Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Foglaló fizetése után milyen...

Foglaló fizetése után milyen valószínűséggel lépnek vissza a vevők?

Figyelt kérdés
Most árulok egy felújítandó ingatlant, és félek, hogy visszalépnek, de a szomszédom beszélt velük, és ők meg azon aggódnak, hogy nem fogják tudni megcsípni. Beüthet valami most ebbe?

máj. 22. 20:45
1 2 3
 1/23 Rakott karfiol ***** válasza:
38%

50%.

De a foglalót vissza kell adni, ugye tudod?

máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

#1 Nem kell visszaadni. Vagyis ez nem ilyen egyszerű.

Ha megkötik a szerződést és a lakás gazdát cserél, akkor a foglalót bele kell számítani a kifizetett vételárba - ennyivel kevesebbet kell már a vevőnek fizetnie.

Ha közösen döntenek úgy, hogy még se kötnek üzletet - akkor kell csak visszaadni és simán elbúcsúznak.

Ha a vevő lép vissza akkor az eladó megtarthatja, ez a kártérítése.

Ha az eladó lép vissza akkor meg a dupláját kell fizetnie a vevőnek kártérítésként, nem simán csak visszaadni.

máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1-es, hát egyáltalán nem erre vonatkozott a kérdésem, tudom, mi az a foglaló, szerintem te nem tudod, és köszi, hogy kezded elterelni a hozzászólásokat a kérdésem lényegéről, mely szerint: foglaló fizetése után ugye nem valószínű, hogy visszalépnek?
máj. 22. 21:14
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

#3 Az 50%-ban pedig igaza volt.

vagy visszalépnek, vagy nem - ez 50-50% esély.

A következményeit leírtam, de ettől még az esély ez.

máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Persze hogy visszaléphetnek. Én is foglalóztam már le ingatlant, aztán találtam egy álomingatlant álomáron utána, én is hagytam a fenébe az eredeti ingatlant.
máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel a vagy eljönnek megnézni, vagy nem, vagy tesznek ajánlatot, vagy nem, vagy esetleg a vagy ledobják az atombombákat vagy nem szintén egy 50-50% esély, ugyan már. Hogy kell feltennem a kérdést, hogy egységsugarú válaszoknál többre menjek itt? Foglaló letétele után mennyire jellemző, hogy visszamondják az ingatlanvásárlást? Ez vajon működni fog, hogy tartalmasabb válaszokat kapjak?
máj. 22. 21:27
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok az esély rá hogy visszalépnek, de azért ne költsd el a pénzt addig míg alá nem írjátok az adásvételi szerződést.
máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Rakott karfiol ***** válasza:
100%
Az előleg jár vissza.
máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Rakott karfiol ***** válasza:
50%

*az előleg nem jár vissza.

Egyébként tudni kell kérdezni. Mégis, szerinted gondolatolvasók vagyunk? Vagy visszalépnek, vagy nem. Ez az egyetlen válasz.

máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem költöm, letétben van.
máj. 22. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!