Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Osztatlan közös tulajdon, de...

Osztatlan közös tulajdon, de a másik tulajdonos anyjának holtig tartó haszonélvezeti joga van. Van megosztási szerződés. Az ilyen ingatlan megvásárlása felejtős?

Figyelt kérdés
nov. 8. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg valakinek haszonélvezeti joga van, addig az illetö rendelkezik a haszonélvezet tárgya fölött, a használatból a tulajdonost is kizárhatja.

Szerintem ilyet megvenni hülyeség, kivéve, ha sok év múlva - a haszonélvezö halála után - akarod az ingatlant igénybe venni.

Az nem egyértelmü, hogy kik a tulajdonosok, az anyának mennyi az esetleges tulajdonjoga és az ingatlan mekkora részére van haszonélvezeti joga, ezt érdemes elöre tisztázni.

De én garantáltan nem venném meg, ha az anya még 20-30 évig él, addigra jó eséllyel használhatatlan lesz, a pénzed meg beleölted haszon nélkül.

nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak, ha hivatalosan lemond a haszonélvezeti jogáról.
nov. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mire van a haszonélvezet!

- Egészre?

- A Te általad kinézett részre?


- A másik 50%-ra? Akkor még lehet, hogy érdemes megvenni. Ezt a felét. Nyaraló, föld terület.

nov. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet nem voltam pontos. Igen, a másik 50%-ra
nov. 8. 13:34
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha ügyvéd előtt lemond róla, az csak 2-3 plusz oldal a szerződésben, meg némi +pénz az ügyvédnek.
nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

5-ös: csak általában nem hülye, hogy lemondjon a haszonélvezeti jogról, neki semmi érdeke, csak veszít vele.

Elvileg meg lehet váltani a haszonélvezetet meg felelö összegért, de ezt sem köteles elfogadni, de ennek még lehet értelme.

De a legtöbb esetben többet ér a haszonélvezeti jog (és biztos lakhatás), mint egy összeg, amivel nem tudja megoldani a lakhatását.

nov. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki a kérdésből, hogy a haszonélvező támogatja vagy ellenzi a dolgot. Az is lehet segíteni akar a pénzel a gyerekének, vagy kell neki a pénz, és osztoznak.

Van egy irány ár a hirdetésben, azt, hogy ezt mi alapján osszák szét egymás között a tulajdonosok és a haszonélvező, ahhoz senkinek semmi köze!

Ha a haszonélvező eladás pártján van, akkor valószínűleg nem fog irányár + X Ft-ot követelni, mert akkor a kutyának sem fog kelleni a túlárazott házuk.

Szóval előleg fizetésekor az ügyvédhez összes tulajdonos + haszonélvezőnek ott kell lennie és lepapírozni mindent ahogy kell. Ha nem akar menni a haszonélvező akkor, kell keresni másik ingatlant.

nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Tehát van egy megosztási szerződés és a te részeden nincs haszonélvezet? Akkor szerintem “mindegy”, hogy mi van a másikon, az téged nem érint.
nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valahol olvasom, hogy osztatl.... már sikítva memekülök is, még a hirdetést sem vagyok hajlandó végigolvasni, nem hogy megvenni. És akkor még haszonélvezet is.

Ennyi erővel oroszrulettezhetnél teli tárral...

nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!