Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten a "zsidónegyed"...

Budapesten a "zsidónegyed" környéki utcákban milyen az élet, milyen környék?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok mint a Dohány utca a Síp és Kazinczy utca vonaláig, a Kazinczy utcára, Síp utcára, Rumbach Sebestyén utcára, Wesselényi utca ezen a környéken. Tudom, hogy voltak hasonló kérdések régen, de azok viszonylag régen voltak, és érdekelne hogy azóta kb változott-e valami? Azt tudom, hogy a Dohány utcát kollektíve' nem lehet megítélni, mert egy hosszú út. A környék mindenképpen a "zsidónegyed" felöli része érdekelne. Egy barátommal cuccolnék össze egy időre erre a környékre, csak vidéki vagyok és nem vagyok annyira ismeretes BP-n. :)
márc. 31. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez ma a bulinegyed. Rengeteg étterem, streetfood, kávézó, kocsma, szórakozóhely van a környéken. A Dohány utcában lehet, hogy pont nincs szórakozóhely (ezt nem tudom) de az összes mellékutcájában és vele párhuzamos utcában tudok legalább egyet.


Ezen kívül abszolút központi hely. A Dohány utca egyik végén van a Deák-tér, ahol a 4-es metrón kívül az összes többi metró megáll például. A Dohány utca másik vége a Blaha Lujza térhez van közel, ahol meg a legforgalmasabb villamosvonal van.


És akkor nézzük a hátrányokat:

-Az ablakod nem egy erdőre fog nézni, és nem madárcsiripelés meg virágillat jön majd be rajta.

-Ha kettővel alattad egy kocsma vagy szórakozóhely van, és az ablakod is az utcára néz, akkor nem fogsz sokat pihenni.

-Ha vidéken autóval közlekedtél és ragaszkodsz az autós életmódot, az sok fejfájással fog járni. Parkolóhely nincs, dugó viszont van. De a tömegközlekedés kiváló, és gyalog vagy biciklivel sincs messze semmi, ami a belvárosban van.

márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Semmi extra.
márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Sok zaj, hanyas, reszeg brit legenybucsusok... 🤮
márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egy barátommal cuccolnék össze egy időre erre a környékre"

Kivesztek ketten egy lakást, úgy érted?

Leggyakrabban min. 12 hónapra szokták kiadni.


Pedig nem fogod megúszni, hogy 2x is 4 napszakban ott sétálgass, sehogy máshogy nem fogsz reális képet kapni az utcai életről, nem csak itt, hanem sehol sem.

Mindazonáltal a közvetlen házak és az adott társasház lesznek a perdöntők a nyugalmad szempontjából.

Hostel van olcsóbban, ahol nincs önálló szobás, de pöpec szállodai szoba/apartman van 15 E alatt, menjél oda pár napra, aztán nézelődj!

Csak a körúton belül bulinegyed, kifele olyan, mint máshol Pest, de ott is ugyanígy körbe kell nézni a kiszemelt házban/-nál.

.

márc. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Szűk utcák, 90%-ban az autóknak adva. Járdán nem fér el 2 ember egymás mellett....

(Kutya?)szar és húgy mindenfelé, csikkek és szemét szétdobálva. Se normális emberek, se betartatás. Park nincs, faltól falig beton.

A gangos házakban csak a legfelső szint nyújt élhető természetes fénybeáramlást a téli hónapokban is. A többi élhetetlen, depresszív, barlang-szerű.


Ezek úgy általánosságban a belvárosra igazak, minden kerületre. polgármestertől függetlenül, mindenki tehetetlen, vagy csak extrém lassú változásokkal tud javítani a helyzeten.


A bulinegyed ártalmairól nem is beszélve.


Tömegközlekedés is már zavaróan messze lehet, ha nagyon belső utcában vagy. Ha 8-10 percre van a metró-villamos, akkor már érdemes egy bicajt/rollert is beszerezni (főleg ha a választások után gyorsabb ütemre vált az autósok kiszorítása, meg amúgy is gyorsabban elérsz mindent)

ápr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Húha...nagyon köszönöm a válaszokat! Lehet szétnézek a szomszédos kerületekben. Terézváros esetleg?


"Kivesztek ketten egy lakást, úgy érted?"


Igen, így van.

ápr. 1. 09:35
 7/9 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a válaszokat !
ápr. 1. 09:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kocsmaturisták bevadulnak a pálinkától. Ez abban nyilvánul meg enyhébb esetben, hogy énekelnek, ordibálnak és odavizelnek mindenhova. A Terézváros egy fokkal jobb azért.
ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én laktam ott évekig, illetve egy utcával kijebb, az Almási tér felé. Szörnyen hangos, a vonuló részeg külföldiek 5 percenként felüvöltötték az utcát, nem beszélve arról, hogy másnap hányás-húgy mindenhol, minden menyiségben. Ja és nulla zöld, meg parkoló. Cserébe mindenhol ott voltam 5 perc alatt és néha tök jó volt, hogy akár hajnali háromkor is leugorhattam egy gyrosért. Ha mondjuk egyetemisták vagytok és bulizni szeretnétek és nem kell hatkor kelni munkába, akkor tökéletes lokáció. Egyébként nagyon sok múlik a társasházon is, mindenképpen érdeklődj, hogy tiltja-e a társasház az airbnb-t, mert az nagyon sok kellemetlenséget tud okozni, ha valaki a szomszédban brit ifjakat szállásoltat folyamatosan.
ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!