Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudom így kitenni a...

Hogyan tudom így kitenni a házból, hogy eltudjuk adni?

Figyelt kérdés
Anyukám 2 hónapja meghalt. Ő örökölt a szüleitől egy házat, mivel testvére nem volt anyumnak, így övé volt az egész. 5 éve ebben a házban lakik anyum egy egyedülálló barátnője, megengedte neki, hogy ott lakjon. Nos mivel anyum meghalt így a ház enyém és a testvéremé és elszeretnènk adni. Egyszer már beszéltem a nővel mi a helyzet, az volt a válasz, hogy ő nem tud hova menni. Egyenlőre még csak felértékelték a házat, nem kellett még menni a közjegyzőhöz, szóval még anyum nevén van.

#Ingatlan, eladás, hagyatéki,
ápr. 3. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Az első lépés, hogy ki kell jelentened a lakcímről amikor már a neveden lesz az ingatlan. Tulajdonosként tudsz kényszerkijelentést csinálni, ahhoz nem kell a nő jelenléte sem. Utána jogcím nélküli lakóként már viszonylag könnyű lesz kitenni.
ápr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát amíg nincs a nevemen addig nem is tudok mit tenni? Lehet a hagyatéki eljárás hónapok múlva lesz csak azt hallottam, hogy nem kapkodják el.
ápr. 3. 09:17
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Úgyse tudnád eladni se, míg nincs a neveteken.
ápr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A másik problémám, hogy ez a hölgy csinált pár felújítást a házon míg ott élt. Így tartozok neki majd pénzzel is vagy így nekem ehhez nincs közöm? Saját kényelme miatt újítgatott, nem anyum kérte meg rá.
ápr. 3. 09:21
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem fizetett albérletet, csak ott él ingyen, így rendbe tartja a házat cserébe. Nincs végrendelet, tehát felesbe örököljük tesómmal a házat. Azt nem is értem, hogy anyum miért engedte, hogy csináljon bármit is a házon. Öreges ház volt, de egyébként lakható.
ápr. 3. 09:23
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szàmlàja róla, akkor tudja igazolni, hogy mennyit költött a házra. Ha nincsen, akkor nem sok èrtelme, mert akár anyud is csinálhatta.
ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy nincs semmi számla róla
ápr. 3. 09:39
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Kezd el intézni a dolgokat mert sokáig tart. Beszélj a helyi jegyzővel a kényszer kijelentésnek is van átfutási ideje. Az ügyvéd meg arra kell, hogy felszólítsa a határidős kiköltözésre. Ha nem fizetett albérletet, de cserébe karbantartotta a házat ezt ki tudja hozni nullára.
ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mindenképpen írásban értesítsd a hölgyet, hogy a házból ki kell költöznie amint hagyatéki eljárás lezárul! Akkor tudod igazolni, hogy volt több hónapja lakóhelyet keresnie magának helyette, a szívességi lakás használatot nem te engedted hanem anyukád, aki már nem él.

Nyugodtan mondhatod neki, hogy olyan felújítás lesz ami közben amúgy sem tud bent lakni, mert nem lesznek ajtók, ablakok, nem lesz víz hetekig akár. A lényeg, hogy időben jelezd ésvegye komolyan, hogy mennie kell.

Az nem számít, hogy mit fizetett, hiszen nembérlőként volt bent. Az ingyen lakásért cserébe költött a házra.

Ha idős hölgy akkorsegíthetsz neki másik lakást keresni amit tud fizetni, vagy helyet valamelyik közeli idősek otthonában. Vannak egyedül élő idős emberek akik szívesen megosztanák a házukat, llakásukat, hogy a költségeken is osztozzanak valakivel és ne legyenek egyedül. Csak meg kell találni és ebben is te tudsz könnyebben lépni.

Legyen komoly a figyelmeztetésed felé, de segíts is neki másik lakást találni, akkor lesz a leggyorsabb!

ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A komoly figyelmeztetés azt ügyvéd írja! A házi irományok 99%ba simán belekötenek egy perben
ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!