Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek manapság mi...

Szerintetek manapság mi határozza meg az ingatlanárakat?

Figyelt kérdés

Eddig én úgy gondoltam, hogy érték növelő lehet a következő: felújított-e, jó infrastruktúrája van-e, munkalehetőség van-e ... Na, tudjátok.


2020-ban vásároltunk egy 42nm panellakást egy nyugat-magyarországi megyeszékhelyen 15M-ért. Tavaly mi 26M-ért adtuk el. Most az a panellakás (felújítás nélkül /csak nyílászáró csere volt/, van 3-4 gyár és kifújt) 35M körül árulják. Egy fejér megyei kisvárosba költöztünk, ahol tavaly két-három éve nem változtak az árak. 55nm 20M körül van. Itt mindig arra fogják, hogy kevesebb a munkalehetőség. Nem kevesebb, mint az előző helyen, ahol laktunk. És Budapest is elérhető távolságra van. Én azt veszem észre, hogy itt kevesebb az eladó ingatlan és aki eladná az az idősebb korosztály, aki nem ezen keresne, csak kisebbre váltana. Persze vannak fent olyan ingatlanok is, melyek már felújítottak, azokat 25M-ért árulják az ingatlanosok.


Nagy különbséget látok, de véleményem szerint itt már csak az emberek árazása, ami felhajtó értékű. Most a csok plusszal is tuti, hogy még inkább nőni, fővárosban -meg merem kockáztatni - duplázódni fognak az ingatlan árak. És azért meg kell hagyni, hogy nagyon kevés olyan ingatlan van, ami olyan állapotban is lenne, amennyit kérnek érte. Kifizetsz 50-60M és még költhetsz rá egy 10-20M-t.


nov. 3. 00:58
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Kereslet-kínált.

Magyarországon kiemelt fontosságú az emberek számára a saját lakás birtoklása, az árak nagyszerűen tükrözik a szemléletet.

nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Pl az nem túl jó, ha olyan hírt ad le a telex, hogy a szarvasi urológiai osztály bezár, mert olyan orvoshiány van.


Általában az ilyen hírek nem felfelé viszik a szarvasi ingatlanárakat.

nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!