Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Most, hogy csökkenőben vannak...

Most, hogy csökkenőben vannak a hitelkamatok várható, hogy ugyanilyen mértékben nőnek a lakásárak?

Figyelt kérdés

dec. 12. 13:02
A kérdező szavazást indított:
Igen, a lakásárak egyenesen arányosan emelkednek a hitelkamatok csökkenésével.
Igen, emelkedni fognak a lakásárak, de nemcsak az alacsonyabb hitelkamatok miatt, hanem az új CSOK miatt is.
Nem, a hitelkamatok csökkenésével nem fognak emelkedni a lakásárak, csak a CSOK miatt.
Nem, se a hitelkamatok csökkenése, se a CSOK nem befolyásolja az árakat, mert fogalmatlan vagyok.
Nem érdekel ez a téma, úgyse tudok még hitellel se lakást venni, soha.
Nem érdekel ez a téma, mert apu-anyu már vett nekem több lakást is.
Nem érdekel ez a téma, mert akármennyire is felemelkedhetnek a lakásárak én azt is zsebből fizetem.
20 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%
Budapesten és közeli agglomerációjában biztosan nőni fognak az árak, nem csak az alacsonyabb hitelkamatok miatt, hanem az új kibővített támogatások miatt is, amik szépen bele fognak épülni az árba, még akkor is, ha egy-egy ingatlantípusra nem lehet az adott támogatást igénybe venni. Illetve ne felejtsük el azt is, hogy a lakásárak folyamatosan követik le az inflációt, tehát ha nem lennének kibővített támogatások, akkor is lehetne számítani egy minimum 5%-os növekedésre, de így a CSOK+ - al és a kevesebb önerő követelménnyel az elkövetkező pár évben megint valószínű egy 20-30%-os ingatlanár emelkedés.
dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%

már elkezdődött a válság, a hirdetési árakat lehet tartogatni, meg emelni, de a tranzakciók száma drasztikusan csökkent.

Nem a hitelkamatok miatt történt, hanem az extrém infláció miatt. Még a normál fogyasztás is visszaesett. A cégek mindenhol behúzták a féket, az építőipar épül lefele, a CSOK+ ehhez már kevés lesz, mint a lepkefing, elég korlátozott a támogatottak köre.

Igazából aki eddig nem vett lakást, az ezután sem lesz könnyebb helyzetben, ahogy sosem volt. Nem érdemes "kivárni".

dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
1-es, tehát véleményed szerint pár éven belül egy most 60 milliós panel 80 millióba fog kerülni? 20 milliós áremelkedést ki tud majd kigazdálkodni ennyi időn belül? Nyilvánvaló, hogy csak a kifejezetten jómódúaknak nyílik majd lehetősége saját lakás vásárlásra.
dec. 12. 13:42
 4/25 A kérdező kommentje:
2-es, a hitelkamatcsökkenés a válságból való kifelelábalás jele.
dec. 12. 13:44
 5/25 anonim ***** válasza:
61%

Mivel, ha bemondásra bevállalsz 3 gyereket, és már kapod is az 50 milliót kedvező kamatra mellé a 11 millió babaváróval már van 61 milliód, így nem olyan ördögtől való dolog ez a szintű áremelkedés. Az jól jön ki belőle, aki az elején veszi igénybe ezeket a támogatásokat, és így még nem emelt áron tud ingatlant venni. Viszont amint látják a hirdetői oldalon ezt a tendenciát, szépen bele fognak épülni az árak. Amúgy meg szépen felújított panelok négyzetméterára jelenleg 850-900 ezer forint, és amik jó helyen vannak (budai oldal), ott kevés a 60 négyzetméter fölötti, ezek inkább a pesti oldalra jellemzőek, azon belül is Havannára, ahol alacsonyabb jóval a négyzetméterár. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy most sem 60 milla egy felújított panellakás, viszont az elkövetkező időkben elérheti a 65-70 milliós árszintet - a téglák pedig efölöttit.


Az már más kérdés, hogy hányan fognak ebbe belebukni a nem teljesítés miatt.

dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
De ha azt is beleveszed, hogy az albérlet árak jelenleg gyorsabb ütemben drágulnak, mint a lakásárak, így akinek van megfelelő mennyiségű önereje (ez az én véleményem szerint 40-50%, amire biztonsággal vehető fel hitel), annak nem érdemes várnia a vásárlással, mert nem lesz jobb a helyzet. A mostani 20 éveseket pedig nem irigylem ebben a helyzetben, pedig nem sokkal vagyok idősebb a 30 évemmel, de 5 éve tudtam elkezdeni önerőre spórolni, ha most kéne elkezdenem, semmi esélyem nem lenne lakásvásárlásra. Pedig az én generációmnak se könnyű, de valamivel mégis könnyebb volt, mintha most kéne nulláról kezdeni.
dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
5-ös, én egyetértek veled, de mi a helyzet azzal a tényezővel, hogy az új CSOK-ot már csak gyereket vállalok kaphatják és meglévő gyerekesek nem, ez azért jelentősen szűkití az igénybevevők körét, ami azért az áremelkedés mértékét is befolyásolja nem?
dec. 12. 13:54
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Mivel nem egyből kell "letenned a gyereket az asztalra", hanem megvannak az idősávok, hogy hány évente kell egyet produkálni, így aki ingatlanhoz akar jutni és nem tudja fizetni az albérlet árat, az inkább emellett fog dönteni. (Most csak a saját példámat tudom felhozni, viszonylag magas kamatra vettem fel lakáshitelt tavaly, így 135 ezer a havi törlesztőm, ugyanilyen lakásért most az albérlet piacon elkérnek 230 ezer+rezsit, tehát hiába hitel magas kamatra, valójában havi szinten 100 ezer forinttal beljebb vagyok és a beletett önerőm sem inflálódik el)


A piacot pedig aztán végképp nem fogja érdekelni, hogy alacsonyabb a az igénybe vevők köre, mint eddig, mert a növekedett árakkal így is meg lehet forgatni a pénzt. A kormánynak pedig elég erősen legitim joga van az építőiparban, így még egy szűkebb vásárló körrel is tökéletes alaphelyzet a pénzmosásra és profitszerzésre.

dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az pedig egy jó tanács, hogy ebben az országban sosem tudsz előre gondolkodni anyagilag mondjuk egy 5 éves távlatban, mert fél-1 évente változtatnak mindig valamit, amivel általában a sokáig kuporgatók szívják meg. Akik meg beleugranak az eszetlen hitelekbe, mindig ki lesznek mentve valahogyan a többi adófizető pénzén.
dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

És ne felejtsük el azt is, hogy lakáshiány van, hiába volt pár építkezés, amiből pedig hiány van, annak fokozatosan magasabb lesz az ára - mind vételi-, mind pedig albérlet szinten. Más lenne a helyzet, ha nem ennyire a fővárosra és a megyeszékhelyekre összpontosulna az összes normálisan fizető munkahely.


Ahol pedig olcsón van ház-, vagy lakás, ott semmi infrastruktúra nincs, és ahogy látszik, hajlandóság sincs arra, hogy ezeket az elöregedő településeket fejlesszék - lásd példának Olaszországban, ahol az önkormányzatok plusz támogatást adnak neked, ha egy elnéptelenedő faluban tervezel élni.

dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!