Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez a sok CSOK-os család nem...

Ez a sok CSOK-os család nem fogja megbánni, hogy 70-80 milliókat költenek egy 90 négyzetméteres sorházra, rengeteg szomszéddal, egymás szájában?

Figyelt kérdés

Nézem ezeket az új sorházakat, amiket akarva akaratlanul húznak fel, a legető legdurvább telekfelosztásokkal, zsebkendőnyi kertrészekkel. Ezekért az összegekért tisztességes, önálló családi házakat is kapni ugyanott, csak ugye nem újépítésűek..


Ismertek olyat, aki megbánta, hogy ilyet vett? Én egy sorról tudok, ott 3 év után már mindenki utál mindenkit. Nem lenne jobb inkább önálló telkeken építkezni, a beruházóknak is? Ez senkinek nem jó, sem a családoknak, sem a régi szomszédoknak.


Csak én gondolom, hogy ezek nem túl jó ingatlanok még akkor sem, ha szépek éppen az átadás idején? A durva, hogy még mindig felfele mennek az áraik, de viszik mint a cukrot.


máj. 22. 14:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon jól látod kérdező, ez egy valós probléma! Sajnos, kevesen látnak el eddig. Nem gondolkodnak előre.

De mondok jobbat: úthálózat, parkolóhelyek kérdése. Gondolom a többség nem gyalogszerrel, biciklivel jár majd. Vajon az útkeresztmetszet elegendő lesz-e a megnövekedett forgalomhoz, és a zsebkendőnyi udvarokba be nem férő gépjárműállomány tárolására.

További probléma a szabályozatlanság, össze-vissza épülnek egymás nyakára. A külalak, hogy szépek-e vagy nem a monoton egyhangú szürke-fehér párossal az élen, azt meg döntse el mindenki maga...

máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek a szomszéd telkemet megvette egy beruházó, 8 (!!!!) Lakást épített, így 8 család él egy tökéletesen ugyanakkora telken, mint én.


Én alapvetően örültem hogy népesedik az utca, és sok a gyerek, de mivel sok a gyerek, sok a játék, ha átnézek egy zsibvásárra hasonlít az elsőre rendezettnek tűnő telek. Minden tele trambulinnal, kis sufnival, nagy sufnival, kerékpárral, hintával - ez így rendben is van, de arra már nem marad hely hogy autóval beálljanak, mindenki az utcán parkol, az én utcafronti keritesem előtti helyet is kisajatitotta a szomszéd. Kértem hogy ne ott álljon mindig, én is szeretek odaállni a saját telkem elé, de közölte hogy közterulet, azt csinál amit akar. Minden családhoz 2 autó tartozik (egyik extrém, ott 3 van) a szép utcánkból lett egy parkoló, már nem latszodik az utcakép sem, járgányok mindenhol.


Kicsit szomorú vagyok, de alapvetően megértem, hiszen ezek a legolcsóbbnak számító új ingatlanok, erre jár a támogatás, de nekem biztosan rontotta az ingatlanom értékét, hogy 8 szomszédom lett. Én azt gondolom bőven túl is léptek a megengedett 30%-os beépíthetőséget, zöldterület arányt, de bele se megyek..


De most kezdtem azon gondolkodni, hogy ez egyszerűen nekik sem lehet jó, tényleg én elég sokkal beszeloviszonyban vagyok, kertben sokat beszélgetek ezzel-azzal (esku 8 szomszéd mellett megyek el mire leerek a kert vegebe), de egymással már nem kommunikálnak nagyon. Rémes az egész, megéri ezért tönkretenni utcákat ?

máj. 22. 15:11
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez borzasztó lehet, sajnálom hogy így elrontották a környéket. Egyik rokonomnál van úgy, hogy megvették a szomszéd ingatlant, ledózerolták a régi házat és majdnem 3-szor olyan magasat építettek mert 3 szintes családi ház. Bár ez csak egy családé, így is rettenetesen csúf, majdnem az egész udvar térkővel ki van rakva. Meg is változott az utcaképp, meg ezek se viszik be az autóikat.
máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Én valahogy úgy nőttem fel, hogy senki se parkolt más háza elé, vagy ha mégis, pl vendégek érkeztek és nem volt elég hely, akkor megkérdezték a tulajt..
máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
62%

"Ezekért az összegekért tisztességes, önálló családi házakat is kapni ugyanott, csak ugye nem újépítésűek.."


Jellemzoen ugyanannyiert lehet kapni egy vegyes falazatu, vizesedo, ezer eves villany- es vizvezetekekkel rendelkezo, szigeteles nelkuli rossz felosztasu kadar kockat ugyanott, aminek 3x-osa legalabb a rezsije. Ha rakoltod az ingatlan 20-30%-at legalabb egy komoly felujitasra, akkor leszel olyan szinten, mint a sorhazban.

máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
leszel ugyanolyan szinten financiálisan, lehetséges, ez így van, viszont lesz egy önálló családi házad normális méretű telekkel, garázzsal, és nem egy sorházad, ahol két méterenként szomszédba botlasz.
máj. 22. 15:55
 7/28 anonim ***** válasza:
48%
Egyebkent, kedves kerdezo, az emberek nem hulyek, tudja mindenki, hogy magas panel/csusztatott zsalus > alacsony panel > sorhaz > ikerhaz > kulonallo haz, csak a 💲 nagy ur...
máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent nem tudom, hogy mi a helyzet a vegyes falazattal jelenleg, par eve nagyon problemas volt hitel felvetelnel meg lakasbiztositasnal...
máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Én is használtam vettem, volt itt ablakcsere, szigetelés, födémszigetelés, villanyvezetékek cseréje, tereprendezés, melléképület bontás, tehát nem kell bemutatni, anyagilag egyébként az ügyeskezű férjemnek hála sokkal jobban megérte, mint sorházi lakást venni, ez eleve nagyobb, kétszintes, mostmár B energetikájú, és hát a telkem is nagy, a lakáshitelem meg nemsokára összemérhető lesz a telefonszámlával. De ez nem verseny, nem erről van szó, hanem arról, hogy a kereslet szabja meg, hogy a vállalkozók miket húznak fel két perc alatt, és ne áltassuk magunkat, tényleg pillanatok alatt felhúzták minimális műszaki tartalommal dömötör wc-vel, és sorolhatnám ezeket a sorházi lakásokat, ugyanúgy egy vagyon normális fürdőszobát és konyhát varázsolni bele, ugyanúgy sokat költenek előtetőre, a burkolat már jön fel, rengeteg probléma jön ki náluk, ne gondoljd, hogy egy kulcs és mehetsz, onnantól minden rózsaszín. Szóval nem értem, miért költenek ennyire sok pénzt az emebrek ezekre, sosem fogják abbahagyni ezeknek az ingatlanoknak a felhúzását, ha így pörögnek..
máj. 22. 15:59
 10/28 A kérdező kommentje:
Amúgy nem csak vegyes falazat létezik, enyém nem az, 2003-as ingatlan.. és bőven sok jó lehetőség volt amikor nézelődtünk, alig tudtam dönteni, sok szép ház van a környéken, még ha kicsit melós is elérni a mai kor követelményeit.
máj. 22. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!