Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Összegyűjtöttem 15 millió...

Összegyűjtöttem 15 millió forintot, és a célom, hogy Budapesten belül valamilyen nem veszélyes környéken tudjak venni egy 1 esetleg 1,5 szobás ingatlant, de még ennyi önerővel is lehetetlen. Mennyit kéne még gyűjtenem?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy ennyi önerővel már jó leszek, de minden ingatlan gyakorlatilag 1 millió+ négyzetméter áron van hirdetve, jelenleg meg havi szinten az albérletnek a bérlése jobban megéri nekem, mint elköltözni sajátba, és sokkal többet fizetni havonta a lakáshitelre.
ápr. 23. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Veszélyes környék?
ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Ennyi penzzel nem jutsz messze
ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
89%

[link]

4. kerület, Földszinti, utcára néző, szemben van valami gumis/kocsis műhely, tudsz talán alkudni belőle 10%-ot.


Egy irányú utca szóval nem erre fog menni a forgalom nagyrésze, ablakra ne tegyél tükrös betekintő védő fóliát mert csak több tekintetet vonz, egy világosabb sűrűbb szúnyogháló többet ér és nyitott ablaknál is jó. Rács ajánlott.


Azt az ötmilliót ha a bank ad 5-10 évre jelzálogot akkor úgy, de egy max 3-5 éves személyi kölcsönnel is ki tudod pótolni, nem vészes ilyen rövidtávon.


Viszont ha emeleti lakást keresel (részletes kereső szuterén->félemelet) akkor az 30 körül kezdődik, ott csak lakáshitellel.

ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lilluci27 ***** válasza:
94%
15 millió önerővel a jelenlegi jogszabályok mellett 150 millió forintért is vehetsz ingatlant ( [link] tehát bőven belefér egy lakás. (Mondjuk nem írtad hogy mennyi a jövedelmed így nagyon nehéz értelmesen válaszolni) Mindenesetre az önerő az egy 150 milliós ingatlanra elég.(ha 41 év alatt vagy és ez lenne az első)
ápr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű ott hibádzik a dolog, hogy mi számít neked "nem veszélyes környéknek". Kispesten, Újpesten, vagy Újapalotán - nem beszélve Csepelről és Pesterzsébetről - simán tudsz venni 30 körül egy nem lerohadt állapotú panelt, csak egyetlen példa:

[link]


Ehhez kb. 15-20 milliós plusz hitel kell, aminek a törlesztése szerintem nem halandja meg egy albérlet bérleti díját. És nyugi, én is ilyen helyen lakom, egyáltalán nem gáz, soha senki nem bánt és még elővigyázatosnak sem kell lenned, a tényleg veszélyes helyek, ha egyáltalán tényleg vannak ilyenek Budapesten, inkább csak néhány utcára, háztömbre korlátozódnak. Azt se szabad elfelejteni, hogy általában alkudni is simán lehet pár milliót is akár az irányárból.

ápr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%

Nehezen fog menni.


Csórobb helyen is lyukat vagy garzont kapsz 15 milláért. Ki tudja milyen elrejtett bakikkal.

ápr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!