Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Így az élettársamnak kell...

Így az élettársamnak kell fizetnem valamit?

Figyelt kérdés
Van egy ház amiben élünk 8 éve az élettársammal. Ez a ház a nagyszüleimé volt akik meghaltak már régen. Egy gyerekük volt anyum, aki most szintén meghalt sajnos, így most került az én nevemre, hogy megörököltem, nekem sincs testvérem. Nem vagyunk bejegyzett élettársak. Megromlott a viszonyunk már régóta és szeretném eladni a házat, máshol venni és tőle megszabadulni. Van bármi beleszólása neki ebbe és kell e fizetnem neki valamit ha eladom a házat? Festést, ilyesmit csinálgatott a házon a 8 év alatt, ide van bejelentve a lakcíme.

#Ingatlan, eladás, hagyatéki, öröklés, élettárs, vagyon,
ápr. 17. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az élettársak vagyont nem kapnak egymástól, az különvagyonnak minősül az együttélés ellenére.

Azonban itt is létezik, hogy az együttélésük alatt közösen szerzett vagyon az közös is lesz.

A ház a tied és az is marad. Közösen használtátok ezért a terheit is közösen fedeztétek, számlák, festés stb. Akkor lenen fizetési kötelezettséged ha értéknövelő beruházást csináltatok volna rajta pl. kicserélitek a tetőt vagy hozzáépítetek egy plusz helységet, szigetelitek a házat. Az állagmegóvás az nem tartozik bele.

Amit az együttélésetek alatt pluszt szereztetek az amin osztozni kell, a ház nem ilyen. Az eleve nem volt eddig a tied, örökség, az házasságban is a sajátod maradna. Ha mostantól tennétek bele plusz pénzt akkor ennek lenne a fele utána az övé. Az eddigiek az ott lakása fedezését jelentették.

Nem számít, hogy oda van bejelentve a lakcíme, te, mint tulajdonos bármikor "kijelentheted" onnan, csak nyilatkoznod kell, hogy már nem szívességi lakáshasználó, mint eddig volt.

De ha el akarod adni a házat ahhoz amúgy is kell keresned ügyvédet, tőle ezt is kérdezd meg nyugodtan. Az idejét fizeted meg és ez is az ügyhöz tartozó kérdés.

ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek az 1-es. De miért kellene ettől eladnod hogy megszabadulj tőle, ha te kijelented onnan, és akár szépen össze is csomagolhatnál neki.
ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Társasházra akarom cserélni, de még nem vagyok biztos benne, lehet csak itt maradok, de lehet akkor nehezebben tudom kitenni..
ápr. 17. 13:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Közjegyzővel vagy ügyvéddel szólítasd fel a kiköltözésre, ha nem akarna menni. 30-50000 ft. Letelik a határidő, aztán kicseréled a zárat őt meg ki teszed
ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én kivettem egy szabit, áthívtam pár havert, bedobozoltunk, aztán az egészet beszórtuk az anyja kertjébe, mikor jött volna haza, már a zár is le volt cserélve, aztán kimentem és közöltem vele, hogy hova menjen haza...
ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
amúgy mindezt szintén 8év után, miután rajtakaptam valaki más f@szával a szájában
ápr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az anyja kertjébe szórni a cuccot, nem jó ötlet (birtokháborítás), meg lehet, hogy az ország túlsó végében van.

A 4-es válasz járhatóbb út, és a cuccot ki lehet rakni a kapu elé, de ezt az ügyvédtől is kérdezd meg.

Ha egyébként szeretsz ott lakni, ne cseréld el, ki lehet őt onnan rakni másképp is.

ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

Semmit sem kell fizetned az élettársadnak, ha a házastársad lenne, akkor sem kellene fizetned. 1-es pontosan leírta.

ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!