Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A telkek tulajdoni lapján...

A telkek tulajdoni lapján milyen módszerrel mért területi értékek vannak?

Figyelt kérdés

Keresgéltem, de nem találtam kielégtő választ, hogy is van ez.

Például egy lejtős telek területét úgy mérik, mint egy derékszögű háromszög átfogóját, vagy a befogóját? szóval értitek a lejtő miatt több a hasznos alapterület, mint ha sík lenne... Szóval valaki felvilágosítana ezzel kapcsolatban?

Laikus vagyok, elnézést a bugyuta kérdésért



márc. 13. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felülnézetből vannak a rajzos nyilvántartások, úgy is kell a beépíthetőséget számolni. Mint ha egyenesre lenne gyalulva.
márc. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően a föld felszínèt mèrik, azt veszed meg.
márc. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"szóval értitek a lejtő miatt több a hasznos alapterület, mint ha sík lenne..."

Miért is??

márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akik véleményt írtatok, a jogszabályi / törvényi hivatkozást beidéznétek?

Van egy telek, ahol vízszintesen kezdődik, utána átcsap egy közel járhatatlan meredekbe (15m magas), majd onnan ismét vízszintes. Itt mi van, ugyanis felülről kicsi, a felülete nagyobb jóval.

Vagy van valami lejtőszög ami felett már máshogy számolják?

márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A járhatatlan meredeknek is csak az alapterülete (a felülről nézett) számít, nem felszínt kell számolni hanem területet. Adás-vételin is terület szerepel, nem felszín. A fák is függőlegesen nőnek, építkezni is csak úgy tudsz, a kerítés is függőleges, nem egyik szomszédé befekszik a másik telkére mert lejtős a telek.
márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!