Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes 2032-ig várni a...

Érdemes 2032-ig várni a házvásárlással?

Figyelt kérdés

Jelenleg 22 vagyok, az utóbbi időben kezdtem el havi 200 körül félreteszegetni. Jelenlegi tervem az hogy 30 éves koromig ezt űzni is szeretném, mivel úgy gondolom 30 évesen ráérek még házat venni, de sokan azt mondják most lépjek, hitellel jobban járnék.

(Viszonyítás képen :Csongrád megye)



márc. 20. 18:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Persze. A most 23 millas lakas akkor 43 milla lessz, te meg szinten csak 200-at fogsz felre tenni...
márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Igazuk van, vegyél házat hitelre, add ki bérbe, és a béréből fedezd a törlesztőrészleteket. Mivel, ahogy az 1-es írja, az ingatlanok ára folyamatosan megy fel, a pénz meg romlik.
márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Az első kettő mindent elmondott.
márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Ha megvan az önrészed és tudnád fizetni a törlesztőt, miért ne?

A havi 200 az évi 2.4 milla, 8 év alatt nem egész 20 milla. Ennyit gyűjtesz. Közben ennyivel simán emelkednek az árak.

márc. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Értelek bennetek, de ha mindenki hitelre vesz házat , az ugye egyre feljebb és feljebb nyomja az árakat, ami előbb vagy utóbb “megálljra” kényszeríti az embereket , nem vesznek házat, ezáltal árzuhanás következik be. Na én ez utóbbit szeretném kivárni. Kérdés van e értelme. Különben nyilván nem szakértő vagyok, laikus szemmel nézem a dolgokat, és laikusként szerintem kivárni van értelme. De nyilván bármilyen építő jellegű infót/kritikát fogadok 😃Én speciál unom az albit is fizetni , és jól esne ha 30 éves korom után nem kene azon agyaljak hogy a fizetésem hány százalékát teszi ki az albi/hitel törlesztője
márc. 20. 19:56
 6/26 anonim ***** válasza:
28%

Csak az első kettő nem tudom, mire alapozza, hogy a Kérdező kapna egyáltalán most hitelt, és azt milyen feltételekkel.


Az egy dolog, hogy a pénz romlik, de a megtakarításnak ezernyi módja van, pl. lakáscélú megtakarítás eléggé kézenfekvő megoldás az esetedben, de lehet más lekötésben is gondolkodni.

márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A piac kiszámíthatatlan. De az utóbbi sok évtizedben egyedül a 2008-as válságkor estek komolyabban az árak. Nem kérdés, hogy lesz-e még olyan és ha igen mikor. De én erre nem várnék, ha lenne más opcióm...
márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%

"Na én ez utóbbit szeretném kivárni."

. Na, azt várhatod.


Házat mindig venni fognak az emberek, a sok hitel meg nem hogy lefelé nyomná az árakat, hanem éppen fordítva.

márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%
Munkatársam lassan 10 éve várja. Azóta már egy lakás árát kifizette albérletre, én meg lassan a a sajátot fizetem ki.
márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
25%
Amig ez a kormány lesz,a lakásárak csak felfelé mennek.
márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!