Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jövőre várható egy nagyobb...

Jövőre várható egy nagyobb összegű CSOK ami ismét felhajtja az árakat?

Figyelt kérdés
Most azt látom, hogy annak ellenére eléggé lementek az árak, hogy a CSOK januári kivezetése miatt elvileg sokan most próbálnak lakást venni. Jövőre lesz a falusi CSOK és a városokban is lesz valami új CSOK amiről még nincs semmi konkrétum. Várható, hogy a fidesz ismét felhajtja az árakat egy jó nagy összegű CSOK-kal, hogy tovább gazdagodjanak a NER építési vállalkozói állami pénzekből?

2023. okt. 16. 14:40
A kérdező szavazást indított:
Olyan mértékű és szabályozású lesz az új CSOK, hogy ne jelensen nagy terhet az államháztartásnak és ne emelje erőteljesen az árakat.
Hatalmas összegeket szórnak ki a CSOK-ra akár kínai hitelfelvétellel, hogy ismét brutális legyen az ingatlanpiaci áremelkedés és gazdagodhasson a NER.
17 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

CSOK ide vagy oda, az ingatlan árak az egekben, az építőanyagok is, a hitel kamatok is (még úgy is ha most csökkentik elvileg)

Így gondolkozó emberek meggondolják a vásárlást.

2023. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Remélem,hogy nem.

Az ingyen milliókat hagyni kéne végre.

A piac be tudja árazni magát.

2023. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Jön az új csók?
2023. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%

Építőanyag, kereslet (amit meghatároz pl a hitelkamat, mert kevés embernek van 100%-os önerője) áraz legfőképp.

A CSOK minimálisan tett hozzá.

Egy garázsra nem lehet CSOK-ot igényelni, még is 10 M Ft most átlagban.

Mellette ott vannak a CSOK-ból kiesett lakások, amik ugyanúgy felhúztak árban.

2023. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A garázs az egy érdekes ingatlan számomra.

Még a vidéki városokban is 8-10 millió egy garázs.

Ahol élek közvetlen a panel háztömb elött,idén év elején épült egy parkolóház.


Egy autóhoz,rendszámhoz kötött éves bérletet vásároltam 126.000 forintért az idei évre.


És ezért kapok egy fedett helyet, eső nem esik be,ha havazik majd a hó nem lepi el az autót,be is van kamerázva.


Szóval csak azt akarom kihozni ebből,hogy a garázsvásárlás az egy érdekes ingatlan számomra, én valószínűleg soha nem fogok vásárolni garázst

8-10-12 millióért


( még befektetésnek se tűnik olyan nagy biznisznek jelenleg) inkább bérlek.

2023. okt. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%

Garázs anno is ilyen arányaiba volt a lakásárakkal (fizetéssel kevésbé, talán régebben könnyebben volt összespórolni egynek az árát, de ez a lakásra is igaz.


Én 2 millióért vettem kb 10 éve garázst, akkor viszont a lakások is 7 millió Ft körül voltak.

Ha most nézzük az arányokat most is úgy van, hogy 10 millió egy garázs, lakások meg 35-40 milliótól vannak. (legalább is abban a városban ahol én élek).


Én a CSOK-ra akartam reflektálni, hogy aki ennyire szűk látókörű, hogy azt hiszi, hogyha itt a kormány belenget egy új családtámogató csomagot, akkor megint 100 millió lesz egy panellakás is Miskolcon az nagyon el van veszve a közgazdaság világával kapcsolatban.


A CSOK az kb a 10 tényezőből 1, és ott sem fajsúlyos szereplő.

2023. okt. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
6-os, 10 éve 10 millió körül egy panellakás Debrecenben, Győrben, ma ugyanaz jóval 30 fölött van, de 2 éve inkább 40-hez közelített. Nagyon furcsa módon akkor ugrottak meg legjobban az árak amikor a CSOK fénykorát élte és a legtöbben vették fel. Furcsa módon, most, hogy a CSOK a teljesen elszállt lakásárak miatt már nem sokat tesz hozzá a lakásvásárláshoz kevesebben is veszik igénybe és valahogy a lakásárak is esnek, annak ellenére, hogy egy brutális infláció is van amit általában követni szoktak a lakásárak. Aki szűklátókörű az te vagy.
2023. okt. 19. 11:39
 8/20 anonim ***** válasza:
41%

7-es, de most akkor a kenyér is azért kerül 5x annyiba, mint 10 éve, mert bejött a CSOK?


Én csak kíváncsi vagyok, hogy hogy látod, mert ezek szerint igen?

2023. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
És ennek ágán, akkor, ha év végével megszűnik a CSOK, akkor januártól újra 200 Ft lesz a kenyér?
2023. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
8-as, ezt, hogy logikáztad össze? Az ingatlanpiacon pont hogy árcsökkenés van amiatt, mert a jelenlegi CSOK már nem képes tovább hajtani felfelé az árakat. Ha nem lett volna a CSOK mint mesterséges piaci beavatkozás akkor most ha nem is a kenyér árával, de az inflációt lekövetve kellene emlkednie az ingatlanáraknak is, persze egy jóval alacsonabb árszínvonalról indulva.
2023. okt. 19. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!