Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tulajdonos megkeresése?

Tulajdonos megkeresése?

Figyelt kérdés
Ha megtetszett nektek egy ingatlan legyen az lakás, ház vagy telek, milyen formában kerestétek fel az aktuális tulajdonost vételi szándékkal (személyesen, levélben, egyéb)? Sikerrel jártatok? Milyen visszajelzést kaptatok a tulajdonos részéről, ha nem személyesen kerestétek? Érdekelne a másik oldala is. Ha ilyen megkeresést kaptatok, mint tulajdonos, hogyan reagáltatok? Akinek van ilyen személyes története vagy hallott ilyet, ne tartsa magában.

jan. 2. 19:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Először feltúrom a netet, hirdeti-e ő is.

És akkor hirdetési felületen felkeresem.

Ha nincs, de tudom a házat, mert felismerem, akkor bemegyek és írok a postaládába levelet.

jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Hát valahogyan csak ráakadtam, hogy hirdetik. Ott van elérhetőség is. Ha iroda hirdeti, akkor még annak van értelme, hogy elmegyek a helyszínre és ha megtalálom a házat, ki van írva, hogy eladó, akkor becsöngetek (vagy ha van tel.szám, felhívom) és megkérdezem, hogy irodán kívüli érdeklődőkkel is szóba állnak-e.
jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1.,2., köszönöm a választ. Azt nem emeltem ki a kérdésben, hogy az ingatlan nincs fent sehol, nem tudod eladnák-e vagy sem. Nagyon egyszerűen leírva, mintha valaki megkeresne, hogy megvenné például a házad, ha eladnád. Aki keresett már meg tulajdonost vagy akit, mint tulajdonos kerestek meg vételi szándékkal ilyen történetek érdekelnének, hogy mi lett a vége.
jan. 2. 20:19
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

#2 vagyok, hát úgy semmiképpen sem csöngetnék be sehova sem. Meg nem is írnék vagy telefonálnék.

Szerintem ez oltári nagy bunkóság.

Tulajdonosként sem volt ilyen élményem, de el is küldeném az illetőt az anyja p...jába.

Még garázsnál vagy autónál is bunkóság, nemhogy lakóháznál, lakásnál, nyaralónál.

jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Üres teleknél volt rá példa, a szomszédos telektulajdonossal próbáltunk egyezkedni. Háznál biztos nem tenném.
jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Felújítottuk a lakásunkat. Egy nő a szomszéd házból ezt észrevette és elkérte a közös képviselőtől a számomat. Felhívott, hogy a lányának megvenné a lakást ha eladnánk. Korrekt árat mondtam neki, tetszett a lakás neki, el is fogadta az árat. Majd mondta, hogy három hónap múlva jelentkezik mert akkor jár le valami lakástakarék. Azóta nem jelentkezett szerencsére és mi költöztünk be.
jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy egy járókelő odalépett hozzám, hogy nem eladó-e véletlen az ingatlanunk, többször járt már erre és nagyon tetszik neki... Nevettem egyet, hogy hát van az a pénz, de nem hiszem, hogy megfizetné, majd mindenki ment a dolgára.

Én amúgy becsültem a bátorságát, nem éltem meg pofátlanságként, de fordított esetben sosem tenném meg, ha csak nem lakatlan látszólag teljesen az ingatlan.

jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld. Én a következő történeteket tudom. 1, Telek elhanyagolt, tulajok örökölték több tíz éve, nem foglalkoztak vele. Jött egy korrekt ajánlat, eladták. 2, Kollegámhoz becsengettek, hogy megvennék a lakást (panel). Kértek pár napot, megbeszélték, eladták és költöztek házba, minden rendben ment. A megkeresésig nem gondolkodtak az eladáson, minden hirtelen jött. 3, Nagyszüleim a nyaralójukban voltak. Egy negyvenes pár kereste őket és érdeklődtek, hogy eladnák-e, mert nagyon tetszik nekik a ház. Nem fogadták agresszívan a kérdést, de “nem eladó” választ adtak. Ugyan erre az ingatlanra tudtommal jött már levélben ajánlat és szezonon kívül személyes megkeresés lakóhelyen, nem adták el.
jan. 2. 22:13
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

"el is küldeném az illetőt az anyja p...jába."

"Még garázsnál vagy autónál is bunkóság"

"de fordított esetben sosem tenném meg"

"Háznál biztos nem tenném."


Milyen sötét és savanyú ember a magyar.... Komolyan nem értem ilyen begyöpösödött gondolkodásmóddal hogyan lehet életben maradni. Szánalom. Na majd ha esetleg eladó lesz a házuk akkor milyen műsort levágnak majd ha egy évig rájuk sem rúgja senki az ajtót hogy érdeklődjön.


Haverék úgy vették a házat, hogy keringtek az utcákon, nézegettek és ötleteltek milyen ház is lenne jó nekik. Megláttak egy öreg papát aki épp kint támasztotta a kerítést. Megálltak és megkérdezték nem tud-e eladó házat a környéken. Tudott. Előtte nap beszélték meg a feleségével hogy eladják és elmennek panelba, mert nem akarják már a 3000 négyzetméteres kertet művelni. Délután már papíroztak.

De több kollégám is így vette a házát, lakását. Ment körbe az infó, hogy Józsi házat keres, aki tudott eladót, az megmondta hol melyik és elment az ember megkérdezni, megnézni.

Egyik kollégámmal mentünk kerékpártúrán és megálltunk megnézni egy házat. Egy régi vasúti őrház volt egy bezárt, felszedett vonalon. Kirontott a néni hogy nem akarjuk-e megvenni? El szeretne költözni a gyerekekhez közelebb.

Sokkal többször megy ez így, mint ahogy a fenti savanyúék gondolják. Jobb házakat, jobb áron lehet megszerezni úgy, hogy ha az ember odamegy a helyszínre és kicsit körbeérdeklődik. Sokszor a bácsika aki egyedül maradt és bemenne az idősek otthonába csak kiírja a bolt ablakába hogy eladó a háza, mert az internetre nem tudja feltenni. Sokan nem akarnak fizetni az ingatlanosnak, kiírják az ablakba, meg megmondják a szomszédoknak ismerősöknek, hogy eladó, adják tovább.

jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Igen felkerestuk,mert az ingatlanos nem akarta megmutatni. OC. Utana vegug akadakyoutak a vetelt. Huztak az idot. Elbuktunk miattuk 1,5 millat .


Ha tudod hagyd ki az ingatlanost. Csak bekever problemazik. Nagyon szemetek.

jan. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!