Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri most ingatlanba,...

Megéri most ingatlanba, lakásba fektetni Budapesten?

Figyelt kérdés

Még 2010 májusában megörököltem egy önkormányzati bérlakás,határozatlan bérleti jogát a 3.kerületben.


Ugyanazzal a kondíciókkal bérleti díjjal bérlem folyamatosan,ahogy édesanyám is bérelte.

Bérleti díjat se emeltek

Elötte is abban a lakásban éltem.


Most vagyok úgy hogy összejött a pénz, tudnék akár hitel nélkül vagy minimális hitellel vásárolni egy kis lakást pesten.


A saját tulajdonú ingatlan az egy biztos pont lenne.


Vásároljak egy kis lakást pesten most,vagy esetleg várjak 1-2 évet,hogy lejjebb menjenek az ingatlanok árai?


Vagy várjak arra,hogy hátha mint bérlőnek az önkormányzat majd felajánlja,hogy megvásárolhatom az önkormányzati lakást,amit bérlek?


( végül is nem kerget a tatár)


Megéri most ingatlanba fektetni?



jan. 8. 16:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Ingatlanba mindig megéri befektetni, mert a reálértéke megmarad.

Emellett "ingyen" tudsz lakni, csak a rezsit kell fizetni, késöbb meg el tudod adni vagy esetleg kiadni valakinek, szóval ott biztos helyen van a pénzed.

jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
92%
Addig vegyél amíg még tudsz.
jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
15%

Én nem most vennék.

Most kezdenek bedőlni a csok hitelek, az ingatlanárak stagnalnak, a kedvezményes hitelezés nincs is.


Lesz még itt zuhanás a közeli jövőben.

jan. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
3-as: ezt a zuhanást, "lufi kipukkadást" már tíz éve emlegetik, eddoig csak az árak emelkedtek, és a továbbiakban is az lesz, legfeljebb az emelkedés mértéke változhat, de az árak csökkeni nem fognak soha.
jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
76%
Soha az életbe nem fogsz már annyiért ingatlant venni, mint pl 2015-be.
jan. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Addig vegyél míg van rá pénzed. Kiadod, és lesz egy kis pluszod. Amúgy nem néznek utána? Mármint ha lesz sajátod, nem veszik el az önkormányzati lakást? Nem tudom, azért kérdezem.
jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De igen, természetesen, akkor elveszik teljesen jogosan az önkormányzati lakást,sőt ha már egy lakásnak az 1/2 birtoklom akkor is.
jan. 8. 20:11
 8/21 anonim ***** válasza:
22%

#4


2008-ban mi volt? 🤔

jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#4 soha ne mondd, hogy soha. 5-10 éve kiröhögtem volna azt, aki azt mondja, hogy 2024-ben 100 milliót fog érni az akkor 30 milliós házam. Bármi lehet.
jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokan befekteto var most, 2024ben a 2023mas átlagos inflacio alapján plusz kamat premiummal vhol 17-20 % korul is fizethet a prémium allampapir. Sot a kamatfordulo 2025 tavasza korul van. Aki ebben van jo eséllyel vár most. De ezt csak azért írom mert minden helyzet egyedi. Attól függ mindenkinél, hogy talal-e jobb befektetést vagy lakhatasra kell-e neki.
jan. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!