Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen ingatlanos az, akit...

Milyen ingatlanos az, akit nem lehet elérni, nem reagál megkeresésre, a telefonja nonstop üzenetrögzítőn van?

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom, másodállásban csinálja és csak szabadidejében foglalkozik ezzel.

Keress mást.

2015. máj. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ingatlanos vagyok.

Nem találom helyesnek, hogy akinek konkrétan a telefonja a munkaeszköze az nem veszi fel, pláne, hogy ezzel rontja a saját üzletét is, rossz hírnevet teremt magának. Azonban! Vannak olyan esetek, mint amikor véletlenül bekerül az irodába egy kiadó albérlet, és a kereslet-kínálat súlyos egyensúlytalansága miatt azonnal kap rá 30 hívást, amiket még fel is vesz az ember, de vannak akik éjt nappallá téve zaklatják őt ezért, hiába mondja meg érthetően, hogy nincs otthon a tulaj ekkor és ekkor nézhető és majd ő szól mert elmentette a telefonszámot, ezt egyszerűen sokan nem képesek felfogni. Ilyenkor megesik, hogy adott számokat letilt vagy már felismeri és automatikusan nem vesz fel.

Ha pont egy ilyen személy vagy, akkor a probléma ez lehet :)

Ha nem, akkor pedig az ingatlanos nem minősíthető, ahogy az előző mondta, valószínűleg csak másodállásba csinálja, és nem olyan fontos neki.

2015. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gazdag. Nincs szüksége a jutalékra...
2015. máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg a számot más ügyeivel kapcsolatban is megadta és most valamiért kínos lenne neki felvenni egy ismeretlen számot. Pl. tartozás... Ismerek ilyen ingatlanost.
2015. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én vevő lennék, frissen lett kitéve egy ingatlan, más nem árulja, érdeklődni szerettünk volna, többször kerestük, semmi. Ez most friss, de korábban is tapasztaltam. Nagyon nehezen elérhető a többség, akikkel eddig próbálkoztunk. Van néhány rugalmasabb, akikkel esetleg még e-mailt és SMS-t lehet váltani (előfordul, hogy én sem tudom felvenni a telefont munkában, de egy családtagom segít, aki jobban ráér, szóval általában legalább egyikünket el lehet érni, kifelé telefonálni meg a családtagom telefonál többnyire).
2015. máj. 26. 12:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Még odáig sem jutunk el, hogy időpontot kérjünk. A sok érdeklődésből 1 nagyon lepukkant lakást tudtunk eddig megnézni.
2015. máj. 26. 12:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen akkor itt tényleg az ingatlanossal van a probléma. Keressetek másikat! Viszont sajnos ha csak ő egyedül hirdeti az baj. Ellenben az eladó is észre fogja venni, hogy csak nem jelentkezik senki, nem törődik velük az ingatlanos esetleg nekik se veszi fel, akkor be fog kerülni az a lakás-házikó több helyre is, és így jobban elérhető lesz!
2015. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Keressetek mást!

Nekem az a tapasztalatom, hogy szinte mindig felvették, ha nem, akkor visszahívtak. Sms-es, e-mail-es kapcsolattartás is működött. Én is lakást kerestem, ami során több irodával is kapcsolatba kerültem. Nekem nem volt ilyen negatív tapasztalatom.

Mondjuk mással kapcsolatban volt bőven :) De az elérhetőséggel nem volt gond.

2015. máj. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt nálunk is anno a helyzet. Találtam végre a megfelelő környéken egy számunkra megfizethető lakást, amit minél hamarabb megszerettem volna nézni és megvenni kp-ra.

Ez is közvetítőn keresztül ment (dh), de az ingatlanost baromira nem lehetett elérni.

Ezért (miután láttam, hogy melyik iroda hirdeti) felhívtam - kikerülve magát az ingatlanost - az ingatlanirodát. Azt, amelyik abban a kerületben van, ahol a lakást néztem.

Ott elmondtam, hogy mi a helyzet, miért kerestem fel őket, stb.. nagyon kedvesen egy másik kollégához irányítottak, aki még aznap délutánra leszervezett egy találkát, majd 2 napon belül alá is írtuk a papírokat és kifizettem a vételárat.

A hirdetés konkrétan 1 napot se volt fent az oldalukon. Jókor voltam jó helyen.


Utána találkoztam azzal az ingatlanossal (az irodában, amikor aláírtuk a szerződést), akihez a lakás tartozott (papíron), meg is kérdezte, hogy miért kerültem őt ki?

Én meg elmondtam neki, hogy fél éve kerestem már lakást. Amikor megláttam a hirdetést, egyből leakartam rá csapni és megnézni. Mivel őt nem lehetett egyáltalán elérni, így felkerestem az irodát, ahol segítettek benne.

Az ingatlanos válasza annyi volt, hogy ő szabin volt, ezért nem vette fel a telefonját.

Nos, így járt .. értem én, hogy ő is ember, de már a legrosszabb telefonon is akad olyan funkció, amikor hívás közben lehet küldeni egy sms-t a hívónak, hogy "Bocsi, de most nem alkalmas" vagy valami hasonló szöveg.

Az ingatlan eladás is egy olyan szakma, ahol szinte sosincs "megállás".

Egy értelmes ember nyilván nem hívja fel reggel 9 és este 6 után az embert, főleg nem éjszaka, de azért 9 és du 6 óra között valamikor érjen már rá az ingatlanos, ha ezzel foglalkozik.

Vagy legalább minimum csörgessen vissza, hogy ki vagyok és mit szeretnék?!

2015. máj. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!