Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Élhetünk az elbirtoklással...

Élhetünk az elbirtoklással ebben az esetben is?

Figyelt kérdés

Apósomék 30 éve vettek egy házat nagy telekkel.

A férjemmel 17 éve mi is itt lakunk és idén már a teljes ház a férjem nevére került.

Most hogy nézegettem a helyrajzi számokat,kiderült szamomra,hogy az utcafronttól a ház felé egy szakasz,teljesen más helyrajzi számon van és más nevén.

Amikor megvették a telket,elvileg azt is,de bejegyeztetve nem lett ezek szerint.

Az elmúlt 30-ben senki nem járt rajtunk kívül-e telken és mi is gondoztunk.Kapu,kerítés is 30 éve fent van.

Szóval,most hogy a férjem nevére került, a 15 év ugye nem indul újra? Nem befolyásolja a tulajdonos váltás a dolgot,hisz 17 éve itt lakunk vagy igen?



nov. 9. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy vàsàrlàsnàl, átirásnàl ennek ki kellett volna derülnie.

Fordulj ügyvèdhez, mert ezt rendezni kellene.

nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem újraindul a 15 év.
nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.
nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az lehet,hogy ki kellett volna derülnie,de nem gondolom,hogy ilyennel foglalkoztak,csak megvették. Sok itt a probléma,de ez egy újabb.

Sok itt a /1-/2-vel jelzett,de összevont helyrajzi számok.

nov. 9. 19:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elbirtoklásnak feltételei vannak.Ügyvéd nélkül nem fog menni.
nov. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Elbirtoklás feltétele hogy nem tudod hogy az a telek az nem a tied. Te már tudod, így sosem lehet elbirtokolni.
nov. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4# nem gondolod, hogy foglalkoztak ilyennel. De igen. Adás-vètelnèl mindig kikèrik a hivatalos iratokat, rajzot, amin simán látszik, hogy mekkora a terület.

De jelenleg HRSZ alapján te is utána tudsz nèzni kiè. Lehet, hogy egy csomó örökösè már, akik pár m2 területről simán lemondanak. De ehhez ügyvèd ès utánajárás kell.

Nálunk is volt ilyesmi, de a nálunk is van olyan, hogy 10m2 mezőt vagy 30 birtoklunk. Vagy apósomnak volt 10m2 bekötő út a tulajdonába, mint öröklèsből kiderült.

nov. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
#6 Ez hülyeség, nem feltétele. Az elbirtoklás nem úgy működik, hogy felteszem a kezem, én erről nem is tudtam, hogy a tied, de én vágom itt a füvet 30 éve, úgyhogy kussolj, az enyém! A bíróság ezt nem vizsgálja, hogy jóhiszeműen történt az elbirtoklás vagy sem. Azt kell bizonyítani, hogy 15 éve szakadatlanul használja az ingatlant. Ezt a bíróságon tanukkal a legegyszerűbb bizonyítani, magyarul a szomszéddal, ismerőssel, utcában élőkkel, esetlegesen google térképpel, ilyesmi... amit tudsz, bevetsz az ügy érdekében. Nem egy egyszerű történet az elbirtoklás, közel sem ingyenes a történet, sok esetben akár olcsóbb az adott ingatlan megvásárlása!
nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
nov. 10. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!