Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakás esetében sokan...

Panellakás esetében sokan panaszkodnak, hogy zajos a lift, esetenként még be is rezonál a fal, akkor nem jobb inkább egy 5-ös amiben nincs lift?

Figyelt kérdés

Kinek mi a véleménye?


Inkább legyen lift és a 3. emeletre is azzal felmenni vagy inkább gyalogolni de elhárítani a zajt és esetleges rezonációt?


2023. aug. 29. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Mi az az 5-ös?
2023. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
5 emeletes társasház, amiben nincs lift panellakások esetén.
2023. aug. 29. 15:01
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Legyen lift!

Egy ilyen hibát meg lehet javíttatni.

2023. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi 10 emeletesben a harmadikon laktunk, minden alkalommal hallottuk, ha nem csukták be a liftet, hanem hagyták becsapódni az ajtót. Szomszéd szeretett ezért kiabálni is. :D

Meg lehet-e javítani? Biztosan, csak épp senkit nem érdekel azon a 3 lakón kívül, aki mellette lakik. Igen, berezonált a fal, kellemes, ha hajnal 5-kor csapódik folyamatosan. De a panel ezért olcsóbb is...

2023. aug. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én is laktam albérletben ahol ezt tapasztaltam, mert falszomszédja voltunk a liftnek ott a 7. emeleten. Reggel csúcsidőben mikor mindenki használja általában erre keltem ébresztő helyett.


Volt 2+1-es panel is ami viszont messzire volt a lifttől ott sose volt ilyen féle gondom.


Hát olcsóbbak a panelok, de nekem csak arra van pénzem.


Plusz amúgy lehet lift nélkülibe is költözni, csak ott az ilyen pizzafutárok, idősebbek, bútoros költöztetők, minden szolgáltató ami ajtóhoiz viszi a cuccot eléggé morogni szokott.

2023. aug. 29. 15:21
 6/12 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Akkor te vegyél olyat amiben nincs lift, problem solved.
2023. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

az ajtócsapódást egy liftszerelő tíz perc alatt megszünteti. Az ajtófék újra cseréje két perccel tovább tart, mint a bentlévő tűszelep beállítása.

Ha nem sajnálod azt az ezrest, vagy kétezret, akkor kérd meg az ott szédelgő liftszerelőt, hogoldja meg...figyeld meg, csoda történik, és megoldja. Finoman fog csukódni(nem csapódni)


A másik a dübörgés...sajnos a lendítőkerék nincs kiegyensúlyozva, és üt..ez dübörög...ha akit ez nagyon zavar(engem zavarna) akkor egy jól látható összegért hoz a szerelő egy kiegyensúlyozott darabot. Furcsa lesz a csend.

2023. aug. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Régen egy oszloppanelben laktunk, ahol 4 lakás volt egy szinten. A mienk nem a lift, hanem a lépcsők mellett volt, és nagyon behallatszott, amikor valaki lerohant ott, mintha a falat vernék. Azt ugyan nem hallottuk, ahogy a lift ment, de az ajtócsapodást és a szemétledobót igen.


Most egy olyan tízemeletes panelben lakom, ahol a lift+lépcsőház+szeméttároló (ledobót nem használjuk) egy külön részben van az épület közepén, és két oldalt van két szárny a lakásoknak, zárt folyosóval. Semmi nem hallatszik be a középső részről. Budapesten több helyen is van ilyenfajta panel, a szalagszerű ablakokról fel lehet ismerni. Pl. ha rákeresel arra a térképen, hogy 1045, Pozsonyi utca 6., akkor láthatsz ilyen házakat.

2023. aug. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég öreg vagyok már ahhoz hogy ne lépcsőzzek. Én csak liftes házban veszek lakást.
2023. aug. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
Kevésbé zavaró szerintem a lift, most panelben lakom. Előtte albérletben laktam egy régi polgári bérházban, az emberek trappolása a lépcsőn sokkal jobban idegesített.
2023. aug. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!