Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik panaszkodnak a CSOK...

Akik panaszkodnak a CSOK miatt, azok miért nem alapítanak családot vagy ha nem akarnak miért nem maradnak simán csendben?

Figyelt kérdés
2023. okt. 31. 19:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Miért gondolod, hogy Te előírhatod az embertársaidnak, hogy hogyan viselkedjenek?
2023. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki nem akar gyereket, de lakást viszont vásárolna, viszont amíg van ez az egész addig nagyon magasan vannak az ingatlan árak. Egy sz@ros 41 négyzetméteres lakás 20milla??!!! Nem normális!!! Aki még azért szül gyereket, h legyen hol laknia annak gratulálok. A gyerekeit meg előre sajnálom. A legtöbb nem szerelem vagy valójában akart gyerek, csak szükségből szülnek
2023. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egy garázs is 10 millió Ft, az is a CSOK miatt magas akkor?

Abba állnak a gyerekes családok és ezért nőtt meg az áruk?

2023. okt. 31. 19:18
 4/14 A kérdező kommentje:

Europa szerte magasak az ingatlanárak, akkor azok is a CSOK miatt mentek fel?


Vagy simán el kéne engedni ezt a berögzülést és a valóságban élni?

2023. okt. 31. 19:18
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Győrben éltem, egy saját győri lakás volt az álmom.


Aztán bejött a CSOK és a babaváró,mire odajutottam volna úgy megemelkedtek győrben a lakásárak hogy elérhetetlenek lettek számomra


( mivel egyedül élek)



Végül pár éve Pápán sikerült vennem egy lakást.


( Pápa nem Győr) és akkor finomam fogalmaztam.



Egyetlen dolognak örülök,hogy átadták a 83


2x2 sávos utat


pápa és győr között,így fele annyi lett a menetidő.


Így 25 perc alatt győrben vagyok,mivel ott dolgozok,nekem ez legalább jól jött ki.



Számomra a babaváró és a CSOK,


álom gyilkos,"támogatások"



Most a CSOK+


még egyet rúg az ingatlanpiacon, úgyhogy a saját győri lakás méginkább elérhetetlen lesz számomra.



Vagyis,magyarul,én egyedül éltem győrben albérletben.

Míg albérletben éltem összetudtam szedni önerőre való elegendő tőkét.

Felvettem piaci alapon akkora hitelt,ami nem vág földhöz.


Képes voltam kompromisszumot kötni,hogy nem a szeretett városomban,hanem egy távolabbi városban veszek lakást

( mindenféle állami támogatás nélkül)


Akkor egyszerűen nem értem.

Adott egy pár akik két fizetésből élnek,közös kasszán vannak.


Nekik sokkal könnyebben össze kellett volna szedniük az önerőre valót mint nekem,aki egyedül szedtem össze.


A két ember akik összehazasodnak piaci alapon dupla jövedelmük alapján jóval nagyobb hitelt is kaphatnának mint én egyedül.


Akkor miért is kéne őket támogatni ingyen tíz milliókkal?

Azért mert nem tudnak kompromisszumot kötni az ingatlannal kapcsolatban vagy azért mert élhetetlenek?

2023. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Hát igen, állami bácsi - vagy nevezhetjük kormánynak is - mindig eldöntötte, milyen társadalmi réteget preferál. Mivel folyamatosan fogyóban van a magyar társadalom, a gyereket vállalókat támogatja. Az persze más kérdés, hogy hogyan, a bérlakásprogram jobb lenne, mint a hitelfelvétel támogatása, de ez már tiszta politika. Ami a kérdés szempontjából lényeg, hogy hát igen, aki egyedülállóként szeretne lakást venni, annak a helyzetét csak nehezíti a jelenlegi helyzet, mert egész egyszerűen az államnak az egyedülálló személyek kevesebbet érnek, mint a családosok, vagy pl. a nyugdíjasok, a szilárd szavazóbázis. Ez van, akinek ez nem tetszik, vagy lelép innen, vagy próbál sodródni az árral és gyűjtögetni tovább.
2023. okt. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szóval ha Márki Zay nyer, akkor már kánaán lenne?

Mert 2018 óta Hódmezővásárhely Polgármestere, de semmit se tud felmutatni Vásárhely, csak annyit, hogy 10%-kal csökkent a lakosságának a száma, meg hogy a professionon van 13 db aktív álláshirdetés a 44 ezer fő lakosra.


De szerinted ha ezek a számok jók, akkor akár beköltözhetnél Vásárhelyre, ha már ellenzéki város, kis sikerrel a 13 db állásból megcsíphetsz egyet.


És ezek nem kamuk, magad is meg tudod nézni:

[link]


Szóval, ha szerinted ami Vásárhelyen van az Kánaán, márpedig Márky 5 éve irányítja, és tőle vártad volna a csodát is ha jól veszem ki a szavaid, akkor örülök, hogy nem ő a miniszter :)


Én nem védem senki oldalát, de ne mondja nekem bárki is azt, ha az ellenzék lenne hatalmon bármi változás volna, aki ezt elhiszi az hülye vagy naív kisgyerek.

2023. okt. 31. 21:53
 8/14 A kérdező kommentje:
Hódmezővásárhelyen 1 fő lakosra 0.02954 db (ez gazdasági matematikában egyenlő a nullával) állás jut, ha ez szerinted király, akkor költözz oda. Mert ott kormányoz Márky, akit annyira szerettetek volna miniszternek :D
2023. okt. 31. 21:57
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Miért nem alapítanak családot?


Kérdező! Tudod hágy párnál nem jön össze a gyerek? Az ismerettségemben is van több, tesóméknál sincs, de még a nagy drágulás elején tudtak venni egy kis házat. Viszon a felújításával már ők is csak a CSOK hátrányait szívták, mivel nem csak a lakásárak szálltak el, hanem az építőanyagoké, és a szakembereké is, és ezt országosan az is beszívta akinek évek óta van saját otthona és kicsit rendbetenné, szigetelné stb.

2023. okt. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező az a baj, hogy a kormány kommunista intézkedesei a családosokat ugyanúgy megszopatták. Csok nélkül a szokásos 2x/10 év emelkedes marad volna, most 10 év alatt 5x emelkedtek a lakásárak városokban, falvakban meg van ahol 20x-30x.

Szóval aki fel tudta venni a CSOK-ot az is rosszabbul járt, mint ha nem vezették volna be (kivéve azokat, akik az első évben rá tudtak ugrani).

A CSOK ebben a formában nem a családok támogatása, hanem az épitőipar támogatása.

A családok támogatása az adókedvezmény lenne, azt a jó irányt kellett volna folytatni.

2023. nov. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!