Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennék házat, kinéztem párat...

Vennék házat, kinéztem párat a környéken, elhagyatottak nagyon sok éve. Megtaláltam a tulajdonosokat is?

Figyelt kérdés

Több dolog érdekelne:


- Ha a polgármesteri hivatalnak is van benne része, az mitől lehet, és mit is jelent pontosan?

- Ha mondjuk 4 tulaj közül egy nem akarja eladni nekem, vagy nem találom meg, (vagy esetleg meghalt?) de enyém a nagyobb rész, akkor azzal már tudok kezdeni valamit?

- Németországból is el tudják nekem adni a házat? Vagy ezt inkább ügyvédtől kérdezzem?

- Mennyi az esélye, hogy a címükre kiküldött levélre egyáltalán válaszolnak? Mi van ha nem is élnek?


Akinek ideje engedi, és ért hozzá, keressen privátban is legyen szíves!


ápr. 14. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"- Ha a polgármesteri hivatalnak is van benne része, az mitől lehet, és mit is jelent pontosan?"

Az azt jelenti, hogy "Ő" is tulajdonos, pl. attól lehet, hogy megvette azt a részt, örökös nélkül halt meg a tulaj és íg yaz állam lett az örökös, majd az önkormányzathoz került.


"Ha mondjuk 4 tulaj közül egy nem akarja eladni nekem"

Alapból nem köteles eladni, kérhted a vagyonmegosztást, ha nem jutsz dűlőre megy a kényszerértékesítés.

"vagy nem találom meg"

Attól még Ő a tulajdonos.


"(vagy esetleg meghalt?)"

Akkor is van örökös, ha más nem az állam.


"de enyém a nagyobb rész, akkor azzal már tudok kezdeni valamit?"

Várhatod, míg eladja, meghal és az örökösök eladják, vagy kérheted a közös tulajdon megszüntetését.


"Németországból is el tudják nekem adni a házat?"

El.


"Vagy ezt inkább ügyvédtől kérdezzem?"

Ügyvéd mindneképp kell.


"Mennyi az esélye, hogy a címükre kiküldött levélre egyáltalán válaszolnak?"

Passz


"Mi van ha nem is élnek?"

Örökös, lásd fentebb.


"Akinek ideje engedi, és ért hozzá, keressen privátban is legyen szíves!"

Köszi, inkább nem. Írd ide ha van még valami.

ápr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha meghalt, és van örökös, annak látszódnia kell a tulajdoni lapon igaz? plusz a cím, amit ráírtak 20-25 éve, gondolom nem frissül?
ápr. 15. 00:07
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ha meghalt, és van örökös, annak látszódnia kell a tulajdoni lapon"

Ha lezajlott a hagyatéki.

A cím nem frissül, de lehet kérni lakcimkutatást

ápr. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na ezt jó tudni, kösz. Borzalmas procedúra lesz ez szerintem.. A házak meg vagy 20 éve itt rohadnak..
ápr. 15. 00:14
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Tulajdoni lapon a mindenkori tulajdonos van halott embernek nincs a nevén tulajdon.
ápr. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tulajdoni lapon a mindenkori tulajdonos van halott embernek nincs a nevén tulajdon."


Tévedés. Apám 1972-ben megszakította velünk a kapcsolatot. Köszönésemet sem fogadta.

Eltartási szerződéssel a második felesége gyerekére hagyta a házat. És 5-6 éve meghalt...

Úgy lezajlott a temetés és a hagyatéki, hogy nem is értesítettek!


Ettől függetlenül 2023-ban még nevén volt (van?) 0,8 hektár erdőrész...

Onnét tudom, hogy az erdőbirtokosság képviselője megkeresett.

ápr. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5!

Ameddig nem zajlott le a hagyatéki addig a tulajdoni lap nem változik.

ápr. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ahogy a 6os írja, ha a hagyaték között nem szerepel (mert az örökösök sem tudnak róla) akkor magától nem írja át a földhivatal a nyilvántartást.
ápr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!