Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri most ingatlanba,...

Megéri most ingatlanba, lakásba fektetni Budapesten?

Figyelt kérdés

Még 2010 májusában megörököltem egy önkormányzati bérlakás,határozatlan bérleti jogát a 3.kerületben.


Ugyanazzal a kondíciókkal bérleti díjjal bérlem folyamatosan,ahogy édesanyám is bérelte.

Bérleti díjat se emeltek

Elötte is abban a lakásban éltem.


Most vagyok úgy hogy összejött a pénz, tudnék akár hitel nélkül vagy minimális hitellel vásárolni egy kis lakást pesten.


A saját tulajdonú ingatlan az egy biztos pont lenne.


Vásároljak egy kis lakást pesten most,vagy esetleg várjak 1-2 évet,hogy lejjebb menjenek az ingatlanok árai?


Vagy várjak arra,hogy hátha mint bérlőnek az önkormányzat majd felajánlja,hogy megvásárolhatom az önkormányzati lakást,amit bérlek?


( végül is nem kerget a tatár)


Megéri most ingatlanba fektetni?



jan. 8. 16:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%
Egyebkent ha nincs jobb biztosabb befektetés en lakhatasra vennék most. Te esetedben ha kp-s vevő lennék akkor viszont alkudnek ko keményen. Tavaly 50 % !!! Al estek vissza az adásvételi számok, ez azért jó alap az alkura.
jan. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelmű, vennék lakást a helyedben, most. Nem fognak a budapesti ingatlanárak lentebb menni.Persze, minimálissal mehet, de jelentősebb árcsökkenés nem várható.

Én a helyedben első körben megkérdezném az önkormányzatot, hátha megvásárolható az amiben laksz.

jan. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Fővárosi ingatlan mindig érték lesz. Biztos helyen vagy minden szempontból, ha van itt egy lakásod vagy házad. Az a nyugalom megfizethetetlen hidd el.
jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
10: Mit jelent pontosan ez a 2025-ös kamatforduló?
jan. 10. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél lakast, az önkorisban meg lakjon az, aki tényleg rászorul.
jan. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
Budapesten nem lesz számottevő csökkenés, a fizud vásárló értéke pedig évről évre csökken az inflációnak köszönhetően, nem beszélve a megtaksrításodról. Így ha Budapesten belül csökkenne is valamennyit, ugyanott leszel, mivel a pénzed értéke is csökken azidő alatt, ameddig kivársz.
jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

14; minden évben az előző éves kamat utan fizet az az allampapir. Tehát idén a 2023mas átlag ( kB 17 % korul ) plusz 1,5 kamat prémium. Tehát 2024 egészében ez alapján fizet. Es a következő váltás 2025 marciusa korul van, akkor vált át a 2024es inflacio plusz kamat prémiumra. Ha jól tudom persze

. Brutalis , kozel másfél évig még kozel 20 %ot hozhat.

jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent most ha jol tudom 7-8 % kamattal jön ki új fix máp és új bónusz allampapir. Meg ezeket is jónak találom. Persze mindenki azt vesz amit akar, nem ajánlas. Egy 50 milliós lakas , havi 200 ezres albival hoz évi 2,5 % ot, joval kevesebb. Akkor jó ha az árak is nőnek jelentősen akkor az megdobhatja . Amugy nem nagy cucc. Mondjuk másik oldalról meg 10 évente egy felujitas benne van a pakliban, az meg a hozambol vesz el.
jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

18: Igen, MOST lakásnál a hozam csak az áremelkedésből van de ez pár évenként változik. Hosszú távon nyugis, mert vagyontárgyról van szó, még te is (tulajdonos) használhatod.

És ha alacsony a rezsije, adója, akkor érdemes megtartani.

Kinek mennyi pénze van ugye, úgy tudja megosztani a befektetések közt.:)


17: Köszi, és fix, hogy mikor lehet "kivenni" a tőkét vagy a kamatot?

A részleteket nem találom a neten...

jan. 11. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19 pmápot már nem lehet kapni sajnos. Aki vett, az jól járt.
jan. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!