Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Árverésen vásárolok ingatlant...

Árverésen vásárolok ingatlant a viz és gáz órát hogyan hozasam viszza??

Figyelt kérdés
nov. 26. 21:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A lakásnál viz és gáz tartozás miatt elvitték a tulajdonostol a mérö órákat nahh most én több mint valoszinü meg nyerem az árverést a méröket hogyan hozatom visza uj tulajdonosként is kikell fizetnem több százezrest a közmü felé vagy ?????
nov. 26. 21:11
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
A vizet biztosan nem kötik vissza míg kinem fizeted a tartozást. Mindegy hogy nem te tartozol. Ez egészen biztos. Gázt nem tudom
nov. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem is volt szó tartozásról, legalábbis én így értelmezem, de ha lenne se kellene kifizetnie. Egy dolog, ha a szolgáltató esetleg ezzel bepróbálkozik, de nem az ingatlannak van tartozása, hanem a előfizetőnek, azaz nem neked! Kvázi az ingatlannak csak akkor van tartozása közműszolgáltató felé, ha a tartozást ráterheli az ingatlanra, egyéb esetben megb....ja magát ilyen helyzetben, behajtóhoz fordulhat de csak a neki tartozó személytől hajthat be! Új tulajdonosként te új bekötést kérsz! Nem szabad ennek engedni, sokan azt gondolják, hogy amit a szolgáltató mond, az úgy is van. Próbálkoznak és aki enged, az úgy járt. Merem feltételezni az előző válaszoló azért ilyen biztos benne, mert Ő már járt így! Szóval példának okáért felhozhatnám azt is, hogy közüzemi tartozásoknak van elévülési ideje, ami ált. 3 év! Ennek ellenére 3 év után is követelőznek és b....ogatnak folyamatosan, sőt akár ki is adják behajtónak a feladatot, azonban ha bíróságra viszed, esélyük nincs nyerni 3 év után, de ezt neked kell megtenni. Ezzel Ők tisztában vannak, de attól függetlenül próbálkoznak, mert feltételezik talán te ezzel nem vagy tisztában! Azért is próbálkozik, mert tisztában van azzal, hogy ezért nem ütheti meg a bokáját, ugyanis törvény szerint ha te mégis kifizetted a tartozást elévülési időn túl, vissza azt már nem kérheted, nincs jogod visszakérni!

Nem tudom kitől vásárolod az ingatlant, de az ingatlanvásárlásról készülni fog egy szerződés ügyvéddel, ebben az eladónak nyilatkoznia kell az ingatlan tehermentességéről, beleértve közműtartozást is! Azaz neked lesz egy adásvételi szerződésed, amiben a jelenlegi tulajdonos kijelenti, hogy ilyen tartozás az ingatlannál nincs!

Nyilvánvaló, hogy a visszakötésnek lesz díja, mivel új bekötésnek számít ez, így én úgy gondolom, pontosan annyi lesz a díja, mint egy valóban új bekötésnek, hiába jár kevesebb melóval! Itt max. 100 ezrekről van szó, az ingatlan, amit megnyerhetsz abba merem feltételezni nem költözöl bele annak jelenlegi állapotában, azaz bizonyos, hogy milliós kiadások, ha nem több 10 milliós kiadások előtt állsz, ennek okán százezres kezdő kiadásokon dilemmázni nekem kissé fura.

nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már nem a tulajdonostol vásárolom hanem a végrehajtotól! A jegyzö könyvet jövöhéten irom alá, beszeltem a gáz szolgáltatoval minden oké 2x30.000 ft + egy regisztrált gázszerelönek a nyomás proba stb.... munkadija ez egyszerü volt....! A vizmüveket is hivtam na itt ugrik a történet mivel, nem személygez kötött hanem címhez van kötve a tartozás igy engem terhel (Álitolag)....! Jah meg azt mondták, hogy meg kellene tudni a végrehajtónak amit át utalok pénzt abbol a vizmünek csuran cseppen e valami pénz mivel viz+gáz tartozás miatt árverezték. És nem kell kamatot semit csak a tökét kéri tölem 194.000ft és 3 napon belöl viszaköti ezt igérte!!! Nem értem miért mondja a végrehajtó akkor, hogy tehermentesen kapom meg a lakást!
nov. 27. 11:26
 5/12 anonim ***** válasza:

2-s: árverésen vásárol ingatlant, ez kicsit másképp működik, mint egy sima ingatlanvásárlás. Árverések esetében nem feltétlenül kapsz tehermentes ingatlant a kezedbe és a teher az ingatlanon lehet közműtartozás is.

Az árverési szabályzat viszont egyértelműen leírja, hogy minden közmű esetében (kivéve a víz) az új tulaj tiszta lappal indul- tehát kérdező elmehetsz a helyi gázszolgáltatóhoz bejelenteni, hogy te vagy az új tulaj és hogy szeretnél gázórát a saját nevedre, nem kell majd az előző tulaj tartozásait befizetned. (Ha vannak tartozások egyáltalán... Ha nincsenek, akkor az óra bekötését, kazánig elvinni a gázt csőben, stb. munkák költségeit természetesen te viseled.)

A víz esetében viszont minden tartozást te viselsz majd, függetlenül attól, hogy te halmoztad-e fel, csakis akkor fogsz tudni vízórát kapni, ha a tetszőlegesen nagy tartozást kiegyenlítetted.

nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt mondták szó szerint!
nov. 27. 11:33
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem csak van jelzálog is rajta most már kezdek félni mivel teher mentesen kapom azt mondták a gáz oké nem kell csak bekötést fizetnem!

A víz is oké legyen az 194.000ft és viszaköti ingyen utánnna. Na de a jelzálog majd 3.000.000 millió akkor szócal azt is vagy már vánom belefogtam az álitolag tehermentesen kapom meg lakásba

nov. 27. 11:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha tehermentesre van írva az ingatlan, akkor úgy is fogod megkapni, tehát a jelzáloghitel nem téged fog terhelni. Az egyetlen ilyen kivétel, amit a végrehajtó nem vesz le teherként az ingatlanról (vagy nem tudsz a közműszolgáltatónál kinullázva indítani) az a víz. Más teher nem kéne terheljen téged :D kivéve ha nem hivatalos végrehajtótól veszed, akik csak a pénzed akarják elszedni...

Melyik árverésen veszed a lakást amúgy? Illetve ha beszéltél már telefonon a végrehajtóval, hogyhogy nem kérdezted meg ezeket a kérdéseket tőle? Nyilván szívesen segítek én is, de az ő ügyintézőjüknek még fizetnek is azért, hogy válaszoljon neked... (írhatsz privátban is a végrehajtó nevével kapcsolatban, ha nem akarod kiírni ide)

nov. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
#2 Látod hogy rosszul tudod! Mi az hogy bepróbàlkozik? Nem. Ha a fene fenèt eszik se köti vissza a vizet míg fenn áll a tartozás. Mindegy hogy ki csinálta. Nem velem történt. Tv-ben láttam az új tulaj már pereskedett a vízüggyel de hiàba. Ráadásul azt se tuta mennyi a tartozás mert nem adnak ki ilyen infót😁. Majd ha hajlandó fiuetni akkor mondják csak meg. Mem tudom végül mi lett. Egyik fél sem engedett. De gyanítom a vège úgy is az lett hogy fiuetni volt kènytelen.
nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen nagyon kösz mindenkinek de a vég eredmény még is az lett, hogy tehermentesen kapom meg a lakást teljesen egyedül a víz szolgáltató felé bármi áron a vége az hogy én fizetek és ténleg 3 munkanapon belöl viszaköti
nov. 27. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!