Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház eladásnál mennyi idő után...

Ház eladásnál mennyi idő után érdemes elgondolkodni az ár csökkentésen?

Figyelt kérdés
Közel 4 hónapja áruljuk, több érdeklődő is volt már, sokalják az árat átlagosan 20-25 %-al olcsóbban szeretnék. Családi ház falun. Kívül belül felújított 100 %-ban, új tető, parkosított udvar.
dec. 8. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint lehet hogy kicsit túláraztad. Vedd le a hirdetést 2 hétre, aztán tedd vissza -10% -al.
dec. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezen én is gondolkodtam már, de nem korai ez még 4 hónap után?
dec. 8. 15:30
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te tudod, hogy mikor és mennyi pénzt szeretnél látni a házból.
dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod mennyire ér rá neked ez eladás
dec. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyjából mindenki 20-25%-ot akart alkudni akkor, nagyon valószínű, hogy túláraztad. 10-15%-ot mindenképpen!
dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
4 hónap semmi, felkapott részen 2017 ben és 18ban folyamatosan hirdetett alig érkeztek érdeklődők a 40 milliós házra . Két év után újra fel lett téve nyáron 55 millióert , versengtek a vevők , pár hónap múlva a káosz stb miatt 70 milkót ért .
dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Túl van árazva. Nekem 1 hét alatt volt 40 érdeklődő, 1 hét után eladtam alku nélkül.
dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hol van az a ház? Atdobod a hirdit? Akár privátban? Kíváncsi vagyok milyet árulsz mennyiért és hol.
dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kárpátalján van a ház.ott most teljesen más az ingatlan piac mint bármelyik magyarországi kistelepülésen a belső ukrajnai betelepülők miatt.
dec. 9. 07:21
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

"most teljesen más az ingatlan piac mint bármelyik magyarországi kistelepülésen a belső ukrajnai betelepülők miatt." - Valószínűleg te sem szívesen vásárolnál olyan helyen házat, ahol háború van (az országban). Ez leviszi az árakat. 5-ös tökéletesen megválaszolta: "Ha nagyjából mindenki 20-25%-ot akart alkudni akkor, nagyon valószínű, hogy túláraztad."

De a többiek is teljesen jókat írtak.


Én tehát azt venném figyelembe, hogy:

- Reális-e az ár (a házhoz, a fekvéshez, a háborús vagy politikai helyzethez stb. képest)

- Van-e időm az eladásra. Ezt is megírták már, hogy te tudod, hogy van-e rá időd vagy nincs. Mi ezt nem tudjuk.


Megtapasztaltam egy dolgot, ami ideillő lehet. Mégpedig azt, hogy: "Jó sokat veszíteni, mint még annál is többet." Egyszer vásároltam valamit befektetés céljából. A vásárlást követően az ára esni kezdett. Volt egy érdeklődő, de nem akartam eladni annyiért, amennyit kínált, és ő pedig nem akarta megvenni annyiért, amennyit kértem érte. Nekem nem hozott volna elegendő hasznot azon az áron. [Utólag nyilván máshogy látom már.] Eltelt megint egy kevés idő és az ára tovább esett. Ekkor már a beszerzési ár alatt ajánlott. "Természetesen" elutasítottam. Eltelt megint egy kevés idő és az ára tovább zuhant. Ekkor telt be a pohár és ekkor (vagy ezután, de a lényegi része megszületett bennem az eladás döntésekor) fogalmaztam meg, hogy "Jó sokat veszíteni, mint még annál is többet.", így tehát még olcsóbban adtam el az utolsó ajánlathoz képest. Ez persze nagyon helyzetfüggő és nem azt mondom, hogy te is azonnal így válj meg tőle és, hogy add el 20-25%-kal olcsóbban. Én személy szerint a veszélyes eseteket kerülöm. Nálam a veszélyfaktor van az első helyen. És ki tudja, hogy mi fog még ott történni Kárpátalján. Az, hogy idáig nem történt "semmi", hanem csak a messze környéken, abból nem lehet semmilyen következtetést levonni, mert ugyanazon országban / irányítás alatt van, mint ahol háború van. Értem, hogy nem központi hely, és hogy ezért kevesebb annak az esélye, hogy ott háború alakuljon ki, de én személy szerint már ezt a helyzetet is nagy veszély faktornak tekintem. Ezenkívül a korrupt Ukrajnában ki tudja, hogy mik fognak még történni..., egy ilyen országban semmi sem kiszámítható, egyedül a korruptság és az agresszió. De ne rábeszélésnek vedd ezt. Te döntesz. Mindenki máshogy érez. Lehet, hogy nem lesz semmi sem, nem tudni. Engem a veszteség elkerülése hajt nagyon, mert nem kevésszer és nem csupán 1-2 fajtáját éltem át.

dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!