Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért tartják el az emberek...

Miért tartják el az emberek az ingatlanosokat, amikor csak a markukat tartják a 2-5%-os díjukért és semmit nem csinálnak? Az internet korában bárki fel tudja rakni a hirdetését az ingatlan.com-ra.

Figyelt kérdés

Tényleg ennyire hülyék az emberek, hogy 2-3 millió forintot kidobnak feleslegesen azért, hogy valaki fényképeket és leírást készítsen és feltöltse nekik az ingatlan.com-ra?


Kevés undorítóbb dolog van mint az ingatlanos.


Ha valaki ingatlant akar vásárolni és az eladó annyira hülye, hogy ingatlanost bíz meg, hogyan lehet kikerülni? Milyen trükkök vannak erre?



febr. 4. 17:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

Én mindig próbálom kikerülni őket, mert már eléggé elpofátlanodtak. Pont, hogy úgy pörögne, ha picivel áron alul eladnánk amint van és amit veszünk ott is tudunk alkudni. Így szépen beállna egy normális, fentartható, megvehető szintre.


Ehelyett omladozó putrikat/viskókat Pesten 100 millióért, vidéken 50 millióért próbálnak rásózni a vevőre!


Mostmár nem a készpénzes vevőnek kedveznek, hanem arra ösztönzik a vevőket, hogy vegyenek fel hitelt, ezáltal is viszik feljebb az ingatlan árakat. Az értékbecslő is felülbecsüli az ingatlant, csakhogy biztosan megkapja a vevő a hitelt.


Mivel ők is ugyanazokra a platformokra töltik fel : marketplace, facebook csoportok, ingatlan.com, jofogas, otp ingatlan, megveszlak, amire az eladó is ingyen feltöltheti, ráadásul legtöbbször a tulaj is ott van, amikor hoz egy vevőt, ezért bagatel az egész! Csak +1 emberrel kell egyezteti és nem kevés %-t is kap.


Én mindenkinek azt javaslom, hogy hirdesse maga és vegyen magánszemélytől! Google térképen elég jól le lehet szűkíteni a környéket, személyesen meg könnyen megtalálható a pontos ingatlan. Fel tudod venni a kapcsolatot a tulajjal, és mindketten nyertek.


Mindig abból indulok ki, hogy akkor kezdésnek már le is lehet alkudni azt az 1-2, akár 3 milliót, amit az ingatlanos alapból rátesz.

febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

#8,9,11 Köszönöm a hozzászólásotokat! Ment a zöld.

Sajnos úgy látom túl sok az ingatlanos gyakorin (is!)

Hihetetlen, hogy mindenhol ott vannak :D :D

febr. 9. 01:36
 13/26 anonim ***** válasza:
85%

A 10-nek is jár a zöld? (én vagyok :)

Igyekeztem bemutatni az alapokat, ahonnan indulunk, hogy kik a valódi szereplők a kérdésedben, hogyan ismerhető fel, és rámutatni, hogy a valódi felelősség a megbízóé.

Ha a kérdésedre egymondatos választ vártál, akkor elnézésed kérem.

Fontosnak tartottam tisztázni ki kicsoda és miről lehet őket felismerni (és bemutattam egy online felületet, ahol pár kattintással ellenőrizni lehet). Nehogy úgy járjunk, hogy ingatlanosokról beszélünk, miközben valójában nem is ingatlanosokkal került kapcsolatba (aki csalódott), hanem csak "referenssel", ”kapuőrökkel”, “beszélő kulcsokkal”, "amíg nincs munkám / nyári szünetem van addig ingatlanozgatok egy hálózatnál", tehát akiknek se végzettsége se tehetsége nincs.

Ha ezekről beszélünk, akkor veled értek egyet, tényleg jobb lenne, ha az ilyet kihagynák a felelős tulajdonosok a folyamatból.

febr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

#10,#13 Ez az infó új volt nekem, ezért megadom a zöldet, köszi:

Az ingatlanost itt lehet lekérdezni az OKNYIR rendszerben:

[link]

febr. 15. 20:49
 15/26 A kérdező kommentje:

Sok ingatlanos van itt a fórumon, de most kiderül:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

febr. 15. 23:00
 16/26 NTBS ***** válasza:
8%
Mert kényelmesen szeretnék intézni!
febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

A válaszokból gondoltam, hogy jó sok ingatlanos van itt!

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

febr. 18. 22:09
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

"Mert az emberek dolgoznak, és nem érnek rá..."

Na igen, normális an megírt hirdetéssel a hívások/üzik számából gyököt lehet vonni! Egyszerű az ok, mert amit kérdezne az le van írva (bár nem mindenki tud olvasni...) 30 millió allatt felénk teljes felújításra váró kádár kockát sem lehet venni. Ebból 0,9-1,5 millió az ingatlanos haszna. Akinek ez a hozzá állása az vajon hány napot dolgozik ezért a pénzért...


