Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A XVI. kerületben milyen...

A XVI. kerületben milyen esélyekkel vehetek lakást társasházban?

Figyelt kérdés

Zuglóban lakom jelenleg egy újváros parki 46 m2-es panelban. Mostanában nagyon megtetszett a 16. kerület, leginkább Rákosszentmihály és Árpádföld, bár úgy tudom, utóbbi már teljesen kertváros és a pénzesebbek laknak ott.

Nézelődök kisebb társasházak után, a Centenáriumi lakótelep illetve a Szent Korona utcai lakótelep is szóbajött, mindkettő nyugis, kellemes környék, illetve hát nem tudom, kicsit újabb építésűeket is megnéznék. Akik ott laknak már egy ideje, mit ajánlanak?



febr. 20. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanolyan esélyekkel. Ha te adod a legjobb ajánlatot, tiéd a lakás ott is.
febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A Szent Koronán meg a Centin is olcsóbb a nm ár, mint ahol laksz. Én ott nem vennék, ahol közel van a vonat. Se konvektorosat. A centi szerintem jobb, csak ugye messze van. Arra is figyelj hogy kb sehol sincs lift.
febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az hogy messze van, annyira nem releváns probléma, a lift hiánya sem, simán lépcsőzök, pláne ilyen 3-4 emeleteket (jelenleg a 7.-en lakom Zuglóban, oda is lépcsőzök néha.). A konvektor tényleg kizáró ok, 13. kerület Zsilip utcán laktam másfél évig, megőrültem tőle.
febr. 20. 14:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Árpádföld jó presztizsű lett, sokan költöztek oda a jó levegő, nyugalom miatt, főleg újépítésű lakóparkokba.

Amivel most rendelkezel, az Újváros parki ingatlanok fajlagos m2 árai kb. 180-200eFt-tal alacsonyabbak, tehát a lakásod eladásából ugyanakkorát már nem tudsz venni.

A másik érdekesség, hogy Árpádföldön főleg nagyobb alapterületű ingatlanok vannak, kevés a kicsi. Emiatt 60-70 Misi kellene a megvételhez.

A konvektor tényleg zavaró lehet a kattogás, hatásfok miatt. Van előnye is: olcsó az üzemben tartása. A konvektor kiváltása fűtés korszerűsítés keretében megvalósítható lehet, 1-2MFt-ot rászánva. Tehát csak amiatt, hogy konvektoros, még nem elvetendő, csak adják annyival olcsóbban.

febr. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, köszi a választ, Árpádföld igazából nincs a látótérben, mert ahogy írtad, vagy 20 M-val többet kellene költeni, hitelt meg nem igazán akarok felvenni (a mostanin is van, 2031-ben jár le.). Valószínűleg Sashalom/Rákosszentmihály/Mátyásföld lesz a befutó, utóbbin az Erzsébetligetben találtam egy elég jó kis 50 nm-es lakást, amit ki is tudnék fizetni.
febr. 21. 09:01
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Erzsébetliget nagyon hangulatos. Bármily meglepő, a 16. ker olcsóbb, mint a zuglói panelek. Ha nem zavar a távolság, akkor szerintem megéri valtani, mert sokkal nyugisabb környezet.
febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!