Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen környék Újpalota...

Milyen környék Újpalota Csobogós Utca - Rákos Utca - Nyírpalota Út?

Figyelt kérdés

Lakást tervezünk venni az említett pár utca környékén, panelt.


Veszprémből költöznénk, amely egy jó közbiztonságú, magas presztízsű város. Itt is persze vannak olyan részek amelyek nem jók, tudom mivel jár az, ha olyan részen jár és vagy lakik az ember.


Mindenképpen a XV. kerületben nézzük az ingatlanokat, az árak és az egész jó közlekedés miatt.


Száz szónak is pár a vége: Milyen a közbiztonság? A paneltömbök kulturáltak? Szórakozási, pihenési lehetőségek vannak? Koszos környék, vagy relatív rendezett?


Pár órát töltöttünk már el, Páskom park és környékén, továbbá a Nyírpalota úton ott viszont drágák a lakások, de jó helynek tűnt.

Kocsiból kb. végignéztük a kerületet, szintén egész meggyőző volt.



Kérlek, hogy kerüljük a "BUDAPESTRE NEM IS KÖLTÖZNÉK" vagy a "HA NINCS PÉNZED A II. KERÜLETBE HÁZAT VENNI NE GYERE IDE" kommenteket, köszönöm!



márc. 3. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen vállalható a kerület nagyrésze, de erről szerintem ti is meggyőződtetek a kocsiból. Ha az ár-érték arányt nézzük, pláne nagyon jó a helyzet.


A panellakások terén a kerületben van több kisebb panel gócpont (Csobogós utca, MÁV telep, Mézeskalács tér, stb.) és van a nagy lakótelep, azaz Újpalota. Előbbiek jellemzően elég nyugisak, viszont a tömegközlekedés általában kicsit körülményesebb és szolgáltatások terén is szűkebb a kínálat. Újpalotán viszont jó a közlekedés és sok a szolgáltatás (boltok, kajáldák, Vásárcsarnok, Pólus (mozi!) és Ázsia Center), de cserébe itt már találkozhatsz, leginkább a Vásárcsarnok és a Fő tér környékén csöves és sittes alakokkal, de persze azért még ezek a részek sem közelítik meg a Blaha, vagy a Boráros szintjét (a Metropol-os cikkeket ne vedd nagyon komolyan!).


Én az újpalotai részen lakom, a Drégelyvár utcában (Molnár Viktor utcai megállóhoz közel), az szerintem ideális: onnan a leggyorsabb a bejutás a belvárosba, ráadásul vonatmegálló is van, elég zöld és nem olyan sűrű beépítésű, a legtöbb lakásból szép, panorámás a kilátás (tehát nem a szembeszomszéd nappalijában kell gyönyörködnöd).

márc. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment zöld neked! :D


Ilyen szennylapokat mint a METROPOL vagy az ORIGÓ (Mandiner, Magyar Nemzetről nem is beszélve) nem tudok komolyan venni.


Néztünk a Drégelyvár utcában is lakást, de sajnos mérlegelni kellett, hogy kiürül teljesen a pénztárca, vagy marad benne.

márc. 4. 14:42
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Világos, inkább maradjon biztonsági tartalék, jogos, bár meglep, hogy ennyivel drágább lett a Drégelyvár és a Nyírpalota utca. Pár éve amikor vettemem a lakást, akkor még nem tűnt fel, hogy olyan nagy különbségek lennének.


Amúgy szerintem a többi részel is tök jól fogtok járni, úgyhogy hajrá, mi egyáltalán nem bántuk meg, hogy anno ezt a kerületet választottuk, ti sem fogjátok. Hasznos tipp, hogy ha már van egy konkrét lakás, amire ajánlatot tennétek érdemes felhívni a közös képviselőjét a háznak és informálódni akár a konkrét lépcsőházról is, de az is segíthet ha egy estét elhesszeltek a bejáratnál és nézitek milyen arcok járnak ki-be.

márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!