"Az értékbecslő is felülbecsüli az ingatlant, csakhogy biztosan megkapja a vevő a hitelt."

Ez kizárt! A bank mindig úgy számol, ha árverezni kell, ő akkor is vissza kapja a pénzét...


Egy saját vélemény, ha lekorlátoznák az ingatlanos szakmát, mint pár éve a házaló időseket lehúzó árusokat pl zepter stb., az 3-5% csökkent hozna.

De ehhez az is kéne, hogy az emberek ésszerűen árazzanak, erre egy nagyon egyszerű megoldás a banki értékbecslő. Hiába mondja a tulaj, hogy szerinte 60-at ér a háza, ha a bank csak 50-re értékeli, és vidéken max 70%-ban finanszírozza meg. Én azt nevezem reális árnak, amennyit a bank szerint ér.

febr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Éljen az értelmes élet és a takarékoskodás! Le a pazarlással! Le az ingatlanosokkal! Se neki ne fizessen ingatlanosoknak! Küldjétek el őket!
márc. 21. 23:47
 20/26 anonim ***** válasza:

Ugyanazt te is meg tudod csinálni, ha van időd.


Egy napot rászánsz:


1. Kitakarítasz, rendet raksz és készítesz jó fotókat. Minden szobáról és ház esetén kívülről is. Fotók mindenképpen legyenek.


2. Készítesz alaprajzot (nem kötelező, de jó ha van). Fogod a szalagmércét, vagy a ruhamérőszalagot és kiméricskéled a szobák szélességét, hosszúságát. Ha nincs, akkor veszel egy barkácsboltban, Tescoban, Aldiban, valahol. Egymás mellé rajzolod a szobákat elhelyezkedésüknek megfelelően, mint téglalapokat és az oldalakra beírod a mért értékeket. Ceruzával rajzolj, mert akkor tudsz radírozni. Az ablakokat és ajtókat tudod jelölni, azok két végének megfelelő kereszt vonással.

Az alapterületet elvileg ismerned kell, ha kikéred a tulajdoni lapot földhivatalban, azon is rajta van. Ha máshogy nem, a mért helyiség adatokat téglalaponként összeszorzod és utána ezeket összeadod.

Utána ezt a lapot vagy lefotózod a telefonoddal és ezt fogod feltölteni, vagy megrajzolod rajzprogramban. Lehet találni erre a célra való programokat is, amikben 3D-ben is meg tud jelenni az ingatlan ha ügyes vagy (számítógépre Sweet Home 3D, vagy vannak más mobilos programok, sokféle van).


3. Írsz egy egyszerű szöveget arról, hogy hol található, mennyi szoba van, mekkora az alapterület, ha kertes ház, akkor a telek teljes alapterületét is kiírod. Még leírhatod, miből épült (lakás esetén panel, tégla, csúsztatott zsalus, háznál vályog, vagy tégla, vagy vegyes, vagy szilikát, könnyűszerkezetes, stb., mert erre kíváncsiak a vevők). A fűtési rendszert is, távhő, vagy gáz, cirkó, stb. Leírod az állapotát, de ezt úgyis látni fogják a képekről és személyesen.

Egy szóval mindent leírsz róla a legjobb tudásod szerint. Nem kell költeményt írni, hanem csak a tulajdonságokat. Ne legyen túl hosszú, mert a legtöbb hirdető oldalon van szöveg limit.


4. Megállapítasz egy árat. Ha túl magas, akkor is valószínűleg megnézik a te ingatlanodat is, de előbb lehet, hogy az olcsóbbak fognak elkelni a környéken. Hacsak nem különleges valamiért a te ingatlanod.

Kereshetsz a környéken a tiédhez paramétereiben és állapotukban nagyon hasonló hirdetéseket eladó ingatlanokról és azokhoz képest be tudod lőni, hogy hol lehet a tiéd. Később esetleg csökkented az árat a már feladott hirdetésekben, ha nincsenek érdeklődők, vagy vannak, de egy sem komoly.


5. Meghirdeted az összes hirdető oldalon. Ha nem ismersz ilyeneket, akkor rákeresel, milyenek vannak:

[link]

Ezek olyan magánembernek mint neked, egy ingatlan meghirdetésére biztos, hogy ingyenesek.

Ezeken új hirdetés, feltöltöd a képeket, az alaprajzot, ahol meg lehet adni adatokat azokat kitöltöd, adsz egy egyszerű rövid címet (például: Eladó 2. emeleti 40m2 téglalakás a Kopasz utcában.) bemásolod az előre megírt hirdetés szöveget, megadod az árat és feladod a hirdetést, utána jöhet a következő hirdető oldal ahol ugyanezeket a lépéseket megcsinálod.

ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!