Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a legnehezebben elviselhető...

Mi a legnehezebben elviselhető része a társasházi együttélésnek?

Figyelt kérdés

jan. 14. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Zaj, buz, idegesito szomszed szokasok, mindenhez engedely kell. Nincs helye a kocsidnak, motorodnak, biciklidnek, nagyobb a lopasveszely, a kozos helyisegekbe bekoltoznek a csovik. Minden tarsashazban akad egy leselkedo oregasszony, egy zsivajgo sokgyerekes csalad, a normakat telibeszaro c. csalad. Raadasul ha a kozos kepviselo korrupt, idiota, vagy nem tudja a dolgat ellatni, az is idegesito.
jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Amit sose értek meg,mikor a lépcsőházban élnek társasági életet.

Órákon át beszélgetnek egymással az egyik kisnyugdíjas hölgy a másikkal

( és nem túlzok,órákon át) a lépcsőházban.


Hogy így a menyem,így a kisunokám stb.stb


És akkor ettől zeng az egész emelet.



Miért nem invitálja be az egyik a másikat a lakásába? és akkor ott addig folytathatnák a beszélgetést ameddig akarják

jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az olyan idős nő aki folyton beszélgetni szeretne és már a nézéséből is azt látom, hogy azt lesi mibe/kibe köthet bele. Sajnos mindenhol van ilyen…
jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
A töbi lakó.😅
jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Az előttem leírtakból semmit sem tapasztaltam 7 év alatt.

Régebben laktam lakótelepi társasházban, kulturált környezetben, normális lakótársakkal.

jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha mindenki jó fej, és a környék is jó, még akkor is el kell viselni pl. átlagos tevékenységekből eredő zajokat, másoknak meg a tied, ha nem a földszinten laksz. Pl. pisi csobogása, wc lehúzása, földszinten végtermék csattanása amikor leér, fürdés esetleg vízbe szellentés... De hallottam már éjszaka szekrényt tologatókról, zenét bömböltetőkről is. De sok jó oldala is van, pl. felújítással, kisebb javításokkal nem neked kell foglalkoznod. Itt takarító/gondnok is van, persze a közös költség is magasabb.
jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

5-ös vagyok

Az átlagos tevékenységből eredő zajokat leinkább meg se halljuk, mert megszokjuk. Ha az ember nem tanyán él, hallja a szomszédokat kertes házban is. Már kertes házban lakom, ha figyelek rá, akkor hallom a negyedik szomszéd fűnyíróját is, vagy a másik flexelését, kutyaugatást, kakaskukorékolást, gyerekeket, autókat. De ezeket már rég észre sem vesszük.

jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen a zaj, ami oda-vissza érvényes. Porszívó, tv, zuhanyzás, wc lehúzása - minden áthallatszik, így gondolom Téged is zavarna a szomszédok aktívabb teendője, és a szomszédok miatt Te is csak visszafogottabban élhetnéd a mindennapjaidat. Ebből a szempontból nagyon jó dolog különálló családi házban lakni.
jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Legidegesítőbb az volt amikor a láncdohányos szomszédaim felváltva a folyosóra jártak ki. Konkrétan ott éltek az ablakom előtt.


Reggel mentem ott ültek, este jöttem ott ültek. Közben végig bagószag. Szellőztetni, huzatot csinálni nem tudtam, dőlt be az okádék büdös bagószag. Ráadásul vagy beszélgettek vagy telefonáltak ami nyilván zavaróan hallható volt. Konkrétan olyan volt mintha ott lennének bent a lakásomban.


Aztán egy idő után meguntam. Eleinte szépen kértem őket, abból nem értettek. Utána jött az üvöltés minden alkalommal, azóta eltűntek onnan és nem beszélünk szerencsére.

jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

#7 Kertes házban azért sokat lehet javítani a dolgokon. Eleve ha van egy 30-38-as fal azon szigetelés + 3 rétegű üveggel normális nyílászárók akkor a zaj nagy része kiszűrhető.


Vidéken testvérem láncfűrésszel vágta a fát bent szinte nem hallatszott. Ha ment volna a TV észre se vesszük.

jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!