Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor érdemes elkezdeni...

Mikor érdemes elkezdeni lakást nézni az én esetemben?

Figyelt kérdés

26-28 millió Ft környékén nézem az eladó 2 szobás panellakásokat.

A környék már megvan, hogy konkrétan melyik városrészen.

A helyzet az, hogy jelenleg van 20 millió Ft tőkém, és még augusztusban várok, hogy lejárjon a lakáskasszám végre, az 10 millió Ft környéke lesz nagyjából.


Szóval foglalózni már most is tudnék lakást, de amíg nincs meg lakáskassza összege nem nagyon akarnék belemenni előtte semmibe.


Mennyi idő alatt szoktak elkelni a panellakások?

Én esetemben nyáron már el lehet kezdeni nézelődni?

Mivel elég sok panellakás van eladó, és építésükből kifolyólag a többség ugyanaz, csak belsőre más állapotú, mikor kezdjek bele a nézelődésbe?


10 emeletes vagy lift nélküli 4-5 emeletes panelt nézzek szerintetek?


nov. 30. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2-3 hónappal előtte már érdemes.

A hirdetéseket meg addig is folyamatosan. Pl. figyeld, hogy egy konkrét lakás, konkrét áron hirdetve mikor tűnik el, vagyis mennyi idő alatt adták el. Netán ugyanazt a lakást látod később olcsóbban hirdetve.

Ezek mind támpontok, hogy tudd, mi a reális vételára adott helyen levő, adott méretű és kialakítású, adott állapotban levő lakásnak.

nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Nézelődni bármikor lehet,az ingyen van.

Én már túl vagyok a lakásvárláson a lakásfelújításon is, mégis napi szinten nézem az eladó lakásokat,házakat.

Azért,mert alapvetően érdekel az ingatlanpiac helyzete.

nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút érdemes. Más az elmélet és más a gyakorlat. Majdnem megvettünk egy házat gyorsan, aztán kiderült egy műszaki probléma és elálltunk tőle. Utána még fél évig keresgéltünk és végül tök más preferenciáink lettek, mint előtte. Az ember közben jön rá, hogy mi is az, amit igazán szeretne és miben tud kompromisszumot kötni.
nov. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!