Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha áprilisban folyik be pénz...

Ha áprilisban folyik be pénz ingatlaneladásból, de minél hamarabb szeretnék én is venni, akkor mikor érdemes elkezdeni élőben lakásokat nézni, ha tetszik lefoglalni egyet, stb? Pár dolog bonyolítja a dolgot.

Figyelt kérdés

Családilag veszünk nekem egy lakást. Édesapám most adott el nagy nehezen közel 1 év után egy házat, amit CSOK-kal, hitellel, lakástakarékkal vesznek meg és csak áprilisban lesz meg onnan a pénz ezek miatt. Sajnos áron felül hirdették apáék a másik tulajjal, így csak mostanra sikerült annyiért eladni, amiért már tavaly nyáron is mondtam, hogy hirdessék meg, mert kb. annyit érhet. Közben szörnyű volt nézni, ahogy mennek felfelé az árak, mármint azoké a lakásoké, amilyet vennénk. Szóval én már nagyon azon vagyok, hogy vegyünk minél hamarabb, mert mondom szörnyű volt látni, hogy pl. ami tavaly nyáron volt 20 millió, azok most 24 millióért vannak (vidéki nagyváros 1,5 szobás panel) és nekünk azóta nem lett több pénzünk ugyanígy ahogy az árak mentek fel. Annyi, hogy kb. 25 millióért vennénk lakást, amiből 5 milliót én adok ami már megvan most is, 15 milliót a családom ami pénz áprilisban lesz meg és kell még 5 millió hitel.


-Már most elkezdhetek lakásokat nézni élőben? Félek tavasszal jön még egy árrobbanás.

-Ilyet lehet, hogy most kinézek egy lakást, lefoglalózom, de valahogy beleírjuk a szerződésbe, hogy fizetni csak április-májusban tudunk? Ugye a foglalóra bőven megvan a pénz, 5 millióm most is van.

-Úgy el lehet indítani a banknál egy hitelfelvételi folyamatot mostanában, hogy nekünk az önerő egy része is majd csak később lesz meg egy-két hónap múlva?


2022. febr. 19. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézhetsz, de ne foglalózd le, mert még korántsem biztos hogy a vevőitek megkapják a hitelt, csókot, stb.
2022. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Már most lehet nézegetni.Lesz mihez viszonyitani az árakat.
2022. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:
100%
persze, nézni mindenképpen. A foglalózásban van némi rizikó, hogy esetleg a ti vevőtök visszalép/nem kapja meg a hitelt, CSOK-ot... De amúgy teljesen normális a hiteligénylést is elindítani, ha megvan a lakás, megkötöttétek a szerződést. A bank folyósítani csak akkor fog, ha az önerő ki van fizetve, de nekem tavaly 2,5 hónap volt a hitelbírálat, szóval épp ideje elindítani.
2022. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!