Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A házam mellet ami földet...

A házam mellet ami földet használok már mióta az eszemet tudom van 610m2 föld,14 személy tulajdona, valóban a földhivatalnál be van jegyezve. Kérdés: létezik olyan, hogy elbirtoklás, mivel használom? Ha meg kell vennem, kinek kell kiméretni a földet?

Figyelt kérdés
2017. márc. 31. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha 15 éve műveled akkor el lehet birtokolni,úgy tudom.
2017. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Így van, 15 után el lehet birtokolni.

De ez elég nehéz ügy, mert egyik feltétele az elbirtoklásnak, hogy magadéként kezeld a területet. Nem elég művelni, hanem kell lenni valami oknak, ami miatt úgy gondolhttad, hogy ez a terület a tiéd, vagy a tiéd lehet.

Mondjuk, ha úgy tudtad, hogy ennek a területnek a gazdája örökös nélkül meghalt, azért nem műveli nagyon régen, és akkor kezded művelni.

De ha végig tudtad, hogy ennek a területnek gazdái vannak, akik bármikor jöhetnek gazdálkodni, akkor ez már kétségessé teszi az elbirtoklást.

Egy ügyvéd tudná eldönteni, hogy az indokaid megalapozottak-e valamennyire. A leírtak alapján szerintem nem, de lehet, hogy tévedek, mert nem írtál le mindent ezzel kapcsolatban.

Kiméretni a tulajdonosnak kell, vagyis, csak akkor méretheted ki, ha már a nevedre került.

2017. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Ugye a saját telkedet körbe van kerítve?

És ez, ami iránt érdeklődsz, ezt te 15 évvel ezelőtt körbekerítetted?

2017. márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
Ha 15 éve 1 tulajdonos sem volt a telken,hogy azt gondozza,akkor már téged illet meg a tulajdon joga .De ezt viszont kérni kell,ehhez ügyvéd kell .
2017. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!