Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A melléképület nem jó helyen...

A melléképület nem jó helyen szerepel a térképen. Milyen hivatalhoz kell fordulnunk, mi szükséges a térkép rendezéséhez?

Figyelt kérdés
1 éve vásároltuk a házunkat Falusi Csokra. A térképmásolaton a mögöttünk lévő melléképület, melyben a kazán van nem a ház jobb hanem a bal oldalára van tévesen felrajzolva. A Csokot pedig azzal a kikötéssel kaptuk meg, hogy ezt rendeznünk kell. Hol kezdjük ezt el intézni? Kb 20 nm a melléképület, bontására a kazán miatt nincs lehetőség. Kb mennyi pénzt fog ez jelenteni? Köszönöm, ha segítesz!

#melléképület #terkepmasolat
nov. 16. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Önkormányzat, építési osztály.

Földhivatal.

nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eszerint nem a hivatalhoz benyújtott terv szerint épült meg a melléképület. Szerintem erre fennmaradási engedélyt kell kérnetek, ami vaskos összeg lesz. Az önkormányzat építési osztályával vedd fel a kapcsolatot.
nov. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikori épület? 10+ évesnél már nincs akkora baj. Ha fiatalabb, akkor el is bontathatják.

Viszont nekem fura, hogy a csok mellé ilyen kikötést kaptatok. Miben írták le és milyen határidőt kaptatok?

Mi tavaly vettünk fel csok-ot, nincs minden melléképület feltüntetve a vázrajzon, sőt, a lakóingatlan sem jól, mégsem törődött ezzel a kutya sem.

Meg kell bízni egy mérnököt, aki módosítja a vázrajzot és intézi esetleg a fennmaradási engedélyt. Itt a kora lehet a problémás, ahogy említettem.

nov. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Földmérőt keress! Készít egy változási vázrajzot, amit ő beküld a földhivatalhoz záradékolásra. kb 3-4 hónap mire felkerül a térképmásolatra a változás, ha nem kéred a gyorsított eljárást. A te esetedben ez feleslegesnek tűnik, de te tudod mi a határidő. Gyorsítottan megoldják 8 nap alatt a záradékolást, neked az elég a csokhoz.

A MePar ról nézik vissza mikor épült a mellék épület, légi felvételek alapján, ha megvan 10+ éve egyszerűbb a dolog, de majd a földmérő mond mindent. Ez a munkája része, ezért mindig képben van az aktuális téged érintő rendeletekkel, előírásokkal.

nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4+

én is mellék épületetek miatt csináltam ezt végig kb 3 éve, akkor olyan 70000-be megállt gyorsítással. Nekem sürgős volt.

nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A bankkal kötött szerződésünkbe van ez leírva, de szóban is többször felhívták erre a figyelmünket. A határidő még bőven jó, 2025. júliusáig van időnk megcsináltatni. A melléképület 40 éve áll, ezt a volt tulaj is mondta, illetve bele is vésték a betonba az egyik helységben.
nov. 16. 20:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Fejér megyében egy változtatási vázrajz készítése földhivatali ügyintézéssel 130ezer volt év elején, szerintem ilyesmire készülj.


Ha esetleg fennmaradásit kell kérni az más tészta, de itt elvileg fel van tüntetve csak rossz helyen, igaz?

nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a méret nem volt jó, kisebb volt a tároló a térképen mint a valóságban és amikor a földmérő átrajzolta és beadta korrekcióra, visszadobta a hivatal, hogy erre fennmaradási kell, pedig 60 éve itt van, katonai műholdfelvétel is van róla
nov. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekünk a méret stimmel, csak ahogy a 7-es is írja, nem jó helyre van felrajzolva. Köszönöm a segítséget mindenkinek!
nov. 19. 07:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a Jobbik eset ! :)
nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!