Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek megéri tanyát venni?

Szerintetek megéri tanyát venni?

Figyelt kérdés

Első körben, külföldre szerettem volna menni, de édesanyámnál súlyos betegség alakult ki, úgyhogy maradok. Messze lakom és közelebb szeretnék költözni majd, eddig albérlet volt a cél.

Most jött egy olyan lehetőség, hogy egy tanya eladó a közelben, 15 millióért. Nekem sajnos csak 3-4 forint millió megtakarításom van, így hitelt kéne felvennem, de az se biztos, hogy adnak tanyára. Szívesen élnék ott, de bennem van, hogy ki fogok-e menni külföldre. Ráadásul jól hangzik a tanya, de nagy munka, amit élveznék (régen szüleimnek is volt amíg bírták, kacsáztunk, birkák, tyúkok stb), de mellette dolgoznom kéne (home officeban dolgozok most is). Van egy jegyesem, nagyon támogató! Ő is mondta, hogy szívesen élne tanyán, de másik országot se zárja ki (ő kint élt már majdnem 10 évet más országokban, nincsenek szülei, gyereket is kb 5-10 év múlva akarunk, ha találunk helyet ahol letelepedtünk).

Szívesen hallgatnék meg idegen emberek véleményeit, még ha szerintetek egy nagy f*szság, meg amúgy se lehet hitelezni tanyára stb. nem értek hozzá.


máj. 21. 20:47
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Édesanyád betegsége időleges vagy végleges? Ez se mindegy. Ha hosszútávú akkor érdemes venni valamit.
máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Én vennék egy tanyát
máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Akkorse költöznél tanyára ha fizetnének érte. Mindenki máskép szereti tönkre tenni az életétt.
máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Na, ez pontosan olyan kérdés, amire csak te tudod a választ. Én mennék tanyára, de pl. a gyerekem nem, így esélytelen :)


Ha te és a kedvesed mennétek, akkor hajrá, szerintem fontos az önellátás, és egyre népszerűbb. Én is veteményezek, szeretnék csirkét, sőt szeretnék mindent, csak kertvárosban nem lehet :)


Viszont a tanya hitelezése gondokba ütközhet, mielőtt beleéled magad járd körbe a bankokat. Biztos van amelyik hitelez, szerintem nem gond, csak nem kell az első bank után feladni, ha az nem jön össze.

máj. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából anyagilag nem tudom megéri e. Vonz mindkettőnket, de nem ez volt a terv.

Anyukám rákos, nem tudjuk mi lesz. Van esély, de hosszabb folyamat.

Bár látom azt is, hogy vannak támogatások ilyen vidéki életre.

máj. 21. 22:45
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon kedves tőled, hogy az anyukádat nem hagyod cserben.


Viszont 2 opció lehetséges:


- az anyukád legyőzi a betegséget- ekkor már nem lesz rád annyira szüksége remélhetőleg, így újra mobilissá válsz


- sajnos anyukád nem győzi le a betegséget, és újra mobilissá válsz.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem feltétlenül érdemes bebetonoznod magad. A tanya nem gond ha szeretnétek, tenyleg, de tudd, hogy később ha eladnátok, nem biztos hogy gyorsan lesz rá vevő, és nem biztos hogy jól jártok. Persze ha megszeretitek, dolgoztok rajta, lehet onnan mentek nyugdíjba is.


A helyedben lehet én inkább csak megvenném a legolcsóbb városi garzont amit találok, kiadnám albérletbe, és bérelnék egyet anyukám közelében. Így legalább valamiben áll a pénzed, nő a vagyonod, de nem kötöd le magad annyira.

máj. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os lényegében leírtad az őrlődésünket. Maga a tanya élet tetszik, de ha belemegyünk, tudom, hogy nem lehet vagy nem könnyen lehet elszakadni. Utazni is akarunk, de már 30 évesek is vagyunk, le is kéne telepedni. Külföld azért opció, mert jól lehet keresni (így pár évig hitel nélkül is tudnánk összespórólni) és éltünk már kint, ott találkoztunk és mindkettőnket vonz, hogy újra kimenjünk. Lehet igazad van a bebetonozás terén, köszi.
máj. 23. 15:57
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.


Ezek szerint egyre vágytok a pároddal, ez olyan ritka dolog, amit nem kellene elengedni véglegesen. Légy édesanyád mellett ahogy tudsz, aztán valósítsátok meg amit szeretnétek.


A külfdöldre sóvárgás pedig nem fog elmúlni 1 perc alatt, főleg hogy mindketten jártatok már jobb levegőn.


Nem irigyellek, tényleg nem. A helyedben én olyan opciót választanék, amiből hamar tudok mozdulni, ha úgy van.

máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves vagy köszönjük. Kicsit el vagyunk veszve az életben, de legalább együtt :D

A család meg fontos, felneveltek, alap, hogy viszonzom. De lehet akkor másba fektetjük a pénzt, tényleg nehéz lehet később túladni, kicsit utána néztem.

máj. 23. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!