Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat szeretnék vásárolni a...

Házat szeretnék vásárolni a közeljövőben. A napokban megnéztem egyet, ami aggaszt, az a ház sarkánál található "vizesedés" talán?

Figyelt kérdés

Ahogy a csatolt képen is látszik, a ház sarkánál le van esve a burkolat, látszik némi lyuk is, élőben nem ennyire feltűnő, de csak ott van kikopva a fű. Ereszcsatorna nincsen, a háznak ez az oldala nem kap napot, távolabb mohás is. Belül nem tudtam megnézni, hogy vizes-e az a sarok, mert egy ülőgarnitúra van odarakva. Nincsen bent penész vagy "vizes-érzet". A hirdetésben nincs feltüntetve, hogy miből van a ház illetve az alap, csak annyi:

Az épület kívül 8 cm-es homlokzati hőszigeteléssel lett ellátva, belül gipszkarton előtétfal van 5 cm-es kőzetgyapot szigeteléssel, a mennyezeten is.

A kérdésem az lenne, hogy mi lehet ez a legrosszabb illetve a legjobb esetben. Megrepedhet-e tőle a ház vagy összedőlhet. Nagyságrendileg mennyibe kerülhet megjavítattni? Tudom, hogy szakember tud biztosat mondani, de szeretném olcsóbban megvenni.



febr. 25. 05:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
febr. 25. 05:52
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Elég furcsa ez a kívül-belül szigetelek.

Furcsa, hogy a kanapé is ott van.

Másrészt semmiből nem tartana visszaragasztani a lapot.

Ez így nagyon lutri, pont ezért kellene szakember.

Az árat is fog mondani és akkor le tudod húzni.

febr. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

A cserèp elèg règinek tűnik, a gipszkarton előtèt fal oka sztem a görbe fal, ami vàlyognàl vagy kőnèl jellemző.

A kor felveti a vízszigetelès hiányát, vagy minősègèt. A kinn benn szigetelès egy borzalmas buta dolog. Nagyon körbe kell járni a házat falanyag ès vízszigetelès tekintetèbe. Mindenk3pp szakember ès felmèrès javasolt. Ugyanakkor ha eltüntetnèd a belső szigetelèst, előtètfalat, egy borzalmas nehèz ès sok munka vár, mert tuti, hogy minden az előtèt fal mögött van szerelve.

febr. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Ennek a háznak sosem volt esővíz elvezetése, azaz biztosan ázott a fal évtizedekig.

Mivel a drywit vízzáró felületet ad, így a víz már csak alulról jön fel a falakba.

A belülről szigetelt előtétfal nekem gyanús, lehet nincs a főfalak alatt vízszigetelés és így el tüntetik évekre a problémát...

Tipikus magyar mentalitás... Az okozatot szépítjuk, ahelyett hogy a kiváltó okokat megszüntetnék. Azaz, ereszcsatorna, és esővíz kivezetése árokba vagy szikkasztóba. Ez a megoldás még lehet kevesebbe is került volna🤦.

Hívj egy építészt, ne azon a 1-200000 fton akarj spórolni, mert ha bele futsz a 💩ba, utólag nagyságrendekkel többe fog kerülni a szakszerű javítás.

A másik dolog szinte biztosan rosszul rakták fel az epst, igen ritka, hogy felújításnál betartják a technológiai előírásokat, egy olyan házon amin valószínűleg csak eltüntették a látható problémákat.

A drywit és az előtét fal további nagy előnye, hogy elrejti a szerkezeti hibákat.

Ilyen lehet a sarkok sülyedése, ami 100% hogy van, mert a ház alá folyik az esővíz.

febr. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt nagy meló szárazzá varázsolni.(és nagy költség)
febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Belulrol falakat sose szabad szigetelni, nagyon ritka és egyedi megoldásokkal lehet csak. Ez nekem inkább gyanús. Egyebkent vannak kézi mérőeszközök amiket ha a falra hozzányomsz akkor kiirja a vìztartalmat. Ha netán a falakat körbe kell vágni vízszintesen és szigetelest beültetni az nem fel millió lesz... Az injektalasos vizszigeteles nekem kevésbé szimpi , nem tudom mennyire tartós.
febr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha van rendes alap felette vízszigetelés attól még az alap vizes és simán ledob idővel bármit. Pláne hogy csatorna sincs. De így belső szigeteléssel nem venném meg. Lehet vizes az egész csak eltakarták.
febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A leírás szerint viszonylag új építésű, a 2000-es években épült, de formára sokkal régebbinek látszik.
febr. 25. 18:59
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy jó ácsot, hogy milyen cserép van rajta. Vagy vmelyik tetős facebook csoportba. Talan azt lehet tudni mikor gyartottak
febr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez a ház nem a 2000 -es években épült szerintem de ne legyen igazam.Ilyen kúpcserép rögzitést már rég nem alkalmaznak újépiteseknél!A kémény sem mai darab.Ez max (felújitást kapott).De mindenki döntse el maga hogy mit választ!
febr. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!