Kezdőoldal » Otthon » Kert » Veszélyes fa kivágása vár a...

Veszélyes fa kivágása vár a következőkben Ránk.Lehet, hogy nagyobb koronaigazítás. Van megoldás, javaslat, (anyagilag elviselhető?) Saját beavatkozásunk létráról csak kisebb ág vágások volt, most sajna nem elég ez.

Figyelt kérdés
A 4 törzsű tuja közel van a házhoz, az ereszcsat.-ba hullajtja magvait tömegben és szemeteli a száraz lombját. Sokszor kisepertük a csatornát, de nem győzzük már.Egészen kivágni nem tervezzük még.Az épületünk felőli oldalán kellene a koronáját megszabdalni. Olyan 3 -4m esetleg 5m. körüli magasságban. Van hasznos ötlet?
2023. okt. 19. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Hiába vágog vissza, egy év múlva ugyanígy lesz minden, a tuják rettentö gyorsan nönek.
2023. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz, de akkor mindig eldugítja az esőcsatornát, és ránőnek az ágak a cserepekre. Nem mi ültettük ilyen közel, még jó régen történhetett. Tehát, csak a radikális megoldás = a kivágás.? A csúcsa nagyon magas. Emiatt és a négy ágú törzse miatt nagyon költséges is lehet a kivágás. Olvasgattam, hogyan számolnak a favágók. Szomorú a helyzet ahogy látszik.
2023. okt. 19. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül költséges a kivágás, kell rá árajánlatot kérni. Függ attól is, mivel, hogyan férnek hozzá. Nálunk idén három 10 m fölötti elszáradt fenyőt vágtak ki, mivel az utca felőli oldalon volt, kosaras autóval pár óra alatt kész lettek. A három fa kivágása összesen volt 100 ezer forint. Ha alpintechnikával tudják csak megközelíteni, azért többet szoktak kérni. Az meg a legolcsóbb, ha olyan helyen van, hogy simán el tudják dönteni, és csak el kell vágni az aljánál.
2023. okt. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Válaszod köszönöm, és ha kérdezhetek Tőled még, hogy a kivágás azt írod pár óra volt a 3 fához, de az eldarabolást ott hagyták ? S az egész árában benne volt a darabolás is? Láncfűrésszel? Hajaj! Ha nálunk a kétszárnyas kapun nem tud bejönni, már lőttek is az egésznek? Szem.gk. és kis teherautó fér be az utcáról. A város egyik régi utcája ez és kerítése nincsen senkinek csak kapu és a ház van utcáról. A kert a ház mögött van. Így a problémás tuja is. / a ház kert felőli tetőrészénél./ Nem tudni ez milyen feladat a favágóknak.Hát tudod ezért aggódom. Mert ha csak a fal felőli oldalát fűrészelik el, talán ahhoz a munkagép nem ,csak speciális létra kell?? Csúnya lenne végül, de egy jó időre nem okozna veszélyt, bajt.Segít a gondolkodásban amit írtál, a választás nehéz. Üdv., és ha esetleg még adódna valami ezzel kapcsolatosan, kérlek írjad le Nekem, még nem fogok hamar dönteni ,tudom.
2023. okt. 20. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fotó alapján másként gondolnám, de így látatlanban szerintem nem rossz megoldás, ha csak a fal felőli törzs lesz levágva, ami a problémát okozza. A csupasz részek 1-2 év alatt bezöldülnek, ha éri a fény azt a részt.

Egy fotót azért mutathatnál, hogy tudjuk, miről is beszélünk.

A legtöbb tujafajta nem nő olyan borzasztó nagyra, és szerintem egy tízesért levágja valami hobbifűrészes. Én biztos levágnám ennyiért, ha közel lennél.

2023. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg meg lehet kerdezni, hogy ha megkapják a levágott fát, úgy mennyivel lesz olcsóbb
2023. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szervusztok,a gondolataitokat megtartom,és fogok feltenni képet, hogy mi is a mai helyzet a tujával amely a gondot okozza pár éve.
2023. okt. 21. 21:01
 8/9 A kérdező kommentje:
A fénykép megvan, de úgy ahogy egy e-mailbe mondjuk, ( nem találom ), hogy tehetném be az üzenet mellé. Kijelölés,- megnyitás katt. és semmi.Erre a fórumra még én nem tettem képet. Láttam mások fotóját viszont.Tehát van rá mód. Segítene Valaki ebben ?
2023. okt. 22. 20:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Közvetlenül erre az oldalra nem lehet feltölteni.

Egy képmegosztóra felrakod, és a kapott linket idemásolod.

Pl. ez, jobb oldalt Choose:

[link]

2023. okt. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!