(ami nagyrészt már a ner kezébe van),tudtommal több éves mélyponton volt,nem vagyok közgazdász de több szakértő nyilatkozta hogy ez bizony jót tenne a szektornak,a szülőktől meg nem sajnálok egy fillért se,de ezt a módszert nagyon károsnak tartom mert elsősorban az ingatlanspekulánsoknak kedvez nem nekik szerintem,de szerintem ez korántsem fog akkorát ütni mint sokan gondolják,nem vagyok szaki,van egy két kedvenc ingatlanos videós,kíváncsi vagyok majd a véleményükre erről :D
2023. okt. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
68%
A fidesz az ország legnagyobb ingatlanberuházója, amit természetesen az adófizetőktől ilyen vagy olyan formán eltolvajlott pénzéből hozott létre. Nem kérdés, hogy ezzel a CSOK plusszal is csak és kizárólag az ingatlanárak brutális megemelése és ezáltal a vagyonuk ordas módon történő növelése a céljuk. Több gyerek nem fog ettől születni, de én még azt is megkockáztatom, hogy a későbbiekben amikor már az ingatlanárak olyan mértékben megemelkednek, hogy csak bérlés lehet opció egy átlag embernek, onnantól kezdve még jobban fog csökkenni a gyerekvállalási kedv. Tehát hosszú távon tovább csökken a magyarság létszáma és mindez csak azért, hogy a fidesz maffia mégtovább gazdagodhasson.
2023. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
62%
#43 Szerintem amúgy még nőhet is a gyerekszám. Nekem továbbra is az a problémám, hogy 8 általánost talán végzett emberek tömegei kaphatnak támogatásokat a semmire, és az ő gyerekeik lesznek többen.
2023. okt. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
44: Van, akiknek nem elég a 20 kg krumpli...
2023. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

Szanalamas ez az orszag, a vezetokkel-es a rajuk szavazo emberekkel egyutt.


Minden normalis embert eluldoztek es eluldoznek itthonrol.

2023. nov. 1. 11:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!