Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri ingatlanba fektetni?

Megéri ingatlanba fektetni?

Figyelt kérdés
Euroba kapom a fizetésemet s arra gondoltam otthon vennék egy kisebb lakást amit kiadnék. Kinek mi a véleménye megéri az eurot ilyen módon forintra cserélni a jelenlegi helyzetben?

nov. 8. 12:42
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Igen megéri, külföldön


Öcsém 14 éve Skóciában Edinburghben él, idén vásárolt ott egy lakást.

86m2 3 szobás felújítandót

118.000 fontért

(kb 51-52 millió forintért)


Megjegyzem én pesten élek,itt a környéken a hasonló méretű lakások 57 milliótól indulnak.

És az öcsém 2,5x keres ott edinburghben,mint én,pedig nincs egy rossz fizetésem.


És akkor vannak emberek akik azt mondják,hogy csak a CSOK és babaváró nem épült be az ingatlan árakba.

:)) Ahha

nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Az ingatlan az egyik olyan befektetés ami megőrzi az értékét - jó esetben.

Ha céget bízol meg a kiadásával akkor nem kell tartanod attól, hogy rossz bérlőnek adják ki vagy nem kapod meg a pénzed, netán nem fizeti a számlákat stb. Ez a cég felelőssége lesz.

nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Csak abba éri meg .
nov. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Valójában a magyar ingatlanárak is euroban tartják az ertéküket, nem váltod át Forintra ezzel.
nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
#3 Soha nem jó ha valaki mindent egy lapra tesz fel. Csak ingatlanba tenni a megtakarításokat éppen úgy tévedés, mintha csak állampapírt vennél vagy csak részvényeket.
nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Alapvetően egyetértek az 5# válaszolóval
nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem kezdésnek részvény és valutázás talán állam papír de akinek kevés pénze van annak az ingatlan már elérhetetlen.


én külföld cége papírjait veszem mo-n csak bluechipeket és deviza alapokba teszem a pénzem. eddig 54% pluszban vagyok, én ezt csináltam mert az ingatlan elérhetetlen számomra.

nov. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan mindig megéri. Csak számolj vele, hogy azzal foglalkozni kell, nem olyan hogy megveszed és az öledbe hull egy tökéletes bérlő azt majd semmi dolgod nem lesz vele és dől a pénz.
nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Nézd, ha nem lesz szükséged arra a pénzre, akkor hajrá. Én is így kezdtem. Fizu USD-ben (120 K per év nettó) volt, és az első lakásomat Pesten vettem csaknem öt éve. Azóta is kiadjuk, ami egy rendszeres bevétel, meg az értéke is emelkedett. Persze az infláció odavágott, de hosszabb távon (10 év) biztosan szuperul jovok ki belőle.

A részvények nagyot mentek az elmúlt egy évben (pl SMP 500), de nincs garancia, hogy ez így marad.

Azóta még két lakást is vettem - már külföldön. Persze éltem abban az országban korábban, elég jól megismertem a piacot, potenciált, stb.

Én ebben a stratégiában hiszek, más meg másban. Szerintem ingatlannal nagy baj nem érhet.

Tájékozódj, majd dönts felelősen.

nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!